yds

 • Akademik kariyer yapmak isteyenlerin en az 55 bandında puan alması gereken yabancı dil sınavıdır.
  Zordur. Efsanelerle yüklüdür. Abi soruları ingilize gösterdik o bile zorlandı gibi birçok söylenti vardır. E sınav zor olunca insanin inanası geliyor.

  Hazirlanan arkadaşlara başarılar. Tecrübeli arkadaşlar burada teknik bilgilerini paylaşırlarsa yds hakkındaki soru işaretleri de ortadan kalkacaktır.
 • yabancı dil sınavının ösym ayağıdır. sınavlar oldukça zordur. türkçe dil bilgisinde çuvallayan ben gibi insanları yabancı dilde yerin dibine geçirmek için oluşturulmuştur. akademik kariyer için zorunludur.

  ben 30'un üstüne çıkamadım, çıkan varsa anlatsın nasıl çıktığını.
 • Benim 65 üstü puanım var. Son sınavım 61,25.
  Hiç grammer bilgim yok. Sadece kısa bir süre erasmus yaparken ispanyol ingilizcesi öğrendim.
  Sınav klasik bir ösym sınavı sadece taktik çalışıp 80 i geçen arkadaşlarım var. En etkili yöntem kelime ezberlemek sanırım bilen değil ezberleyen kazanır sınavı. Devletin her alandaki sınav politikası hatta türkiyede yaşama düzeni bu sınavda da mevcut.
 • İngilizce bilip bilmediğime dair beni şüpheye düşüren sınavdır. Girmeden önce benim İngilizcem çok iyi derdim hep. Lakin o cümleyi kullanamaz oldum sınavdan sonra. Kendime güvenimi aldılar ulan adamlar.
 • 2017 ilkbahar donemi sınavı yarin yani 2 nisan tarihinde gerçekleşecek olan sınavdır.
 • 2017 yılında elektronik olmayanlar için ikincisi gerçekleşecek sınav 17 eylül tarihindedir. Yaptık kayıt, aldık kitapları da ama bu sıcakta hiç çalışası gelmiyor insanın ya.
 • birkaç defa girdim. başarılı olmak için girmiyorum sınava. yüz alamadım ama. bir hata birinde. iki hata sonuncuda.

  gene boğaziçinden mezun iki kişiyle konuştum. biri 76 öteki 85 almış. yds başka dünya diyorum. öyle öyle. konuşman ne kadar iyi olursa olsun, aslında ingilizce biliyorsan iyi puan alırsın. bu kadar basit.

  dil tazminatına da yarayandır. özelde ciddi gelir getirir.
 • zamanında benim için bot markasından ibaretti kendisi ama devran döndü şimdilerde studying
 • yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinden kamu kuruluşlarına yerleşmek isteyen kişilerin ve yabancı dil puanını belirlemek isteyen adayların yabancı dil seviyelerini belirlemek için ösym tarafından yılda iki ya da üç defa yapılan sınavdır.

  yds'ye eksiksiz hazırlanmak isteyen adaylara remzi hoca'yı tavsiye ederiz.

  yds hakkında daha fazla bilgi almak için: https://www.remzihoca.com/yds
 • 2021 yılında girmeyi planladığım baş belası sınav. Sınava https://www.onlineydscenter.com/ ile hazırlanmayı düşünüyorum. Tabii farklı öneriler varsa onlara da açığım :)