westworld

9 entry daha

 • şu anda izlemeye karar verdim. evet.
 • --- spoiler ---
  Şimdilik güzel gidiyor ama sıkıldım sanki 4.bölümden sonra,birde konunun nasıl gelişebileceğini tahmşn edebiliyor olmak çok bir beklentiyle izlememe sebebiyet vermiyor,sarışın kız muhtemelen bilinç sahibi olacak ilerde sonra vauuw
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  takip ettiğim ve çok beğendiğim dizidir. black mirrordan sonra ilaç gibi geldi. teorilerime gelecek olursak bence dizide iki farklı zaman çizgisi var. biri geçmişte biri gelecekte geçiyor (30 yıl önce ve sonra). 30 yıl öncesindeki zaman çizgisinde william adlı sarışın abimizin dolores isimli robota aşık olmasını izliyoruz. siyah giyen adamsa 30 yıl sonrasındaki çizgide. bu kişi de bence zaten william'ın ta kendisi. bence william ve dolores aşk yaşayacak ama sonra doloresin hafızası silindiği için williamı unutacak. bütün hikaye williamın doloresin kendisini hatırlaması ve özgür kalması için yaptıklarını anlatıyor olabilir. şimdilik düşüncelerim bunlar. ha bir de ford'un da robot olduğunu düşünüyorum. ilerleyen bölümlerde bu da netlik kazanacaktır.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  son bölüm ile ford'un gerçek insanları öldürüp onların yerlerine robotlar koyduğunu anlamış olduk. yani muhtemelen böyle. hatta minik atölyesinde yapımı süren robot muhtemelen ölen kadının(adını hatırlayamadım şimdi) kopyası.
  --- spoiler ---
 • Diziyi takip ettiğim sitede 7. Bölümün altına girilen yorumlarla beni beden almıştır
  (bkz: Boynuma dola ford reis)
 • ilk iki bölümünü izledim ve konu harika. ama biraz yavaş geldi. sanki bilerek diziyi ağırdan alıyorlar. açıkçası bende çok merak uyandırmadı.
 • --- spoiler ---
  bin kilometrelik bir yolculuk bir tek adımla başlar.
  --- spoiler ---
 • İlk 2 bölümü ile gönlümü feth etmiş dizidir. Umarım tüm sezon öyle ilerler.
  Bilim kurgu seviyorsanız ve halen izlemediyseniz çok şey kaçırıyor olabilirsiniz.
 • İlk sezonunu yaklaşık 1 ay önce bitirdiğim dizi. İlk bölümlerinde ben de herkes gibi gaza geldim ne kadar güzel dedim. Lakin sonrası çok da sarmadı, diziyi merak etmemeye başladım. 2. Sezonunu da bu sebeple izlemeyi düşünmüyorum.
 • ilk iki bölümünü izleyip hayran kaldığım sonrasında ise vakit bulamamaktan izleyemediğim efsane dizi.
 • biraz black mirror, biraz battlestar galactica bana gore. Felsefesini de bu fikrin islenisini de cok begendim.
 • Diziyle alakalı merak ettiğim bir detay olayların geçtiği gerçeklikte, meşhur iş adamları orada sergiledikleri davranışların kayıtlarıyla kendilerine şantaj yapılmasından çekinmiyorlar mı? Evet diziyle alakalı aklıma takılan tek soru budur. Şaka şaka, daha bir sürü var huhu.
 • Game of Thrones ile fena sükse elde etmiş HBO kanalının 2016 sonunda diziseverlere hediyesi olan bilimkurgu, macera tarzındaki dizisi.
  1973 yılındaki aynı isimli bir sinema filminden esinlenilmiş. Aslında bu filmin devamı ya da daha da geliştirilmiş hali olarak bir film yapılması uzun yıllardır düşünülürken, sonrasında konu bir tv dizisi olacak şekilde ele alındı ve 2014 yılında ilan edildi. Dizinin izleyici ile tam olarak buluşması ise 2016 sonunu buldu. Ancak bundan önce farklı isimlerle 2 defa dizi olarak denendi(isimlerini hatırlamıyorum şuanda) ancak tutmamıştı.
  Dizinin başrolünde çok tanınan bir aktör var, Anthony Hopkins. Namı diğer Ford.
  Konusuna gelecek olursak, bir çoğumuz bilgisayar oyunları oynarız ve bu sanal ortamda birer karakter yaratırız. İşte bir gün bu karakterlerin olduğu ortama yani oyunun içine fiziki olarak dahil olduğunuzu düşünün. Bunun da tabi bir bedeli var ve oldukça yüksek bir meblağ. Konusu tam olarak bu kabaca. Bilimkurgu ve macera olarak kesinlikle tatmin edici bir dizi. Ayrıca Western sevenler için de harika görüntüler mevcut.

  2.sezonu HBO onayladı ve 2018 olarak bildirdi. Yani ölmez sağ kalırsak izleyeceğiz. bakalım.
 • ikinci sezonu gelecek yıl çıkacak olan hbo dizisi.
  özletmiştir.
 • güzel b1r yapımdır. başladım, vaktim olmadı daha sonrasında, devam edeceğim yoğunluğum azalırsa. tavsiye edilesidir.
 • Bana göre uzun bir aradan sonra 2. sezonuyla süper bir dönüş yapmış dizidir.

  Ne yazık ki 2016'da "bir gün izlerim" diye depoladığım 1. sezonunu 5-6 gündür izledim. Sırf puanı için tutuyordum, çünkü western tarzındaki hiçbir dizi ve filmden hoşlanmıyorum normalde; ama meğersem çok yanılmıştım. Western olayı işin sadece %15'lik kısmıymış.* O da zaten rahatsız etmedi beni.

  Favori karakterim tabikisi Maeve Millay. 2. sezonun ilk bölümünde ise Vikings dizisinden tanıdığımız Floki'yi (Gustaf Skarsgard) görüyoruz. Tabi saçları düzgünken ve aksanı normalken biraz tanıması zor olabiliyor. Ya da bir anda "ne alaka ya" olabiliyor insan.*
 • başka dizileri izlemekten kendisini sürekli yarım bıraktığım, insanın aklını karıştıran, sorular sorduran, şüphe uyandıran dizi. biliyorum, ikinci sezon başlamadan izlemeliyim
 • bunu çıktığı zaman izlemiştim. ben ilk bölümlerinde aksiyondan çok felsefi yönüne baktığından dolayı sıkılmıştım ama sonradan beni de içine aldı dizi. açıkçası işin içinde hbo olunca zaten kalite akıyor.

  2. sezonda olaylar gelişiyor. dizinin baş kahramanlarının önceki hayatlarına dikkat çekiliyor. ayrıca (aşağıda spoiler var)
  --- spoiler ---
  robotların parkı ele geçirmesiyle
  --- spoiler ---
  ilk sezonun aksine daha fazla aksiyonlu sahneler 2. sezonda yer alıyor.

  bu diziyi dizi sitem olan izle.fun üzerinden izleyebilirsiniz.
 • derin anlamlar içeren bir dizi. Muhakkak dikkatli izlenmeli yksa anlamayabiliyorsunuz, her bölümde izleyiciyi merak içinde bırakıyor
9 entry daha