engelleme seçeneklerianonimxyz kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


anonimxyz kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


anonimxyz kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


43· 0· 0· 0· 2217 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • mrniceguy

  Tıp kazanacağım diyordu. Kazanamazsam götümü veririm dedi, şimdi kazanamayacağını anladı buyur diyor. Ben pas geçiyorum, hakkımı başkasına salacağım. ilgilenenler iletişime geçebilir.
 • meral akşener

  Meral mommy geyiğiyle de tanınan, insanlara üçüncü bir alternatif sunduklarını düşünen, düşündüğüm iyi parti'nin genel başkanı ve cumhurbaşkanı adayı.
 • faiz

  Anlaşılır olacak biçimde tanımı: bir kişinin parasını kiralamasının getirisi Ya da bir kişinin kendine ait olmayan parayı kiralamasının getirdiği bedeldir.
  Bir çok kalemi etkileyebilecek bir merkez bankası aracıdır ayrıca.
  Etkilerinden birine örnek verecek olursak; merkez bankasının faiz arttırımı yapması sonucu kredinin bedeli ağır olacağı için ya da kolay yoldan para kazanmak cazip gelebileceği için insanlar paralarını faiz getirisine yatırır, ve ülkede ki yatırımlar azalmaya başlar.
 • john maynard keynes

  Britanyalı ünlü iktisatçıdır.
  'İstihdam faiz ve paranın genel teorisi' adlı kitabından sonra ortaya çıkmış keynesyen iktisatın kurucusudur. Diğer bir adıyla Talep yönlü iktisat.
  Keynes ekonomik bunalımlarda devlet müdahalesini ve maliye politikasını savunur.
  En sevdiğim iktisatçılardan birisidir.
 • korelasyon katsayısı

  Değişkenler arasındaki ilişkiyi gösteren bir değerdir.
  Değer - 1 ila 1 arasında çıkar. Sonucun negatif çıkması negatif ilişkiyi, sonucun pozitif çıkması pozitif ilişkiyi ortaya koyar.
 • iktisada giriş

  İktisat bölümünde bir ders.
  Bu dersi dc ile geçtim birinci sınıfta şimdi de yükseltmeye aldım bu ders hakkında bilgisi olan biri bana yardım fırlatabilir mi?