vegan martı

 • kıskandım:) ben de yazıyorum. yaz yaz bitmez aslında, sen de çok iyi biliyorsun bunu... eh bugün epey konuştuk. hayatının dönüm noktalarından birinin yaşandığı dopdolu bir yaş daha aldın. bu anlara tanık olabildiğim, seninle yürüyebildiğim için çok şanslıyım. dileğim şansımın yaver gitmesi...
  iyi ki doğdun, iyi ki beni buldun. mutlu yıllar..
  (tostun:)
 • Yas aldikca beni istemeye gelecegi yasa yaklasiyor. İyi ki dogmus benim canim. Mmmuah.
 • doğum gününü kutlayan yazarlara en derin sevgi ve teşekkürlerini ileten yazardır. seviyorum bu sözlüğü ya... duygulandık.
 • Mutlu, huzurlu ve sağlıklı yaşların olsun. hep mutlu ol.. yüreğine dert değmesinn!
 • Doğum günüymüş nice mutlu yıllaraaaaa
 • Bugün doğum günü olan yazarımız. İyi ki doğdun vegan martı!
 • (bkz: martı)
 • --- spoiler ---
  simarmaya geldim
  --- spoiler ---
  Artik kendisi yazdigina gore ben de atmayi unuttugum havayi atayim. Hicbiriniz bilmezken verecegi haberi ben biliyordum ahahahaahah
  Bu arada cok yakisikli biri. birbirimize iyi geceler ve gunaydin mesajları falan atıyoruz. isteyen biraz daha kıskanabilir ;))))
 • Yazılanlardan sonra ilgiye aç olduğunu düşündüğüm yazar. Neyse ki blog sözlüğün vıcık vıcık olan tayfası elinden tutmuş. Geri gelmiş. Hadi bakalım pofpoflayın birbirinizi. Kim tutar sizi.
 • Dönüşüyle günümüze çiçekler, yüzümüzde gülücükler açtıran yazar arkadaşımızdır.
  Hani demiştim ya sana :" kuşlar kadar; özgür, güzel, umutlu olmanı diliyorum." diye, sen bunu başardııınn :))
  Sen gördüğüm en güzel ve umutlu insan olabilirsin, yakında da özgür olacaksıın :))
  Kalkıp iki kıvırtalım seni sevenler olarak, başardıkkk vegan martı! Biz başardıııkkk :))
  Yüreğine dert, ayağına taş, gözüne yaş değmesin. Seni pek tanımadığımdan, ömrüne iliştireceğim en güzel temenni bu olabilir :) hoş kal e mi?
 • "dilce susup
  bedence konuşulan bir çağda
  biliyorum kolay anlaşılmayacak,"
  *ismet özel, amentü.

  "kara ruhlu der bana görevini aksatmayan kim varsa
  laboratuvarda çalışanlara sorarsanız
  ruhum sahte
  evi nepal'de kalmış
  slovakyalı salyangozdur ruhum
  sınıfları doğrudan geçip
  gerçekleri gören gençlerin gözünde."
  *ismet özel, celladıma gülümserken çektirdiğim resmin arkasındaki satırlar

  (bkz: #178882) sevgili yazar, tebrikler.
  felsefeye girişte, felsefe nedir sorusuna, jaspers şöyle bir cevap vermiş: felsefe, yolda olmaktır.
  ameliyatın kesinleşmesi zehabımca hoş bir olay iken, yolun bittiği anlamına kat'i suret ile gelmemesi gerekmektedir, sebebi ise açıktır ki, yol daha keskin ve tehlikeli ve daha cesurca yürünülmesi gerekmektedir.

  "Özgürlüğün geldiği gün
  O gün ölmek yasak!"
  cemal süreya, tek yasak

  ölüm fikri, devridaim olarak gelecektir kapına, ve belki de çalacaktır lakin evin sahibi sensin, açmayacaksın!

  hep koş, hep sürsün kavgan ve hep sev ve daim olsun davan!

  *izmir'de bir martı görür isem, vegan olup, olmadığını soracağım ve sen isen kanatlanıp çayını içeceğim lakin sen de bir aylak görür isen selamını esirgeme :)
 • geri dönmüş yazardır. bu şekilde yarım bırakmak hoş değildi, kalan sürede de gerek angrybird ile gerekse başka yollar ile iletişim kurmaya çalıştım.

  kendime verdiğim 4 günlük sürede öyle farklı şeyler yaşandı ki mutluluğumu tarif edemem. hem blog sözlük hem de yazarı olduğum başka bir platformdan bana ulaşan çok yazar oldu. içlerinden bir beyefendi ile uzunca sohbet ettik, kendisi bana yardımcı olacağını söyledi. artık umudum yok derken ameliyat paramın bir anda bulunmuş olması * bana hayatın verdiği en büyük şeylerden biri oldu. bu güzel haberi verebildiğim ilk kişi angrybird oldu çünkü kendisi ile instagram üzerinden konuşma şansımız oldu. umarım bir aksilik olmazsa 25 temmuz'da ameliyatım gerçekleşecek. çok mutluyum çok.

  size, mesajlarınıza ve blog sözlük'e teşekkürü bir borç bilirim.

  edit: sevgili cezerye benimle pattislerimizi kaçırmayı düşünmüş sanıyorum. kendisi izmir'de ise patateslerimizi kaçırmak yerine, martılara simit atabiliriz. izmir'deki herkesle martıları besleme teklifim mevcut :)
 • Herkese selami olan yazar. :):):):):))
 • kendisiyle hamburger yerken pattislerimizi martılar çalmasın diye kaçıracağımızı hayal ettiğim yazar. içimde bi his var ve buraya dönecek. görürsünüz. devam edecek. pes eden o olmayacak, çevresindekiler onun azmine hayran kalıp vazgeçecek saçma sapan baskılardan. sapasağlam basacak ayakları yere. bir tanesi düzelince diğer sorunlar da düzelecek bir bir. hayatını toparlayacak hatta tostombik olacak hayatı. görürsünüz bunların hepsi olacak.
 • 3 GÜN KALDI. neredesin sen
 • gurbetkuşi'nin "bizi merakta bırakmaması gerekiyor" demesi üzerine yazıyorum. ben vegan martı.

  kendime 4 günlük bir süre verdim. bu 4 gün içerisinde bunu yapamazsam döneceğim dedim kendime. ama daha ilk denememden başarısız oldum. bugün erkek kardeşimle psikiyatriye başvurarak bir adım attık. ben her şeye rağmen, hayatımdan, geçirdiğim güzel günlerin hatırından, gelecekte yaşama ihtimalim olan güzel günlerin umudundan vazgeçemedim. yapamadım, buradayım. kısa bir süre sonra döneceğim, hepinizden özür dilerim, tüm güzel yazılar için teşekkür ederim. bunları okuyarak ciddi anlamda güç bulduğumu bilmeniz gerekir. sevgiler.
 • Bak sayın martı bir ablan olarak yazıyorum sana. Bak hayatın bir yerde devam etmediğini bende biliyorum. Hayatı seviyorsun ama mevcut şartlarda hayatı sevmiyorsun bunu da biliyorum. O lanet şartlarda bir türlü değişmiyor bunu da biliyorum. Senin yaşındayken intiharı defalarca düşündüm, defalarca denedim. O kadar sıkılmıştım ki hayattan. Hatta adamkarga ile tanıştığım yıllarda o ve bir arkadaşıma ağlayarak anlatmıştım herşeyi sağolsun bir abi gibi dinledi yol gösterdi üstüne iş bile ayarlamaya çalıştı. Hayatım düzeldi mi düzelmedi. Üstüne bir ton şey yaşadım. Tam olarak dibe battığımı hissettim. Sonra ölümü o kadar yakında hissetim ki. Düşünmeye başladım. Lan ben bugün nefes alarak bugünü tamamlıyorum. Aşağı yukarı ne yapacağım da belli. Kendimi öldürünce ne olacak biliyor muyum? Hazır mıyım? Değildim,değilim. O zaman kolları sıva hüzün dedim kendime. Hayatta ne olursa olsun yaşıyorsun. Senin sorumluluğun sabah kalkmak yapacağın herşeyi en iyi şekilde yapmak, ölüm olan dünyada hiçbirşeyi içinde tutmamak ve tüm duygularını dibine kadar yaşamak. Evet hala sorunlar var ama ben farklı görüyorum. Azıcık da düzelme oldu.

  Ben bu kadar şeyi niye yazdım biliyor musun? Seni anlıyorum gerçekten anlıyorum. İstersen yol gösteririm. Değiştirmek istediğin herşey için destek olurum. Atıyorum kilo mu vereceksin? Beraber verelim vallahi yaparım ha. Bilen bilir havadan atıp tutmam ben. Sen yeter ki bir adım at. Değişim yapamasak bile beraber dertlenir ağlarız ne olacak. 3 günlük dünya burası ne bitmiyor ki dertlerimiz bitmesin. Ha bana da biraz benziyorsan o işi yapmadın, yapamadın. Burayı okuyorsun da. O yüzden gel anlat hadi. Hepimiz buradayız.
 • tüm sözlük ahalisinin vegan olduğunu sandığı bir arkadaşımızdı, öyle tanımıştık.

  umarım söylediği şeyi yapmamıştır. biz burada bir aileyiz ve birbirimize destek olmamız gerek.

  eğer burayı okuyorsan onlarca kişinin sana destek olmak istediğini ve seni çok merak ettiğini aklından çıkarma. senden haber bekliyoruz.
 • aramıza geri döneceğine eminim, kötü düşünüp birbirimizi efhamlandırmayalım lütfen. kafa iznindedir birkaç gün sonra tekrar skor tablosunda göreceğiz inşallah.
 • yazdım yazdım sildim. ölümün soğukluğunu biliyorum birinin ölümünü gözlerimle izledim. sadece şunu söylemek istiyorum ölmek çok kötü be kimse ölmesin.
/ 2