westworld

 • bir dizi.
  konusu*:
  --- spoiler ---
  Westworld adında dev bir bilim kompleksi içerisinde fiziksel özellik bakımından bir insanın tıpatıp aynısı olan robotlar üretiliyor. Ayrıca bu robotlar için de bir dünya yaratıyorlar*. dünyanın içine her gün yeni robotlar ekleniyor ve her gün farklı bir senaryo yazıp robotlarla deniyorlar. Zamanla da senaryolardan kazandıkları tecrübelerle robotları geliştiriyorlar.
  --- spoiler ---

  Öncelikle şunu söylemek istiyorum: dizi harika. gerek oyunculuk gerek konu hatta çekim tekniklerini bile çok beğendim. Hiç bekletmeden izleyin.

  ayrıca aynı isimde ve aynı konuda 1973 yılında çekilmiş bir film var. dizi de bu filmin rebootu zaten.
 • şu anda izlemeye karar verdim. evet.
 • --- 1.2 spoiler---
  ikinci bölümün çıkması ike dizi hakkında hemen hemen her şey netleşti. sanal dünya olduğunu düşündüğüm west world aslında jurassic park misali bir şeymiş. konuklar da yeni gelen robotlar değil, gerçek insanlarmış.

  işin kötü yanı tüm robotların her hareketini izlemeleri ve her söylediğini/duyduğunu dinlemeleri. sanırım yetkili abiler sadece ana olaylar içerisindeki karakterlere odaklansa robotların fahişe gibi uyanması mümkün. Çabucak park yetkililerin aksine olaylar baş gösterebilir. düşünsenize o rüyadan bölümlerin başında konukların çarpıştığı iri adamın uyandığını. o doktorları yok ederdi heralde.
  --- 1.2 spoiler---
 • ilk iki bölümünü izleyip beğendiğim dizi.
  --spoiler--
  Ortalık karıştı rıza baba
  --spoiler--
 • --- spoiler ---
  Şimdilik güzel gidiyor ama sıkıldım sanki 4.bölümden sonra,birde konunun nasıl gelişebileceğini tahmşn edebiliyor olmak çok bir beklentiyle izlememe sebebiyet vermiyor,sarışın kız muhtemelen bilinç sahibi olacak ilerde sonra vauuw
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  takip ettiğim ve çok beğendiğim dizidir. black mirrordan sonra ilaç gibi geldi. teorilerime gelecek olursak bence dizide iki farklı zaman çizgisi var. biri geçmişte biri gelecekte geçiyor (30 yıl önce ve sonra). 30 yıl öncesindeki zaman çizgisinde william adlı sarışın abimizin dolores isimli robota aşık olmasını izliyoruz. siyah giyen adamsa 30 yıl sonrasındaki çizgide. bu kişi de bence zaten william'ın ta kendisi. bence william ve dolores aşk yaşayacak ama sonra doloresin hafızası silindiği için williamı unutacak. bütün hikaye williamın doloresin kendisini hatırlaması ve özgür kalması için yaptıklarını anlatıyor olabilir. şimdilik düşüncelerim bunlar. ha bir de ford'un da robot olduğunu düşünüyorum. ilerleyen bölümlerde bu da netlik kazanacaktır.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  son bölüm ile ford'un gerçek insanları öldürüp onların yerlerine robotlar koyduğunu anlamış olduk. yani muhtemelen böyle. hatta minik atölyesinde yapımı süren robot muhtemelen ölen kadının(adını hatırlayamadım şimdi) kopyası.
  --- spoiler ---
 • Diziyi takip ettiğim sitede 7. Bölümün altına girilen yorumlarla beni beden almıştır
  (bkz: Boynuma dola ford reis)
 • Dizi dehşet gelecekte eğlence sektörünün nasıl bir hal alacağını gösteriyor
 • fragmanını izleyince hoşuma giden ve izlemeye karar verdiğim dizi
 • ilk iki bölümünü izledim ve konu harika. ama biraz yavaş geldi. sanki bilerek diziyi ağırdan alıyorlar. açıkçası bende çok merak uyandırmadı.
 • --- spoiler ---
  8. bölümü az önce izledim.aklıma manyak bir fikir geldi. ister misin bu maive abla aslında kaçtım sanarken ford'un şu an hazırlamakta olduğu yeni hikayesine geçiş yapsın. oh ne güzel kaçtım falan derken bir bakmışız başka bir hikayedeki host olmuş.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  bin kilometrelik bir yolculuk bir tek adımla başlar.
  --- spoiler ---
 • İlk 2 bölümü ile gönlümü feth etmiş dizidir. Umarım tüm sezon öyle ilerler.
  Bilim kurgu seviyorsanız ve halen izlemediyseniz çok şey kaçırıyor olabilirsiniz.
 • İlk sezonunu yaklaşık 1 ay önce bitirdiğim dizi. İlk bölümlerinde ben de herkes gibi gaza geldim ne kadar güzel dedim. Lakin sonrası çok da sarmadı, diziyi merak etmemeye başladım. 2. Sezonunu da bu sebeple izlemeyi düşünmüyorum.
 • ilk iki bölümünü izleyip hayran kaldığım sonrasında ise vakit bulamamaktan izleyemediğim efsane dizi.
 • biraz black mirror, biraz battlestar galactica bana gore. Felsefesini de bu fikrin islenisini de cok begendim.
 • Diziyle alakalı merak ettiğim bir detay olayların geçtiği gerçeklikte, meşhur iş adamları orada sergiledikleri davranışların kayıtlarıyla kendilerine şantaj yapılmasından çekinmiyorlar mı? Evet diziyle alakalı aklıma takılan tek soru budur. Şaka şaka, daha bir sürü var huhu.
 • Çok güzel bir konusu olan dizi. Bu konuyu da baya güzel işliyorlar. İzlemesi zevkli oluyor.
 • Game of Thrones ile fena sükse elde etmiş HBO kanalının 2016 sonunda diziseverlere hediyesi olan bilimkurgu, macera tarzındaki dizisi.
  1973 yılındaki aynı isimli bir sinema filminden esinlenilmiş. Aslında bu filmin devamı ya da daha da geliştirilmiş hali olarak bir film yapılması uzun yıllardır düşünülürken, sonrasında konu bir tv dizisi olacak şekilde ele alındı ve 2014 yılında ilan edildi. Dizinin izleyici ile tam olarak buluşması ise 2016 sonunu buldu. Ancak bundan önce farklı isimlerle 2 defa dizi olarak denendi(isimlerini hatırlamıyorum şuanda) ancak tutmamıştı.
  Dizinin başrolünde çok tanınan bir aktör var, Anthony Hopkins. Namı diğer Ford.
  Konusuna gelecek olursak, bir çoğumuz bilgisayar oyunları oynarız ve bu sanal ortamda birer karakter yaratırız. İşte bir gün bu karakterlerin olduğu ortama yani oyunun içine fiziki olarak dahil olduğunuzu düşünün. Bunun da tabi bir bedeli var ve oldukça yüksek bir meblağ. Konusu tam olarak bu kabaca. Bilimkurgu ve macera olarak kesinlikle tatmin edici bir dizi. Ayrıca Western sevenler için de harika görüntüler mevcut.

  2.sezonu HBO onayladı ve 2018 olarak bildirdi. Yani ölmez sağ kalırsak izleyeceğiz. bakalım.
/ 2