üniversiteli olmak

 • Üniversiteye gitmekle karıştırılan şeydir.
  Universiteye gitmekle universiteli olmak ayni sey değildir.
  akef diyor ve susuyorum. Konyali butun suserlari acimi paylasmalari icin 15 saniyelik saygi durusuna davet ediyorum.
 • Dünyanın en kolay işidir. Kredin bursun vardır. Vaktin vardır. Kral iş beybiboy
 • Hayatın en güzel yıllarıdır. Mezun olduktan sonra özlemeyen neredeyse yoktur.
  Tavsiyem ise takmayın kafaya yok gelecekmiş, yok gidecekmiş. 4 yılda mezun olmayın(6-7), eğlenmeye bakın çünkü hayatınız boyunca birdaha öyle eğelenmeyeceksiniz.
 • gelecek kaygısını, büyümeyi, çocukluğu geride bırakmayı dibine kadar hissetmektir. akla gelen acaba yanlış tercih mi yaptık hissini kovuşturmaya çalışmaktır. kimileri için aile özlemi ve maddi sıkıntılardır. tuhaftır, hoş değildir.
 • Üniversiteli olmak oldukça zor birde bitince görüyorsunuz dünyayı...
 • Bu ülkede saçmalık sayılabilen şeydir. İktisat dersi bitsin buraya uzun bir edit gelecek.

  İnternet yokluğu sebebiyle Geç gelen uzun edit:
  Üniversiteye yeni başlamış bir freshman'ın gözlemleridir. Sorumluluk kabul edilmez.
  Doğduğum büyüdüğüm şehirde hukuk okuyarak zaten üniversiteli olabilitemi kaybetmemi bir kenara bırakırsak, üniversite saçma sapan bir mekandır.
  Saçlı sakallı kocaman adamların 5 yaş civarındakilerde görülen davranışları sergilediğini görürsünüz.
  Full face makyajlı kızlarımız --- spoiler ---
  bu gruba ben de dahil olabiliyorum bazen ama neyse
  --- spoiler --- zekasız zekasız davranır. Herkes kasıntıdır, insanlar kabul edilmek için olduklarından başka şekillerde davranırlar, halbuki kendiniz olsanız ben sizi daha çok severim neyse. Abidik gubidik siyasal fikirleri vardır ama savundukları konuda tam bir fikirsizdirler. Bu kulaklar komünistim diyip komünizmi açıklayamayan ve kapitalizmin köpeği olmuş bir kızı dinledi..
  Kim kimi koparıyor tarzı olaylar olur. Yine bu kulaklar tramvayda bazı oğlanların kim daha çok kıza yürüdü tartışması yaptığını duydu. Lan bu adamlar savcı falan olacak ileride düşünsenize.
  Neyse yine bizim nesil çürük diyelim. O kadar salak proflar var ki her gün ağlamak istiyorum. Daha yazardım da yazmaya sabrım kalmadı artık siz anlayın. Sonuç olarak üniversite pişmanlıktır gidin marangoz olun, alkollü mekan açın, keman çalın sokaklarda ne bileyim okumayın abi ya. Emin olun daha mantıklı.

  Belki her sene editlerim. Umarım tükürdüğümü yalar ve abiii üniversite müko ya acayip iyi falan yazarım. Sevgilerimle..
 • Kiymeti, bittikten sonra anlaşılan durumdur.

  İçindeyken "ulan hayatta daha zor ne olabilir ki? Ben bunu da basardigima gore her boku başarırım. Bak ailemden uzakta yasamaya da alıştım, para idare etmeyi de öğrendim zaten" şeklinde bir fikre kapılıyorsunuz.

  Sonra üniversiteli olmak eylemi sizin gözünüzde değer kaybetmeye başlıyor. Zamanınızı hic bitmeyecekmiş gibi kullanmaya başlıyorsunuz. Üniversite bittikten sonra ne kadar değerli anlar yaşadığınızı fark ediyorsunuz. Keske diyorsunuz daha fazla tadını çıkarsaydım. Arkadaşlıklar, yeni yerler, yeni bilgiler, güzel farklı yemekler, donanımlı hocalar vs. Hepsini tek tek hatırlayıp özlem duyuyorum. Varsa bunu okuyan üniversiteli arkadaşlarımız, bana siktirlan diyecekler biliyorum. Onlara lafım yok. Üniversitedeyken bu yazdıklarımı okusaydım ben de kendime siktiri çekerdim.

  Kısacası üniversiteli olmak güzeldir.

  Son not, etrafınızda kova, bong vs gibi kelimeleri çok kullanan arkadaşlarınız varsa çok fazla samimi olmayın. Uzak durun demiyorum, çok samimi olmayın diyorum.
 • An itibariyle; 4 saatlik çizim dersinin 2. saatinde ödevimi teslim edip çıkmam, kantinde tek başıma bilgisayarımı açıp bir şeyler okumaya başlamamla hissettiğim duygudur. (bkz: )