üniversiteli olmak

5 entry daha

 • Kiymeti, bittikten sonra anlaşılan durumdur.

  İçindeyken "ulan hayatta daha zor ne olabilir ki? Ben bunu da basardigima gore her boku başarırım. Bak ailemden uzakta yasamaya da alıştım, para idare etmeyi de öğrendim zaten" şeklinde bir fikre kapılıyorsunuz.

  Sonra üniversiteli olmak eylemi sizin gözünüzde değer kaybetmeye başlıyor. Zamanınızı hic bitmeyecekmiş gibi kullanmaya başlıyorsunuz. Üniversite bittikten sonra ne kadar değerli anlar yaşadığınızı fark ediyorsunuz. Keske diyorsunuz daha fazla tadını çıkarsaydım. Arkadaşlıklar, yeni yerler, yeni bilgiler, güzel farklı yemekler, donanımlı hocalar vs. Hepsini tek tek hatırlayıp özlem duyuyorum. Varsa bunu okuyan üniversiteli arkadaşlarımız, bana siktirlan diyecekler biliyorum. Onlara lafım yok. Üniversitedeyken bu yazdıklarımı okusaydım ben de kendime siktiri çekerdim.

  Kısacası üniversiteli olmak güzeldir.

  Son not, etrafınızda kova, bong vs gibi kelimeleri çok kullanan arkadaşlarınız varsa çok fazla samimi olmayın. Uzak durun demiyorum, çok samimi olmayın diyorum.
 • Hayatın en güzel yıllarıdır. Mezun olduktan sonra özlemeyen neredeyse yoktur.
  Tavsiyem ise takmayın kafaya yok gelecekmiş, yok gidecekmiş. 4 yılda mezun olmayın(6-7), eğlenmeye bakın çünkü hayatınız boyunca birdaha öyle eğelenmeyeceksiniz.
 • Dünyanın en kolay işidir. Kredin bursun vardır. Vaktin vardır. Kral iş beybiboy
5 entry daha