tunceli'de 2 askerimizin donarak şehit olması

 • 27.10.2018: Nazimiye ilçesi Sarıyayla köyü kırsalında, operasyondayken soğuk hava ve tipi nedeniyle donma tehlikesi geçiren 2 askerimizin şehit düşmesidir.
  Zihninde Sarıkamış gibi bir vakıa kazılı milletimizin aynı sebepten şehit vermesi oldukça acı bir hadisedir.

  Allah rahmet eylesin.
 • her ne kadar güvenilir olmasa da facebook sayfalarında iki askerden birinin kurtarıldığı bilgileri olan haberdir.

  ne olursa olsun, bu haberin acısı yürekleri yakıyor.
 • Soğuk havalarda evsiz insanlarımızın donarak hayatlarını kaybettiklerine her yıl şahit oluyoruz. Hatta kimi illerde yerel yönetimler bu evsiz insanlarımız donarak ölmesinler diye geçici olarak onlara barınacak yer veriyor. Yıl olmuş 2018, ben evsiz bir insanın bile donarak ölmesini anlayamazken, iki askerimizin donarak şehit olmalarını hiç anlayamıyorum. hiç!
 • Öyle vahimdir ki nereden tutsam elimde kalıyor olay.. Yazdım yazdım sildim. İfade edemiyorum kendimi. İfade etsem yanlış anlaşılıyorum. Ama insanlık olarak geldiğimiz noktada çağın adını yapay zeka mı uzay mı bilim mi koyalım diye düşünürken hâlâ savaş silah asker gibi vasat kavramların köhnemiş kavramların varlığı beni zaten derinden üzerken bir de gelinen teknolojik yeterlilikle kutupta 2 yıl boyunca kalıp araştırma yapan insanları görüp sonra da 2 vatan evladını soğuğa karşı koruyamayan bir ülke olmak beni kahrediyor.
  Gönül isterdiki şu girdinin altında bir de siyasete ve medyaya gireyim ama acımız o kadar yeni ki kime ne desek boş.
 • bugün cenazesine gittim. üşüyerek yolculuğunu izledim.