the good place

  • ölüm sonrasını anlatan fantastik komedi. belki de cehennem başkalarıdır .
  • birinci sezonu iyi güldüren komedi. Diğer sezonları pek iç acıcı değil. Netflix dizileri nedense 2. sezonlarda b*ka sarıyor.
  • başrolünde Kristen Bell olduğu için izlemeye başladığım, her bölümünü sıkılmadan ve gülümseyerek izlediğim dizi. esprilerine bayılıyorum. etik treni favorim olabilir.
  • 2. sezonunu ilk üç sezon arasından en sevdiğim sezon ilan ettiğim dizi. aslında 1 de güzeldi ama ilk bölüm fazla sıkıcıydı. bir de 3. sezonda dövüşlü bi bölüm vardı o da güzeldi. 4. sezonu gelse izler miyim? izlerim. b99'dan daha çok sevdim açıkçası bunu. en azından mekan değişikliği var. felsefeye dokunduruyor. iyi insan olmak gerekliliğini hatırlatıyor. güzel noktalar. bir de elanour chidi ikilisi hoşuma gidiyor.

    diziden öğrendiğim bir kalıp var: iyilik pompası. kendi perişanlığına kötülüğüne olsa bile çevrenin iyilik düzeyini yükseltmeye çabalayan insanlar için kullanılıyormuş. çok hoşuma gitti. çünkü bazı zamanlar iyilik pompası olduğumu hatırladım. bunun kağıt üstünde bir karşılığı olması-dizide bile olsa- yaptıklarımın boşuna gitmemiş olması hissini uyandırdı bende. ciddi olarak toplam iyiliğin yüksek olmasına çabalayanların görünmez olmadığının kanıtı gibi diyebilirim. iyi hissettirdi.