yurdum insanı

 • uzun zamandır hayalini kurduğum bir youtube projesidir.
  yaşadığım yöredeki insanların hayat hikayelerinden oluşacak olan mini belgesel tadında oldukça kısa videolardan oluşan kanalımızın adıdır. kanala abone olmanız ve dostlarınızı davet ederek daha fazla insana ulaşabilmeme yardımcı olabilmenizi dilerim ^^

  ilk bölümünde kuma edilmek için kaçırılan hatice annenin öyküsünü paylaştık.
  şuradan gider
 • ikinci bölümü yayında olan projedir :)

  şuradan gider ve öyküsü de şöyledir:
  "Gençliğinde, karlı bir günün akşamında yolunu kaybeden Hasan Emmi'nin dağ başında canavar diye tabir ettiği kurtlardan canını kurtarmasının öyküsüdür."
 • üçüncü bölümü şu açıklama ile yayınlanan youtube projesidir.

  Berberlikle başlayan ve tüplü televizyonunu satarak aldığı 12 kontörle atıldığı ticaretle hayatına tebessümle devam eden Muhtar Ali Buzkan. (Kendisi aynı zamanda kanalımızın öykü kahramanlarını bulmamızda rehberimizdir.)

  şuradan gidilir
 • Mıktar beyli bölümü izledik, beğendik efenim. Şeker şerbet kanaldır. Takip ediniz, ettiriniz.
 • yeni bölümünün yayında olmasının karganızda ayrı bir güven duygusu oluşturduğu kanaldır. bu haftaki bölümünün öyküsü ise şu şekildedir:
  Asıl adı Durdu: Ölen ablası Ayşe'nin kimliğini vermişler ona ve adı da Ayşe kalmış sonradan sonraya. O, cici kuşu ve hatrına her daim düşen yakımları (ağıtları) bu bölümümüzde konuğumuz oldu.

  şuradan gider
 • beşinci bölümü yayından olan projemdir. yeni bölümünün öyküsü şöyledir:

  "Evlenmek istediği güzel ile arasında iki engel vardır: Güzel, kendisini istememektedir ve asıl büyük sorun ise evde bekar bir ablası olmasıdır. Gelenek gereği önce abla evlenmeli sonrasında sıra küçük kıza gelmelidir. Ama İsmail sevdalanmış bir kere: Öyle bir Ali Cengiz oyunu kurar ki sevdiğine kavuşur."

  şuradan gider
 • Yaratılanı, Yaratandan ötürü seven insandır...