engelleme seçeneklerialidemiral kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


alidemiral kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


alidemiral kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarıçıtırdayan kıvılcım (54)
61· 22· 7· 0· dün
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • sen/siz ayrımını yapamayan insan

  neredeyse 15 yıl olacak...
  oyunculuk seçmeleri için bir tiyatroya gitmiştim. birbirini ilk defa gören insanlarız. oda kalabalık. yirmi kişi varızdır. tiyatronun bir elemanı -şu an hatırlamadığım- bir şey sordu odadakilere teker teker. "siz" diye hitap ediyor. sıra bana geldi; önce "siz" dedi, lâfa girmeden bu kez de "sen" dedi. (bir yanlışı düzeltti sanırım kendince) öyle gücüme gitti ki, o davarlık karşısında kendimi bir an nezakete lâyık görülmeyen bir "davar" gibi hissetmiştim.
  bak gene sinirlendim.
 • röportaj

  yaptığım ilk edebiyat röportajı. 2017'de yayınlanmıştı. dört tane edebiyat sitesinde, "günün yazısı", "haftanın yazısı", "ayın yazısı" seçilerek ödüllendirilmişti. (röportaj yaptığımız şair-yazarın bir kısa filmini de yazının sonuna yükledim)
  Kâğıtlarla Dertleşen Adam
 • kitap okuma alışkanlığını kaybetmek

  okumaya 1-2 gün ara verildiği zaman ipin ucu kaçıyor. kitabı eline almamak için bahaneler buluyorsun.
  dikkat dağınıklığı yüzünden okuma alışkanlığımı kaybettiğim ve buna bir çare aradığım günlerde, internette bir tavsiye yazısına rastlamıştım. Okuma alışkanlığı kazanmak için, okunan kitapların özetini çıkarıp sosyal medyada paylaşılmasını söylüyordu. böylece insanlardan gelen yorumlar ve hatta bu şekilde bir takipçi kitlesi edinilmesi sayesinde, kendimizi okumaya mecbur, takipçilerimize karşı sorumlu hissedecektik. aklıma yatan bu tavsiyeyi uygulamaya koydum ve okuduğum edebiyat eserlerini sosyal medyada paylaşmaya başladım. bir de kitap okurken fotoğraf çektiriyordum örnek olmak açısından.
  dikkat dağınıklığını yenmek için de, okuduğum sahneleri gözümde film şeridi gibi canlandırınca işim kolaylaştı. çünkü eskiden kelimelere, cümlelere takılırdım. bu da sürekli geriye dönmeme sebep olurdu.
 • reklam almak

  subdomain site kullandığım için adsense alamazdım, hatta öyle ki bu yüzden reklâm almak hayal gibiydi. şu an iki reklâm ağından almaktayım. darısı, olmayanların başına.