whatsapp'ta son görülmeyi kapatan insan

 • teknolojinin bizi esir aldığına inanan bir insan olarak benim bu. istediğime cevap yazıp çıkıyorum, kimseden afra tafra yemiyorum. ayrıca her mesaj yazdığımda kimin en son ne zaman girdiğini görmek çok gereksiz, kimsenin rutinini bilmek zorunda değilim.
 • Zaman zaman garipsenen insandır.
  Yukarıdaki yazara katılıyorum. eklemek istediğim başka bi şey yok. Teşekkürler.
  (bkz: duygulara tercüman olmak)
 • aklı başında her insanın yapması gereken.
  Konu sadece WhatsApp değil. Benim biriyle en son ne zaman iletişim kurduğum bilgisi bana göre özel bir bilgi.

  Diyelim ki bir arkadaşım arıyor ve canım o anda konuşmak istemiyor. Bu durumda aman arayan o kişi görmesin diye WhatsApp'a mı girmiycem? Bunu yapanlar var ve onlar adına üzülüyorum.

  Ayrıca kimsenin son görülmesini de merak etmiyorum.
 • Bunun bir adım sonrası olan whatsappta istediği kişiye online görünme özelliğinin gelmesini bekleyen insandır aynı zamanda.
  Halihazırda biriyle konuşurken başka insanların darlamalarına, cevap atmadığında ise triplerine maruz kalmadığı bir dünya hayal ediyor. Çok mu zor.
 • Açıkçası benim, yalnızca son görülme değil okundu bilgim de kapalıdır. Emin olun böylesi daha iyi.
 • belki benim gibi kafasının boş detaylarla meşgul olmaması için yapıyordur. birinin ne zaman online olduğunu görmek eğer o kişiden bi beklentin varsa çok zorlayıcı olabiliyor. aklımı kurcalıyor bi yerden sonra benim. o yüzden yıllardır kapalı. sevgilim olsun olmasın, artık böyle yaşamaya alıştım.

  hem zaten, birinin benim ne zaman mesajlaşıp mesajlaşmadığımı görmesi hangi insan hakkına uygun?
 • tercihini hayalet olmaktan yana kullanmıştır. Neden yaptı diye sorgulamak yanlış olur. Mesela ben öyle bir şeye ihtiyaç durmadım hiç. Son görülme ayarım açık. Kapalı olan arkadaşlarım ve aile fertlerim var. Hiç de merak etmiyorum son görülmesini.
  Ayrıca birine cevap yazmak istiyorsam yazıyorum. Yoksa onun beni online görüp görmemesi pek de umrumda değil.
 • Bir şeylerden kaçan insandır. Bazen sevgili, bazen iş arkadaşları, bazen akrabalar... Benimkisi cağnım annem. Uyandırırken her sabah " gece yatmayı sabah kalkmayı bilmezsin" diye söylenmesinden sonra kaçta yattığımı whatsapa bakarak anladığının kafama dank etmesiyle son görülmemi kapattım. Kafam rahatladı.
 • ben.
  çok zevk alıyorum bu durumdan çünkü cevap vermek istemediğim biri bir şey yazdığında -ki genelde beni darlayan manyak arkadaşlarım var- buna sahip olmak çok işe yarıyor. Kendime gelene canım isteyene kadar cevap vermiyorum. keyfim yok belki, müsait değilim belki. Son görülmeyi kapatmak her şekilde daha mantıklı ya üstten okuyup geçmek falan, en iyisi buna okundu bilgisini -mavi tiki yani- kapatmak. Mesajlara canın isteyene kadar dönme oooh mis