yazarların ilk blog açma hikayeleri

8 entry daha

  • Sene bilmem kaç ilk blogumu Vural'ca Paylaşımlar olarak açmıştım. Dergide gazetede blog yazarlarının kazandığı paraları görünce blog açmıştım. Daha sonraları bir çok blog projesinde yer aldım. Hemen hepsi de başarılı oldu. Şimdilerde içimi dökmek için bir blog açmayı planlıyorum. Sanırım tersine bir blog yazarıyım. millet önce içini dökmek için blog açar sonra para kazanmaya başlar.
  • eğitim hayatımın ya 8. sınıf yada lise 1 döneminde filanım (işte sene 2008), bir şekilde merak sarmıştım ve ilk önce blogcu üzerinden blog açtım (kapadım), duygusuzb1r1 isimli bir şahsın yönettiği blogger forumuna dahil oldum, orada azeri blog'un kurusuyla tanıştım ve yan platformu olan türk blog'da bir blog edindim ama fazla tutunamadım orada.bu bloglarda müzik, program gibi içerikler paylaşıyordum. ondan sonra sanırım 2009 yılında 'oktayusx' adıyla bir blog açtım (bu sefer blogger/blogspot), amacım günlük hayatımda aldığım notların dijital bir sayfada yer edinmesiydi. burada uzun bir süre tutundum, domain aldım ardından hosting alıp wordpress'e geçtim. daha sonra hüzünlü bir şekilde hevesim kaçtı ve ilgilenmedim, oktayusx hikayeside öyle gitti. 2013'te şuanki sloganım olan gayriciddi zamazingo'nun ilk adımlarına oktayy.com adıyla başladım fakat onunla ilgilenecek vaktim olmadığından dolayı oktayy.com hikayesi de domain tarihi ne zaman bitti o zaman hikayede bitti. mart 2014'de, gayriciddi zamazingo sloganını ile oktayy.net adresli kişisel blogumu açtım. şuan insanlara amacım bilgi deneyimlerimi sunabilmek ve fayda yaratmak. bakalım gelecek zaman bize neler gösterecek. blog sahibi olmak güzel şey, en azından omuzunda bir sorumluluk hissediyorsunuz.
  • YIL 2011. Lise bire gidiyorum. Bilgisayar ve internet dünyasına olan merakımla ilk adımları atıyorum. Bir blogspot açıyorum. ilk zamanlar dinlediğim müzikleri ve beğendiğim mizahi görsellerini paylaşıyordum.pekte yazma deneyimim yok o zamanlar. 1,5 yıl İçerik Editörlüğü ve yazarlık üzerine kendimi geliştirip, eğitimler alınca, blog yazmak bende ayrı bi yer tutuyor. Artık tam dikkat blog yazmaya asılacakken farklı Projeler peşinde koşuyorum. Şuan ise tekrar yeni bir başlangıça geldim. Tekrar blog yazmanın büyük hevesindeyim. Bu yazın markaşarak hızlı ilerlemeler kaydedeceğim. (bkz: bekirklnc)
  • Yılını şimdi tam hatırlamasam da netteyim.net adresi altında ilk blog denememi yapmıştım. İki binli yılların hemen başıydı sanıyorum. Sonra biraz uzak kaldım blogdan. 2010 yılında Joomla İle geri döndüm. Niye Joomla hiç bilmiyorum. Birisi onunla tanıştırmış olmalı önce. Geçen yıl da wp'e geçip yaptım.
  • ilk blogumu 2006 yılında sevgili günay doğanın güzel yazılarını okuduktan sonra açmıştım.. bir iki isim değişikliğinden sonra blogu kapatma kararı aldım. yeni blogu kısa sürede yayına süreceğiz :D
  • 2007 yılında kuzenimin tatile gelmesi sonucunda bisikletle gezinirken internet cafeye uğramıştık. Blogundan bahsetti biraz yazılarını gösterdi. Bana da hemen blog açtık ve hoşuma gitti ilk başlarda. Sonra bir kaç defa kapattım ve tekrar açtım. Bir kere kanına işleyince blog yazmadan olmuyor. İyi ki beni bu şekilde yönlendirmiş ki şimdi burada yazıyorum.
  • Sene 2016, ağır depresyon geçiriyorum böyle intihar etmek aklıma gelse edicem öyle bir durumdayım. Sonra blog yazma olayı dikkatimi çekti. Dedim bende yazıyorum iyi kötü bir bakayım kafam dağılır belki falan diye atladım. Yazdıkça bendeki bu depresyon, bunalımlar azalmaya başladı. Hem tedavi hem zevk olsun diye artık haftada bir yazı yazıyorum konusunu o haftaki düşüncelerime göre belirliyorum. Güzel işmiş vesselam
  • Tr.gg den açmıştım tabi bende birçok kişi gibi ah be ne günlerdi. İçerik yoktu adam akıllı büyük küçük harfli yazmalar. Facebook profilimde sürekli paylaşırdım sonra mesaj atardım günlük 100 tekil hiti geçincede mutlu olurdum.
    Şunu farkettim de ne kadar değişmişim ben.
8 entry daha