wattpad

 • Amatör yazarların hikayelerini paylaştığı hede.
  Bir şeyi araştırırken karşıma çıktı nedir diye bir araştırma yaptım, genellikle ergenlerin vampirli, zombili hikayeler paylaştığı, dil bilgisi kurallarının ırzına geçildiği, arada iyi hikayelerin de çıktığı, hatta kitabı çıkan yazarların da olduğu, 19 yaşında ilk kitabı 200 bin satan yazarların olduğu söyleniyor.
  tabi ki üye olmayı düşünmüyorum, bir blog yazarı yazacağı hikayeleri kendi blogunda yazar, başka bir platformda değil.
 • reşit olmayan veya reşit olmasına ramak kalan genelde hanım arkadaşların tumblr'dan sonra en uğrak noktası.
 • Dün blogumda en çok ziyaret ettiğim siteleri yazmıştım. Onun altına yapılan bir yorumda, bir izleyicim wattpad'i ziyaret ettiğini yazmıştı. Şimdi de burada başlığı görünce okudum nasıl bir site olduğu hakkında bilgi sahibi oldum. tanım olarak Tumblr'msı bir yer diyebilirim.
 • Şu meşhur "bad boy" hikayelerinin her yeri kapladığı site. Bunları okuyanlar da henüz hayatı tanımamış kızlarımız olunca bunları matah şeyler sanıp " ya ben de istiyoruuaam" diye geziyorlar maalesef.
 • bir zamanlar üye olduğum ve her ne kadar saçma sapan hikayeler kol gezse de çok kaliteli hikaye ve yazarlar keşfedilebilen bir platform. Hatta takip ettiğim bir yazarın yayınlayacağı bir çocuk kitabının ilk okuyucusu olmamı sağlamıştı wattpad.

  Edit: imla
 • 14-15 yaşında kızların seks sahneleri yazdığı, hayallerindeki erkekleri tasavvur ettikleri karakterlerin "ben erkeğim, yaparım" formatında yaşadığı ve bu kızların kıskanılmayı/kısıtlanmayı/kendilerine bağırılmasını sevdiğini gösteren hikayeler yazdıkları platform.
  he bir de (bkz: kadınların efendi erkek yerine piç tercihi)
 • türkiye'de yazanların birçoğunu ünlü yapmış bir online kitap okuma platformu. burada yazılıp tutulduktan sonra basılan bir sürü kitap var. bkz: wattpad kitapları
 • Türkiye'nin %90'nın yazar olduğunu ortaya koyan uygulama. Kime sorsam orada kitap yazıyor.
  (bkz: hayırlı işler bol güneşler)
 • (bkz: çöppad) iş makinelerini izlemek dahi çok daha entelektüel bir aktivite kalıyor yanında. sakın girmeyin, okumayın demeyeceğim. aksine, özellikle amatör ruhlu yazar adayları bol bol girmeli, bol bol okumalı burada yazanları. okumalı ki edebiyat adına neler yapılmayacağını birinci elden tecrübe etmeli. bu konuda büyük bir rehber.
 • Üniversiteye başladığım sene arkadaşımın tavsiyesiyle yabancı adlı bir hikayeye bakmıştım . Yazar kızımızın dili bayağı iyiydi sonradan da kitabı basıldı hatta fakat sizin de bahsettiğiniz gibi çoğu hikaye çöp .Patron-asistan ,töre,mafya- saf kız vsvs yine de bakıldığında güzel fikir olduğunu düşünüyorum sesini duyurmak isteyen yazarlar için çünkü ciddi anlamda kitabı basılan bir kitle var
 • Bundan 3-4 sene önce kısa bir süre girip çıktığım site. Pek ilgimi çekmedi. Ondan sonra da uğramadım. Yazmak istiyorsanız blogunuzda yazın. En azından sizden bir şeyler olduğu belli olur.