engelleme seçenekleriahmetcem kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


ahmetcem kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


ahmetcem kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • blockchain

  Blockchain işlem takibi sağlayan şifrelenmiş veri dağıtım tabanıdır. Türkçede blok zinciri anlamına gelmektedir. Bitcoin sayesinde hayatımıza giren Blockchain sisteminde iki kişi tarafından gönderi onaylayarak kayıt tutar Bu sayede kişiden kişiye para gönderimi gerçekleştirilebiliyor hem de bir aracıya ihtiyaç ortadan kalkıyor.

  Blockchain şeffaf bir sistemdir. Bu özelliği sayesinde isteyen herkes birikmiş bloglarını inceleyebilir ve gözden geçirebilir. Ayrıca Blockchain sisteminde alıcı ve satıcı tarafından şifrelenmiş kimlik kullanıldığı için gerçekte alıcı ve satıcının kim olduğu bilinemez. Bu nedenle iki tarafın da anonim kalmasını sağlayan bir sistemdir.

  Bitcoin göndermek için öncelikle sanal cüzdanın olması gerekir. Bu cüzdanı mobil veya web üzerinden alabilirsiniz. Transfer için kriptografik anahtar çifti oluşturmalısınız. Bu anahtarlardan biri gizli anahtar sizin imzanız diğeri ise transfer yapacağınız adres açık anahtar olacaktır. Transfer yapacağınız kişi size bir diziden oluşan adres vermesi gerekmektedir. Ne kadarlık bir bitcoin transferi yapacaksanız cüzdanınız sizin gizli anahtarınızla imzalar. İşleminiz ağdaki bilgisayarlar sayesinde yayılır ve işlemi alan her bilgisayar kontrolleri yaptıktan sonra bağlı olduğu bilgisayara gönderir. İşleminiz onaylanmak için blockchain sistemindeki blokta bekletilir ve işlemin onaylanması 10 dk bir süre gerektirir.

  Blockchain Yazıları
 • r10.net

  yeni temasını beğendiğim webmaster sitesi. yardımlaşma eskiye oranla daha az. sadece ticaret dönüyor. bu durum böyle giderse r10'u kötü günler bekliyor demektir.

  forumda açılan fenerbahçe - beşiktaş konusundaki beşiktaşlı arkadaşların gönderilerini okuduğumda, "tiner çekip mi geldiniz" diye yazmıştım. modun birisi banlamış. o da tiner çekip gelmiş demek ki. sadece bana ban atıp konuyu silmişler.