türkiye

26 entry daha

 • Bakarsanız Avrupa ülkesi biraz görmeye çalışırsanız Afrika ya da orta doğu ülkesi olduğu anlaşılabilecek güzel ülkem. (bkz: bakmak ile görmek arasındaki fark)
 • avrupa'ya özenen ama orta doğu kültürüyle yoğrulduğu için bunu beceremeyen; orta doğu ve doğu avrupa arasında sıkışmış, doğal ve tarihi güzellikleri bolca olan ama kıymeti bilinmeyen; yaklaşık 80 milyon nüfusu olan ve genç nüfus popülaritesi yüksek olmasına rağmen bu gücü kullanamayan bir ülke.
 • son dakika ibaresinin aileden biriymiş gibi sıkça görüldüğü ülke
 • Toprakları hareket etmese bile günden güne ortadoğuya kayan ülke
  Hiç öyle "bizim vatanımız cennet" falan gibi milliyetçi nidalarına gerek yok, dünyadaki birçok ülkede bu güzellikler ve fazlası var
 • hala türkiye'yi kötülüyorlar, anlayamıyorum daha sayın cumburbaşkanımız recep tayyip erdoğan ne yapsın? köprü yaptı, yollar desen mükemmel. internet altyapısı kusursuz denilebilecek seviyede.

  et fiyatları desen, artık et yemekten bıktım, o derece ucuz fiyatlar.

  insan hakları desen, kadına, lgbt+ bireylerine, farklı görüşlere saygının en fazla duyulduğu, hukuken en fazla hak ve hürriyete sahip olan, saygının en fazla duyulduğu ülke türkiye'dir.

  dolar/euro arttı diyorlar, e sen ekmeği, arabayı, telefonu ya da herhangi bir şeyi dolar/euro üzerinden mi alıyorsun? cevap hayır. peki o zaman dolar/euro ile derdin ne?

  Allah (c.c), bu ülkeyi batırmak isteyen, ebu cehil torunlarının başına taş yağdırsın, amin.
 • Dünyada herhangi bir ülke ama onu diğer ülkelerden ayıran benim, bizim ülkemiz olmasıdır.
26 entry daha