yazarların bugünkü mutluluk nedeni

 • ta 2012'de bir forumda tanıştığım ve çok da sevdiğim bir arkadaşımla ilk kez buluştuk. buluşmaya ilk karar verdiğimizde ikimizde acaba rahatsız edici sessizlikler falan yaşanır mı diye tedirgin olmuştuk ama hiç de öyle olmadı. adeta 40 yıldır arkadaşmışız da her gün görüşüp konuşuyormuşuz gibi rahat ve samimi geçti, bayağı sevindim buna :')

  5 saate sırasıyla pizzayı, müzeyi, çayı, tatlıyı, kayalıklarda yürüyüşü sığdırdığımız için yorucu ama bir o kadar da keyifli bir 5 saatti. keşke bir 5 saatimiz daha olsaydı. gerçi yine yetmezdi ama olsun.

  öyle işte canım sözlük, forumlardan nerelere. forumlar ölmüş olabilir ama kazandırdıkları arkadaşlıklar baki.
 • haftalardır "şehir dışına gitmek istiyorum gezdirin benii" diye yalvarıyordum neredeyse, bugün sonunda emelime ulaştım :) deşarj oldum, süpersonik bir enerji yüklendim veee (5dk sonra uyudu)
 • (bkz: saçına kayan tel tokasını taktığım sarışın bepli kız çocuğu) çok farklı bir duyguydu ya. fırsat bulunca anlatacağım.
 • yeni bir kitaba başladım
 • Proje hocamın asistanı. Bugün teslimde hepimizin uykusuzluğunu görüp heyecanımıza ortak oldu. Günlerdir uyumadığımızdan sorulan sorulara anlamsız cevaplar versek de güler yüzlü karşıladı bizi. Moral verdi. Maketlerimizle dalga geçti azdxccf. İyiki bu proje grubundayım. İyiki tanıdım hocalarımı. Keşke okul bitene kadar proje dersime girseler. Neyse böyle konuşuyorum ama inşallah kalmam projeden saxsxcx
 • sebepsiz bir mutluluk var içimde sözlük. aslında sebepsiz değil; mülakatı atlattık, aöf vizeleri bitti, 23 nisan kutlamasını yaptık, sisteme kitaplar notlar ve devamsızlık girildi, o çok istediğimiz sınıf panomuzu da aldık. aöf finallerine çalışmak için önümde Allah'ın izniyle hiçbir engel kalmadı. finaller 26 mayısta. yani 1 aydan fazla zamanım var. bu sürede güzelce sakin sakin çalışırım diye düşünüyorum. bir de bu aralık kitap falan okumamalıyım. finallere hazırlıkta en büyük imtihanım kitaplarla olacak. eğer elime bir kitap almayıp boş zamanlarımda aöf'e çalışırsam inanıyorum ki yüzümüzün akıyla mezun olacağım bu sene.

  bugünümüze çok şükür sözlük. bazı şeylerin çözümlenmesi için arı gibi ortalığı velveleye vermek değil, sabır ve teslimiyetle zamanının gelmesini beklemek gerekiyormuş. aslında dönemin başında aöf kpss mülakat ve okul hepsinin birlikte üstesinden nasıl geleceğimi düşünüyordum kara kara. ama bakın az biraz sabır, Allah'ın yardım ve inayeti ile teker teker hepsini savıyorum.

  her şeye rağmen hayat güzel martavalları okumayacağım, merak etmeyin. sadece siz işi Rabbinize bırakırsanız, yani teslimiyet, o (cc.) sizin yerinize hakkınıza en güzelini nasip ediyor. bunu anlatmaya çalışıyorum.

  bendeniz, sosyaliize ablanız. hepinizi çok seviyorum. selamlar, saygılar :)
 • herkez tatildeyken işe gidiyom diye acayip mutsuz durağa geldim.
  ama nasıl mutsuzum,ölüyom mutsuzluktan.
  burnumda akıyo.
  bizim duraktaki kedi geldi yine, salak üşümüş, mırıldana mırıldana geldi yanıma, ceketim yarım açık, uzandı içine baktı, yer beyendi, atladı içime, kıvrıldı yattı.
  2 dolmuş kaçırdım, hala uyanmıyo salak.
  zar zor seve seve uyandırdım, ısındı da, geldi koynuma sürtündü, teşekkürünü etti, ben dolmuşa binene kadar oturdu bekledi.
  tüm neşemi yerine getirdi eşek kafalı, dönüşte mama alıp gitçem yanına. (bkz: swh)
 • 6 ay sonra sürpriz yapıp ailemi görmeye gidiyorum. İnşallah unutmamışlardır beni. *
 • Düşündüm, düşündüm ama bulamadım
 • (bkz: üç günlük mini bayram tatili)
 • Proje hocamın asistanı. Haftaya proje teslimim var ve ben projemi hocalarıma gösterip fikir almamıştım yarın da kritik almak için son günüm. Asistan olan hocama mesaj atıp yarın müsait olup olmadığını sordum o da asıl hocaya yönlendirip eğer müsait değilse okula gelebileceğini söyledi. Ve yarın sırf kritik alabileyim diye okula gelecek. Okulda bir işi olmadığı halde. Ya sen ne tatlı ne düşünceli adamsın be.
 • birkaç saat önce birdenbire hadi neneme yaş günü yapalım dedik herkesi çağırdık bir saat içinde gelebilen geldi, ev doldu. neneme birkaç tane pasta aldık mumlarla donattık, üflerken o kadar mutluydu ki görmeniz lazım. yaşlılar da tıpkı çocuklar gibi oluyor derler ya nasıl doğru. çocuklar gibi şendi. sayesinde bizde deli gibi eğlendik. alzheimer da neymiş, yaşlıları mutlu etmek her zaman çok kolay.
 • hasan söylemez'in hayata yolculuk kitabını kazanmış olmak.
 • uzaklardan gelen bir paket : ) ve onun içinde yazan küçük notlar :D
 • bisiklet sürmüş olmak.
 • Biletimi aldım. 3 gün sonra istanbuldayım inşallah. Allahıımm nasıl mutluyum. O kadar özledim ki.
  Haftaya vize haftam ama o kadar umrumda değil öyle bi mutluluk
 • Sadece kendimiz için yaşadığımızı anlamış olmak mutluluk mu hayal kırıklığı mi bilmiyorum ama tam olarak yaşanan durum bu..
 • fareler ve insanlar oyununa gitmek. gerçi oyun aklıma geldikçe olduğum yere çöküp bir süre boşluğa bakmak suretiyle kendimden geçtiğim düşünülürse uzun vadede mutluluk nedeninden çok hüzün nedeni olacağa benziyor
 • kardeşimin gelmesi.
  üç dört aydır görmüyodum sıpayı, abi akşam yanındayım diye aradı az önce yine.
  heyecandan yerimde duramıyom, bayramlıklarını giymeye sabırsızlanan çocuk gibi saate bakıp duruyom.
  hadi gelsin biran önce.
  akşam boyozu yer miyiz dedi, gece kalkıp gidip boyoz alıcam sıpaya.
  çok özledim bu sefer ya.
  birazda mutsuz geliyomuş, anlatırım abi dedi. sabaha kadar konuşuruz kesin. beraber oldukmu güler geçeriz herşeye.
  hadi saat hemen oniki olsun.
 • Bir şarkı. Hatıralar, özlemler, tebessümler veren bir şarkı
/ 10 »