uzun zamandır haber izlememek


 • kolay sinirlenen yahut umutsuzluğa kapılabilen insanların ruh hallerini dengede tutabilmek adına tercih ettikleri eylemdir.
  *
 • Sizi gündemden uzak tutar. *
  Şimdiki haberler gerçek gündem dışında her şeyden bahsediyor. Bu nedenle de izlememek en iyisi.
 • hiçbir şey kaybettirmez, kazandırır. rahat hissedersiniz.
 • Hayatı daha iyi anlamanızı sağlayacak eylem.
 • Gerçeklerden kaçtığını zannetmektir.. Not: ben de izlemiyorum
 • Son sekiz senedir bizzat yaptığım eylem.

  Türkiye’de habercilik dediğiniz şey gündemden ibaret. Yani gündem derken şöyle; bir dönem Diyarbakır yanıyor, bombalar patlıyor, olaylar olaylar. Tam da o dönemde Diyarbakır’a gittim. Bağlar diye bir mahalle var. Bütün olay orda dönüyor. Sanki Doğu yanıyor algısı. İki hafta sonra bakıyoruz pat mevzu kapanmış.

  Kadına şiddet, kadına şiddet. İki üç aylık bir dönem her Allah’ın günü gündem yarattılar. Tamam bunlar olmuyor değil. Oluyor eyvallah. E hani şu an peki? Yok mu hiç kadına şiddet? Nerde haberler?

  Eylül, Leyla, Ali... çocuk tecavüzleri, kaçırılmaları ve cinayetleri. Üst üste, üst üste. Hala oluyor bunlar. Hani tek bir haber var mı?

  Patileri kesilip Melek olan minik yavru. Sonra bir kedi, bir köpekcik daha. Bir süre de bunların goygoyu yapıldı. Bunlar hala oluyor. Hani haberlerde görüyor musunuz?!

  Demem o ki bu salakların yaptığı sadece algı yaratmak. Toplumun Afyonu olmuşlar. Algı yönetimini iyi biliyorlar. Dönem dönem yeni mevzular bulup bunlar üzerinden insanların psikolojisini bozmaya niyetleniyorlar. Haber falan izlemeyin. Vallahi gerek Yok. Mühim bir şey olduğunda duyuyoruz zaten sözlüklerden, sosyal medyadan. En azından kafanız rahat olur.
 • bir çoğu boş ve gereksiz. siyasiler, normalleştirilerek gösterilen şehit haberleri... insanların beynini yıkamaktan ötesi yoktur. izlemeyin en iyisi.