verilen değer vs alınan karşılık

 • Sen uykusuz kalırsın, zamanını verirsin hatta yemek yemeyi aksatırsın aldığın karşılık; şimdi işim var daha sonra görüşürüz. Genelleme yapmayacağım ama kızlar harbi değersiz bir varlık oldunuz gözümde artık.
 • Dostluk güven sevgı yılda 4 günlük tatılin 2 gününu onunla geçirmek için kırk takla at karşılığında ; ya sevgilim geldi dün gece o yüzden buluşmayı unuttum senle ama suç sende gelseydin kapıma biliyordun evimi ..
 • verdiğimiz değer ile aldığımız hep farklı, herkese göre öyle, hep beklentimizin altına düşüyor karşıdan beklediklerimiz.
  zor.
  benim aşamayacağım bir şey gibi yıllardır kiminle arkadaşlık kursam hep kendimin daha fazla değer verdiğimi düşünüp arkadaşlarım ile aramı yavaş yavaş açarım, komik olan bunu karşı tarafın hissetmemesi. tabi ben kafamda bitirdim der, bir daha ona karşı samimi olmayacağım derim ta ki o tek başına yalnız kalıncaya kadar. tek kalması yada yalnız mı desem, yalnız hissetmemesini isterim. ona üzülürüm. bana hissettirdikleri aynı şekilde yerinde olmasına rağmen öyle değilmiş gibi davranmaya devam ederim. sanırım bu biraz saçmalık. saçmalığın vücut ve ruh bulmuş hali gibiyim sanki.
 • kalp çakra bloke olmuş demektir, verdiğinden daha az değer gördüğünü söylüyorsan. çünkü evrende öyle bir yasa yok. yasa şu. ne yaparsan aynı oranda sana döner. sen yalnızca fark edemiyorsundur.

  ki gerçekten değer veren bir insan bunu beklenti ile yapmaz. o değer olmaz o zaman. hesap kitap içeriyorsa en fazla alışveriş peşindesindir. ve evet alışveriş yapan bir insan, ticaret yapan bir insan, verdiğinin bedelini alamadığında küplere biner. yaygarayı basar.

  şimdi o yüzden 1, şunu anla. değer veriyorsan karşılığını bekleme. çabalıyorsan sebepleri ortaya döküyorsan sonucu da kontrol etmeye çalışma. sonuç bi şekilde olur.
  2. karşılık dediğin şey illaki olur, eğer çok meraklıysan. ama sende görecek göz, fark edecek zeka yoksa biz napalım.
  3. değer vermek, sevmek, bunlar sırf kendileri için yapılır. yani sırf sevmenin lezzeti için, onun sende uyandırdıkları için seversin, sevdiğinde sevdiğin kişiden karşılık olarak alacakların için değil. değer veriyorsan ver, o sana ihanet etmiş, seni aynı şekilde önemsemiş ikisi de aynı. değer vermek ruhun için yeterli.
  4. ha madem insanlarla çizgiyi korumakta zorluk çekiyorsun, madem genelde haksız muamele görüyorsun, o zaman sen de biraz sakin ve bilinçli ol. bu durumlara düşme. bencil ol, diğerlerinin ayaklarını kaydır demiyorum. sadece hani sırrın açtığın kişi bunu tüm çevresine anlatıyorsa, o zaman sırrını paylaşma. gibi.
  5. falan filan işte.

  bilge gibi yazmışım ama en çok benim yaşadığım sorunlardan edindiklerim bunlar.

  sonuç itibariyle, hava bebek gibi. tam birilerine değer verip, sadece değer vermek gibi. sonrası yok.
 • Verilen değerin kazandığı versus. Çünkü Verilen değer şampiyonlar ligi alınan karşılık amatör lig kırmızı torbadır