yapılmış en aptalca dalgınlık

17 entry daha

 • tıraş bıçağına diş macunu sıkmak. (bkz: why so serious)
 • Olay yıllar önce barmen olarak çalıştığım zaman geçiyor. Sabah saat 4 gibi elimde 2 koca torba kafam hayli güzel bir şekilde eve geldim, apartmandan girdim ama dairenin önüne gelince anahtarı bulamıyorum! Ceblerimi, çantamı ve tüm poşetleri boşalttım yok! Ayrıca dış kapıyı anahtarla mı açtım hatırlamıyorum. Oturdum kapının önüne bir saat düşündüm. Sonra dışarıda olan ev arkadaşımı aramak için telefonu çıkardım ve konuşmak için ağzımı açtığımda anahtarı dış kapıyı açtıktan sonraki tüm zaman boyunca ağzımda tuttuğumu fark ettim.
 • en sevdiğim tişörtümü kirli sepeti yerine klozetin içine atmak
 • Gecenin bir saatidir, tuvaletin gelmiştir, ve kendini tuvalet yerine mutfaktaki çöp kovasında bulduğunu farkettiğin an artık uykun kaçmış demektir.
 • elimde telefonum olduğu halde, panikle her yerde telefonu arayıp bulamamak.
  sonunda elimdeki telefonu fark edip derin bir oh çekmek.
 • Gözlüğümün gözümde olduğunu fark edemeyip evde deli gibi gözlük aramak
 • Hafta pazarına gidip "bugün günlerden ne ya?" diye sormak. elimdeki yüz kiloluk poşetler benden utandı :(((((
 • Su ısıtıcısını(kettle) buzdolabına koymak. Mutfakta vakit geçirirken bazen dalıp gidiyorum. işte o vakitler benim için tehlikeli.
 • gemide staj yaparken birçok kez başıma gelen dalgınlıklardır.

  süvari ve zabitlerden emir almaktan kafa duman olmuş bir şekilde köprü üstü vardiyası tutuyorum. köprü üstü dediğimiz geminin şoför kabini gibi bir yer. koca gemiyi benim gibi bir muptezele vermişler. düşünün. neyse , dedim ki sabahtandır kopek gibi çalışıyorum, o halde kendimi ödüllendirmeliyim. evet, niye çayımı alıp sigara eşliğinde bi beş dakikalığına dışarda manzara keyfi yapmıyorum?

  bir yandan çay bir yandan rüzgar da savrulan sigara dumanı ahengine dalıp gitmişken içeriden bir ses geldi "nerdesin lan cadett!" bağıran geminin birinci kaptanıydı. günlerdir dışarı çıkmayan adamın bu gün köprü üstüne teşrif edesi gelmişti. tabi sesi duyunca bi irkildim ne oluyor içeride diye. bizim makine stajyeridir diyip içeri gidecekken kaptan benden önce davranıp bir anda karşımda belirdi. işte o an, hala liseli bir çomar olduğumu anladım. elimdeki sigarayı müdürle karşılaşmış gibi denize atacakken, bardağı işaret parmağımı kullanarak denize doğru savurdum. tabi o da deniz yerine güverteye düşüp kırılınca o an kendimi de atmayı düşünmedim değil.
 • Yemeği ısıtmak için mikro dalga yerine dolaba atmak. Yemeğin ısınmadıgını fark edene kadar herşey iyi gidiyordu aslında.
 • devlet hastanesinde staj yaparken imza için doktorun odasına kapıyı tıklayıp girdikten sonra çıkarken de kapıyı tıklatmam... hala kahkahalar kulağımda...
 • sigarayı kibritle yaktıktan sonra kibriti ağzıma alıp sigarayı atmak.
 • Şu soğuk havada kuaföre gitmeye üşendim ve dudak üstünü kendim almaya karar verdim -Allah beni kahretsin- çok hızlı asılmamdan sebebiyet derimi yüzdüm. Şu anki acısını tarif bile edemem. Hatta acısından gülemiyorum....


  (bkz: kırmızı Hilal bıyığım var)
  (bkz: Bozkurt yapabiliyorum)
  (bkz: Taliplerimi bekliyorum)
 • küçüktüm. şu hani köpükten baloncuk yapmamıza fırsat tanıyan zımbırtılar var ya onunla oynuyorum. karıştırıp karıştırıp o yuvarlak nesneye üflüyorum ve baloncuk(lar) çıkıyor. başlangıçta çok zevkliydi ama bir süre sonra içindeki sıvı bitti ve kendi imkanlarımızı devreye sokmak durumunda kaldık. bulaşık deterjanı...
  ama bir türlü eski etkiyi yakalayamıyorum. daha az baloncuk çıkıyor bir sorun olmalı diye düşünüyorum. daha önce görmüş olduğum bir şey geliyor aklıma. hortum parçası kullanmak. yarım karış kadar bir hortum parçası kullanarak daha çok baloncuk çıkartabileceğime ikna oluyorum.
  daha geniş bir kabın içine dolduruyorum deterjanlı suyumu. hortumu suyun içine batırıp batırıp baloncuk çıkartmaya başlıyorum. sonra işi biraz daha ilerletip hortumu hiç ağzımdan çıkartmadan suya sokuyor kafamı kaldırıp üflüyorum.

  işte tam bu arada sanırım çok fazla nefes alıp verdiğim için işlemci ısındı. bir karışıklık oldu. ağzımda hortum parçasıyla kafamı eğmiş hortumu deterjanlı suya batırırken aptalca bir dalgınlıkla suyu içime çektim. bak suya üflesem yine anlarım. suyu içime çektim ben.

  o gazoz reklamında on yüz bin baloncuk yutmuş olan çocuklar halt etmiş.
 • Ygs'de kimlik numarami yanlis kodlamisim. Sınavın ortasinda birden gozume takildi. Sildim duzelttim. Sonra tekrar tekrar kontrol ettim. Cunku en basta da tekrar tekrAr kontrol edip dogru kodladigimi saniyordum. Sinav sonuclarinin aciklandigi gune kadar acaba sinav sonuclarinin aciklanacagi gun benim sinavim da aciklanir mi diye dusundum durdum.
 • sigaranın külünü bir hevesle yapılmış orta şekerli türk kahvesinin içine dökmek.
 • Taze taze yazayım.

  Kardeşimle arkadaşına göndereceğim şu digitus medius emojisini böyle ağır, oturaklı insanların olduğu bir gruba gönderdim.

  Hiç mi grup adını okumazsın!
 • uçakta seyahat ederken kendiminki yerine yanımda oturan yolcunun kemerini bir şekilde karıştırıp bağlamam, abuk subuk bir şeyler yapmam. hatırlamak istemiyorum daha fazla. evet şuan utancımdan gülüyorum.
 • işe başladığım ilk ay, hastanede bir hasta "diyetisyen yerinde yok. nerdedir ki" diye sorunca bekleyin gelir deyip bahçeye çıkmıştım.

  sorun şu ki diyetisyenin ben olduğunu on dakika sonra fark etmiştim.
 • 500 kelimelik 10 adet içeriği silmek evet aptalca bişey.
17 entry daha
/ 3