vegan martı

 • kendi kendine nick altı açan yazar. *

  (bkz: #155950)
  vegan olup olmaması konusunda bir açıklama getirmek istemiştir keza tüm karakter/meslek entry'lerinde vegan olduğu sanılmaktadır.
 • Verdigi mucadelede, yurudugu yolda yalniz olmadigini bilmesi ve unutmamasi gereken yazardir. *
  Ve bu zamana kadar tabii ki vegan oldugunu zannediyordum ya jajdhsjs halkim, kandirildik.
 • tüm martılar elbet bir gün vegan olacaktır mottosunu taşıyan yazar*, belki de martıları simite alıştıran ilk insandır kim bilir? şaka bir yana gayet esprili bir yazardır entarilerini okurken keyif aldığım yazarlardan bir tanesi, daim olsun sözlükte.
  edit - imlâ
 • kendisi açıklamış ama nedense entrylerini her okuduğumda zihnimde vegan olduğu canlanıyor*
  şanssız olduğundan dem vurmuş ama sözlükte yazılarını bizimle paylaşarak kendisini tanıma fırsatı verdiği için bence biz şanslıyız :))
  enstrümanlarını sevdiği gibi, entrylerini okumayı da ben seviyorum hiç tanımasam da kendisini :))
  kendisine mücadele verdiği yolda yalnız olmadığını söyleyip, her zaman ona destek olacak birileri olduğunu unutmamasını ileteyim. (bkz: hep destek tam destek)
  bol bol yazın sayın yazar. hayat, size etrafınızda çiçekler açtıracak insanlar versin. güneşiniz ve gülüşünüz solmasın efenim :))
 • İyi bir yazar arkadaşımız. Denk geldiğim entryleri gayet güzeldi. Başarılar diliyorum hayatında.
 • Yine zakkumu attıracaksınız, masadan niye bir bir eksiliyorsunuz? Martı tanrısı arkadaşım, burayı okuyorsun biliyorum. Bak hayatta asla yalnız değilsin tamam mı? Sen çok güçlüsün, sen ışıklısın belki seni tanımıyorum ama daha martıları vegan yapacaktık neden gittin?
 • ameliyat olmak için para topluyordu bir ara. benliğini bulmak için. o dönem bok gibiydim. oysa tüm yazarlar belli bir meblağ verse hallolurdu işi.

  hepsini geçtim veda etme. vedalar hiç bir zaman iyi olmaz. bana bile iyi olmaz. ben de bok gibiyim yalan yok. ailemin evinden kendi evime gelene kadar 3 saat ağladım ama yok ağlamak bile çözüm değil.

  boşver, hep birlikte birilerine sayalım sövelim, çözümsüzkalalım ama yaşayalım.
 • yazısını görünce konuşma fırsatım oldu kendisiyle. bu düşüncesinden kurtulmasını temenni ettim. umarım bu düşünceden uzaklaşır. ''hayat her şeye rağmen yaşamaya değer.'' değerli yazar..
 • Yazdigi son entry ile yureklerimizi agzimiza getiren yazar.
  Bize bunu yapamazsin marti. Bizi ve bu dunyayi sensiz birakamazsin. Dunya yasanilir bir yer değilse bile senin varligin renk katiyor bu karanliga. Gokkusaginin arkasindan gunes gibi parliyorsun, parlamaya devam edeceksin.
  Aradıklarını bugune kadar bulamadin diye geleceğine gecmis muamelesi yapamazsin. gelmemis gunlerden umidi kesip onlari suclayamazsin.
  Hadi lutfen don geri, beraber fobik yazarlari ifsalayacagiz daha. Onlara ve disaridaki nicelerine martilarin renkli dunyasini göstereceğiz. Sen yokken eksigiz.
 • sözlük formatını düşünecek hal bırakmayan, uzun ve huzurla yaşayası yazardır.
  Kardeşlik, her şeye rağmen yaşamak güzel şey. Gözünü açtığın her yeni gün senin için güzellikler getirsin. Tebessüm ve huzur için her zaman bir ihtimal var. Yeter ki sabret. Sabrın tükendiği zaman yaz buraya. Yaz ki sabretmene değecek muhabbetler olduğunu tekrar fark edebil. Yeni günde ve daha nice yeni yeni günlerde, sözlükte karşılaşmak dileğiyle.
 • Olayı duyduğumda şu tepkiyi verdim. Tık
 • Sabahın 5 buçuğunda vedasını görerek şok oldum. Kanım dondu. Enerjini öyle güzel yansıtıyorsun ki.. Umarım bir şeyler için geç değildir. Ne diyeceğimi bilemiyorum şu an, beni huzursuz edip uyandıran vedanmış. Geri dön. Bu hayat yanında olacak insanlarla güzel. Bak burada bir sürü insan senin yanında. Biliyorum yoruldun. Diğerleri gibi çok yoruldun ama biz buradayız. Söyleyecek kelime gelmiyor dilime, sadece yapma yapmamış ol lütfen.
 • yazdım yazdım sildim. ölümün soğukluğunu biliyorum birinin ölümünü gözlerimle izledim. sadece şunu söylemek istiyorum ölmek çok kötü be kimse ölmesin.
 • aramıza geri döneceğine eminim, kötü düşünüp birbirimizi efhamlandırmayalım lütfen. kafa iznindedir birkaç gün sonra tekrar skor tablosunda göreceğiz inşallah.
 • tüm sözlük ahalisinin vegan olduğunu sandığı bir arkadaşımızdı, öyle tanımıştık.

  umarım söylediği şeyi yapmamıştır. biz burada bir aileyiz ve birbirimize destek olmamız gerek.

  eğer burayı okuyorsan onlarca kişinin sana destek olmak istediğini ve seni çok merak ettiğini aklından çıkarma. senden haber bekliyoruz.
 • Bak sayın martı bir ablan olarak yazıyorum sana. Bak hayatın bir yerde devam etmediğini bende biliyorum. Hayatı seviyorsun ama mevcut şartlarda hayatı sevmiyorsun bunu da biliyorum. O lanet şartlarda bir türlü değişmiyor bunu da biliyorum. Senin yaşındayken intiharı defalarca düşündüm, defalarca denedim. O kadar sıkılmıştım ki hayattan. Hatta adamkarga ile tanıştığım yıllarda o ve bir arkadaşıma ağlayarak anlatmıştım herşeyi sağolsun bir abi gibi dinledi yol gösterdi üstüne iş bile ayarlamaya çalıştı. Hayatım düzeldi mi düzelmedi. Üstüne bir ton şey yaşadım. Tam olarak dibe battığımı hissettim. Sonra ölümü o kadar yakında hissetim ki. Düşünmeye başladım. Lan ben bugün nefes alarak bugünü tamamlıyorum. Aşağı yukarı ne yapacağım da belli. Kendimi öldürünce ne olacak biliyor muyum? Hazır mıyım? Değildim,değilim. O zaman kolları sıva hüzün dedim kendime. Hayatta ne olursa olsun yaşıyorsun. Senin sorumluluğun sabah kalkmak yapacağın herşeyi en iyi şekilde yapmak, ölüm olan dünyada hiçbirşeyi içinde tutmamak ve tüm duygularını dibine kadar yaşamak. Evet hala sorunlar var ama ben farklı görüyorum. Azıcık da düzelme oldu.

  Ben bu kadar şeyi niye yazdım biliyor musun? Seni anlıyorum gerçekten anlıyorum. İstersen yol gösteririm. Değiştirmek istediğin herşey için destek olurum. Atıyorum kilo mu vereceksin? Beraber verelim vallahi yaparım ha. Bilen bilir havadan atıp tutmam ben. Sen yeter ki bir adım at. Değişim yapamasak bile beraber dertlenir ağlarız ne olacak. 3 günlük dünya burası ne bitmiyor ki dertlerimiz bitmesin. Ha bana da biraz benziyorsan o işi yapmadın, yapamadın. Burayı okuyorsun da. O yüzden gel anlat hadi. Hepimiz buradayız.
 • gurbetkuşi'nin "bizi merakta bırakmaması gerekiyor" demesi üzerine yazıyorum. ben vegan martı.

  kendime 4 günlük bir süre verdim. bu 4 gün içerisinde bunu yapamazsam döneceğim dedim kendime. ama daha ilk denememden başarısız oldum. bugün erkek kardeşimle psikiyatriye başvurarak bir adım attık. ben her şeye rağmen, hayatımdan, geçirdiğim güzel günlerin hatırından, gelecekte yaşama ihtimalim olan güzel günlerin umudundan vazgeçemedim. yapamadım, buradayım. kısa bir süre sonra döneceğim, hepinizden özür dilerim, tüm güzel yazılar için teşekkür ederim. bunları okuyarak ciddi anlamda güç bulduğumu bilmeniz gerekir. sevgiler.
 • 3 GÜN KALDI. neredesin sen
 • kendisiyle hamburger yerken pattislerimizi martılar çalmasın diye kaçıracağımızı hayal ettiğim yazar. içimde bi his var ve buraya dönecek. görürsünüz. devam edecek. pes eden o olmayacak, çevresindekiler onun azmine hayran kalıp vazgeçecek saçma sapan baskılardan. sapasağlam basacak ayakları yere. bir tanesi düzelince diğer sorunlar da düzelecek bir bir. hayatını toparlayacak hatta tostombik olacak hayatı. görürsünüz bunların hepsi olacak.
 • Herkese selami olan yazar. :):):):):))
/ 2