üniversitede devam zorunluluğu olması

  • Kabul edilemez bir olaydır. Ya tamam bir yerde siz de haklısınız ama gelmeyip kaybetmek benim suçum lütfen benim suçum olarak kabul eder misiniz? Yeni sistemimize göre yeterli imzası olmayan komite sınavına giremiyor. Alınmayanlar cidden var. Bu ne demek?! Sınıfta bırak daha az acıtır. Bir de eski imzalarla karşılaştırıp farklıysa girmiyorlarmış. Ne diyeyim, öğrenci işlerindeki saçı boyalı abiye iş çıkardınız.
  • Hocaların gururu kırılmasın diye yapılıyor herhalde. Çünkü öğrenciler kendi hocaların dersine değil de daha iyi olduğunu düşündüğü hocanın dersine giriyor. E bir de gelmeyenler de var. Haliyle bir hocanın sınıfı öğrenci taşıyorken, bir hocanın sınıfı da kuş uçmaz, kervan geçmez durumunda oluyor. Haliyle bazı hocaların zoruna gittiğini düşünüyorum haklı olarak. Yoksa üniversitenin bizi pek umursayacağını sanmam
  • Fakülteye gitmeyip, gitmek isteyenler yerine kaydolarak başkalarının hakkını gasp eden kişilere karşı alınan haklı önlem. Gasbın önüne geçilmeye çalışılıyor.

    Edit: kötüleyen vatan hainidir, millet düşmanıdır, eğitim düşmanıdır. Gitmeyecekseniz kaydolmayın, garibanın hakkını yemeyin!
  • saçmalıktır, zaten bilgiyi almak istediğiniz derse gidiyorsunuz. hoca iyiyse, dersi merak uyandırıcı şekilde anlatabiliyorsa öğrenci de o derse gidiyor. 18 yaşını aşmış artık yetişkin sınıfına soktuğunuz bireyleri zorla bir yerde tutmak saçmalıktır bence.
    ben hazırlamış olduğu slaytın tek bir kelimesine dahi kıyamayıp aynen okuyan hocaları, ya da sayıca vermiş olduğu bilgilerin 10 sene öncesindeki bilgiler olduğunu gördüğüm; buna rağmen biz son teknolojik bilgileri sizlere veriyoruz diyen hocaları gördüm. Ama dersine gitmezsem geçemeyeceğim hocalarım da oldu, verdiği bilgiler her yerde yazsa da, anlatışına muhtaç olduğum hocalarım oldu; hepsinin dersine paşa paşa gittim.
  • 6 akts'lik dersimizin hocasının yoklamayı umursamaması ama 2akts'lik ve hazırlık okumamıza rağmen ing dersimizdeki hocamızın isimleri tek tek okuyup alması