engelleme seçeneklerialidemiral kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


alidemiral kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


alidemiral kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • türkü

  "bestelerin türkü olması zaman alır. Bir bestenin türkü olması için bir süreç gerekir. Hemen türkü olmuyor. Türkü denmesi için üzerinden zaman geçmeli, halk benimsemeli, birçok sanatçı tarafından söylenmeli. "

  geçtiğimiz günlerde röportaj yaptığım, yıllardır türk halk müziği ile uğraşan ve son 1 yıldır stüdyoya giren ve üstüne klipler de çeken emekli eğitimci uğur oğuz'un sözü. ona, "hocam, Meselâ türkü olmadan önce onun ismi ne oluyor? söylenecekken ne diye sunuluyor?" diye sorular yönelttiğimde, "türkü formunda beste deniyor. Atıyorum; Uğur Oğuz'un bestesini çalıyoruz, gibi" cevabını vermişti.

  o röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.
 • instagram

  instagram: çöktüm artık. dayanamıyorum bu kadar mutluluğa. herkes mutlu. kıskançlıktan içime düştüm, çöktüm arkadaşlar. benden bu kadarlık, pes!
 • blogger

  anladığım kadarıyla iki anlama gelmektedir.

  ilk anlamı; google'ın blog hizmetinin adı. bu hizmetten yararlanmak isteyen kişi blogger adresinden hesap açınca blogspot uzantılı bir site almaktadır.

  diğer anlamı ise biraz daha genel ve geniş kapsamlı. türkçe'ye "blog yazarı" olarak çevrilmekte.

  sadece google'ın blogger hizmetini kullananlara değil, diğer site oluşturucuları üzerinden blog yazanlar da bu sıfatla anılmaktadır. yani google'dan site açanlara "blogger", wordpress'ten açanlara "wordpresser" denmiyor. bedavasitem (tr.gg) de kullansan blogger'sın.

  benim blogger'a başlama hikâyem ve blogger'lık yolculuğum şöyleydi...