yirmilik diş ağrısı - blog sözlük

yirmilik diş ağrısı

1 entry daha

 • merak etmeyin evrimsel süreçte yok olma sürecinde bulunmaktadır. Çok fazla olmaz önümüzde ki 50-100 yıl sonra tamamen tedavülden kalkacaktır.

  edit: arkadaş kötü bir şey demedim yasak bir şey demedim niye kötülüyorsunuz oglum entryi. Bilimsel bir şey söyledim gerçek bu vakit bulursam makaleleri de paylaşırım bir ara.
 • üst yirmilik dişlerim iki sene önce tamamen çıktılar, neredeyse hiç ağrı çekmedim. hiç çıkmamışlarken dişçiye kontrole gittiğimde “4 tanesinin 3’ü normal birisi çapraz geliyor, ağrı olursa çekeriz” demişti. alt ikili hiç çıkmadı, çıkmayı denemediler bile, böyle bir dünyaya gelmek istemiyorlar sanırım.
  ***
  yirmilik dişlerimi çıkarırken tecrübe etmediğim ağrı; bu ağrıyı çekenlere rabbim kolaylık nasip eylesin.
 • kısa bir araştırmayla shantaram'ın yanlış bilgi vermediğini görürüz. tabi bu 20lik dişler çıkmayınca maymundan geldiğimiz kanıtlanıyor tarzı basit bir teoriye kanıt sayılamaz.
 • İllet bir şey. Uyutmuyor. Kesinlikle uyutmuyor.
  2 gecedir öteki dişlerle birlikte bütün alt çenem ağrımaya başladı. Çok büyük ihtimal zaten çekilecek olan bir diş için bu kadar ağrı çok fazla.
 • 18 yaşındayım 2 senedir çıkmalarını bekliyorum. ayda 1 kere kafamı duvardan duvara vurduracak kadar ağrıtmasa olmuyor. 1 tanesi çıksın bebeklere yapılan diş partilerinden vereceğim (bkz: bıktıran şeyler)
1 entry daha