engelleme seçeneklerialiço kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


aliço kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


aliço kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


59· 0· 0· 0· 2778 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • insülin

  Vücutta birden çok işlevi olan hayati bir hormondur. En çok bilinen görevi pankreastan üretilerek kandaki şekerin hücrelere alınmasını sağlamaktır.
  Not: tip 1 yüksek şeker, tip 2 düşük şeker değildir. @ylcnguler lütfen internetten alınan yanlış bilgilerle başlık açmayın.
  Herkes bildiği konuyla, copy paste yapmadan başlık açarsa böyle bir sıkıntı kalmayacak.

  Tip 1 diyabet pankreasın doğuştan insülin üretememe sorunudur. Bu sorunu yaşayan diyabetliler dışarıda insülin almak zorundadırlar.
  Tip 2 diyabet ise sonradan gelişen, önlenebilen, eğer ilerlemişse oral haplar kullanılan bir hastalıktır. İnsülin üretimi bozulmuştur.

  Edit: muhalefet etmek için muhalefet etmeyiniz. @debit burası tıp forumu değil, tıp dersinde de değilsiniz. Konuştuklarınızdan kaç kişi birşeyler anlıyor acaba ? Bilgiyi halk diline indirgemek diye birşey duydunuz mu ? Birşeyler biliyorum gösterisi yapmayın.
 • yükseklik korkusu

  2100 metreden paraşütle atlamam sonucu (bkz: Babadağ) aştığım olaydır. Yıllarca uçağa sakinleştirici haplar içerek binmiş bir insan olarak korkumun üstüne gittim ve ölüdenizde harika bir tandem hocası olan mahoniyle atladım ve çat! Bütün korkular bitti. Bakın çok net söylüyorum hayatımda yaptığım en güzel şeydi ve yürüyüşüm bile değişti. Hayatıma korku denen birşey kalmadı.

  Yükseklik ya da herhangi bir konuda herhangi bir korkusu olan herkese tavsiye ederim. (Korkusunun üstüne gitmesini)
 • ryan o'reily

  (bkz: Oz) dizisinin en hayatta kalabilme yeteneğine sahip karakteridir. Düşmanlarını ortadan kaldırma yolu "iti ite kırdırmaktır." Düşmanının düşmanıyla dost olur ve fitneyi ortaya atarak geri çekilip keyifle izler.
 • ramazan pidesi

  Sadece ramazan ayında çekici gelen, sebebi de oruç tutan insanların yaşadığı açlıkla o sıcak pideyi dünyanın en güzel şeyi olarak gördükleri , ramazan dışında yüzüne bakılmayacak bir ekmek çeşididir.
  Kültürdür, gelenektir, yaşatmak lazımdır.
 • house of cards

  Amerika siyasetinde ve beyaz sarayda geçen entrikaları anlatan çok başarılı bir dizidir. Kahramanımız
  (bkz: Frank underwood) 'un yaman stratejilerini hayranlıkla izletir.
  Bir çok yabancı dizi izlemiş ve bu diziyi ilk 5'ine almış biri olarak hep söylemişimdir; bu dizi sadece izletmez, size her zaman birşeyler katar. İnsanlarla konuşunca bile aslında konuşmanın arka planında neler olabileceğini düşündürtür. Paranoyaklaştırmaz, eğer dİziden alabileceğinizi alabilirseniz insanlara ve olaylara bakış açınızı geliştirir.
  Şu an 4. Sezonu bitmiş ve 5. Sezonu merakla beklemekteyiz.
  Oscar her zaman goes to (bkz: Kevin Spacey)
 • kalp krizi vs. kanser

  Saçma bir karşılaştırmadır.
  Saçmalığını geçecek olursak son 1 yıldır kanser hastalarıyla çalışıyorum ve Nasıl bir süreç olduğunu bilen hiç kimse kanser olup ölmeyi tercih etmeyecektir.
  Kalp krizi temizdir.
  Not: saçma bir soruya saçma bir cevap verilmiştir.
 • okan bayülgen

  Zekidir, tam bir ekran adamıdır. Neyi nasıl söyleyeceğini çok iyi bilir. İticidir o ayrı dava.

  Not: başlıkların değişmesi entryleri saçma bir hale getiriyor. Bu başlığın orjinali okan bayülgenin kendini zeki zannetmesi'dir. Yapmayınız böyle şeyler.