türkçenin yetersiz bir dil olması

10 entry daha

  • Türkçe bilmeyen, cahil ve türk düşmanı insan söylemi.
  • Bunu kim dedi arkadaşlar, kiminle tartışıyoruz, niye böyle Bi konu açıldı? herkes aynı fikirdeyse bu başlık neden Türkçenin yeterli bir dil olması şeklinde açılmadı? Merak edilesi.
  • bu konuya duygusal bakmamak lazım. muhtemelen bu konuyla ilgili bilimsel araştırma vardır

    başlığı düşündüğümde benim kendimi anlatmam için yeterli olduğunu düşünüyorum. bu cümleyi kuran kişi muhtemelen türkçeyi kullanamayan biridir. mesela benim içinde çince yetersiz bir dil. çünkü konuşamıyorum.
  • yalandır. hele hele günde ortalama 300 kelime ile konuşan bir toplumun fertleri için "dilimiz çok yetersiz yavvv" demek bir lükstür. ulan 300 kelime ile hayatını geçiriyorsun. neye yetersiz? yani bazen bir küfürle bile derdini anlatıyorsun. o elindeki telefonu bırakıp, kitapların dünyasına dalış yapıp, ömründe en az 4000-5000 kitap okuduktan sonra bunu desen yine yüreğim yanmaz. yılda 6 saati televizyona, anca bir dakikanı kitap okumaya ayırıyorsun. sonra kalkıp diyorsun ki dilimiz çok yetersiz. komik olmayın.

    not: hayatta 4 bin-5 bin kitap okumuş biri değilim. ama telefon, televizyon vb. esiri de değilim. dilimi çok mükemmel konuştuğumu da söylemiyorum. ama kalkıp türkçeyi aşağılayanlara meydanı bırakacak değilim.
  • okuduğu kitap sayısı, bu başlığı açmaya itecek kadar az olan yazar beyanı.
10 entry daha