engelleme seçeneklerialidemiral kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


alidemiral kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


alidemiral kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarı 100sempatik (162)
144· 6· 3· 0· dün
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • kilo almak

  zayıflıktan çok çektim. annemle babam zayıf. ırsî diye düşünüyordum, 70'i görmezdim. kollar bacaklar oklava gibi. canıma tak edince hastaneye de gitmiştim, kan tahlili yaptırdım. doktora, "acaba kansız mıyım" diye sorunca, o da "ne kansızlığı, kanın o kadar fazla ki damarlarında rahat ilerleyemiyor" demişti. birkaç ay sonra guatr ameliyatı olmuştum. çok belirginleşmişti. 3-4 yıl sonra bir gün belediye hoparlöründen "acil kan aranıyor" anonsu yapıldı. balcalı'ya gittik birkaç kişi. beni çağırdılar. "tam zamanında gelmişsin. az daha gecikseydin kanın hiçbir şeye yaramayacak, hasta olacaktın. kanın damarlarında sıkışma yapıyor. bundan sonra 2 buçuk ayda bir kan vermelisin" dedi hemşire. 3 yıl boyunca 3 ayda bir düzenli olarak bağış yapmıştım. o günden sonra hızla kilo almaya başladım. çünkü damarların açıldıkça nefes alıyor ve oksijen giriyor. iştahım zaten açıktı da, guatr, yediğimi eritiyor, vitamini öldürüyordu. solucan şurupları, balık yağı hapları falan hiç fayda vermemişti. ama hem guatr ameliyatı, hem de düzenli kan bağışı benim 99 kiloyu görmeme vesile oldu. 100'ü görmedim inanın. :) en son 86'ydım.
 • bugünkü blog yazım

  emekli hemşire aysel çınar demirci'nin ikinci eseri olan "bir kadın geçti buradan" adlı şiir kitabı çıktıktan sonra "dörtyol kültür ve sanat derneği"nde yaptığımız söyleşi. yazının sonuna aysel ablanın başrolde oynadığı "satılık" isimli ingilizce alt yazılı kısa filmi de yükledim.

  bu filmin senaristliğini ve yönetmenliğini yapan şair-yazar selahattin yılmaz'ın söyleşisini "bugünkü blog yazım" başlığı altında paylaşmıştım geçenlerde.

  şair aysel çınar demirci'yle yaptığımız romantik, nostaljik ve asi söyleşisi, "edebiyat yolu" sitesi tarafından "günün altın yazısı"; "edebiyatla" sitesi tarafından "günün yazısı" seçilmişti. keyifli okumalar ve iyi seyirler...
 • bugünkü blog yazım

  bilgisayar almak için evdeki danasını satan, altın günlerinden yaşanmış hikâyeler toplayan, henüz genç kızken çeyizlerini göstermesini istediklerinde annesinin bir sandık dolusu kitabı göstererek; "bakın işte benim kızımın çeyizleri bu" dediği, hâlihazırda bir edebiyat sitesini yöneten yazar hatice elveren peköz ile yaptığımız söyleşi. "şiir zamanı" sitesi tarafından "haftanın seçkisi" seçilmişti.
 • bugünkü blog yazım

  halkın kurtuluş partisi (hkp) samandağ ilçe yönetimiyle yaptığımız söyleşi. yaşadığım yere iki saatlik mesafede olan, hatay'ın bir ilçesi. bizim buradan hkp'lilerle söyleşmek istemiştim başta ama "samandağ'a gidelim" dediler ve iskenderun ilçe başkanını da alarak bir arabayla oraya gittik. çok da güzel ağırlamışlardı sağ olsunlar. bu söyleşi sayesinde hkp camiasında tanınır olmuştum. genel başkanları nurullah ankut'tan bile teşekkür almıştım. gazeteci değilim, mütevazı bir blog içeriği üreticisi olmama rağmen onlar da mütevazı davranarak teklifimi kabul etmişlerdi.

  buradan buyrun
 • başlık yok
 • pek bir şey yok
 • pek bir şey yok