westworld

20 entry daha

 • bir dizi.
  konusu*:
  --- spoiler ---
  Westworld adında dev bir bilim kompleksi içerisinde fiziksel özellik bakımından bir insanın tıpatıp aynısı olan robotlar üretiliyor. Ayrıca bu robotlar için de bir dünya yaratıyorlar*. dünyanın içine her gün yeni robotlar ekleniyor ve her gün farklı bir senaryo yazıp robotlarla deniyorlar. Zamanla da senaryolardan kazandıkları tecrübelerle robotları geliştiriyorlar.
  --- spoiler ---

  Öncelikle şunu söylemek istiyorum: dizi harika. gerek oyunculuk gerek konu hatta çekim tekniklerini bile çok beğendim. Hiç bekletmeden izleyin.

  ayrıca aynı isimde ve aynı konuda 1973 yılında çekilmiş bir film var. dizi de bu filmin rebootu zaten.
 • --- 1.2 spoiler---
  ikinci bölümün çıkması ike dizi hakkında hemen hemen her şey netleşti. sanal dünya olduğunu düşündüğüm west world aslında jurassic park misali bir şeymiş. konuklar da yeni gelen robotlar değil, gerçek insanlarmış.

  işin kötü yanı tüm robotların her hareketini izlemeleri ve her söylediğini/duyduğunu dinlemeleri. sanırım yetkili abiler sadece ana olaylar içerisindeki karakterlere odaklansa robotların fahişe gibi uyanması mümkün. Çabucak park yetkililerin aksine olaylar baş gösterebilir. düşünsenize o rüyadan bölümlerin başında konukların çarpıştığı iri adamın uyandığını. o doktorları yok ederdi heralde.
  --- 1.2 spoiler---
 • fragmanını izleyince hoşuma giden ve izlemeye karar verdiğim dizi
 • --- spoiler ---
  8. bölümü az önce izledim.aklıma manyak bir fikir geldi. ister misin bu maive abla aslında kaçtım sanarken ford'un şu an hazırlamakta olduğu yeni hikayesine geçiş yapsın. oh ne güzel kaçtım falan derken bir bakmışız başka bir hikayedeki host olmuş.
  --- spoiler ---
 • Dizi dehşet gelecekte eğlence sektörünün nasıl bir hal alacağını gösteriyor
 • Bilim kurgu severlerin izlemesi gereken, etkileyici bir dizi. 2. sezon başlamadan ilk sezonu bitirin derim.
 • Çok güzel bir konusu olan dizi. Bu konuyu da baya güzel işliyorlar. İzlemesi zevkli oluyor.
 • ilk birkaç bölümünü düzenli izlediğim ve aşırı etkilendiğim dizi.
  her seferinde aynı senaryoyu başka müşteriler için canlandıran robotların gittikçe farkındalık kazanması, uyanışa geçmesi çok güzel işlenmiş.
  ayrıca canım anthony hopkins.
20 entry daha