tek eşliliğin erkek doğasına aykırı olması

8 entry daha

 • Zihinsel evrimi bedensel evriminden geri kalmış eril beyanı. Günde milyonlarca sperm ürettiğini ve eşinin ayda bir yumurta ürettiğini bahane edenlere o bir yumurtası için milyonlarca erkek deneyen eşler diliyorum.
  Bu arkadaşlar bizonlardan korunmak için kendilerine gelen dişilleri özlüyor sanırım. Mağaralarında hiv'li, sifiliz'li, gonore'li günler.
 • Aslında erkek olarak sınırlama yapılmamalı. Tek eşlilik insanlığın doğasına aykırı. Hormonel olarak hep daha iyisi ile çiftleşme ihtiyacı var. Biz sadece toplumun yarattığı tabulardan dolayı bu iç dürtüyü bastırıyoruz.
 • evrimin sonucu olarak var olan gerçeklik "tek eşlilik"tir. tek eşli olmanın erkeğin doğasına aykırı olduğunu iddia eden kişinin doğayı gözlemleyerek ve yabani dediğimiz canlıların hareketleri de değerlendirerek bu kanıya vardığını düşünüyorum.**

  bir erkek bir ejakülasyonda yaklaşık 40.000.000 spermi vücudundan atmaz ise kaliteli bir gebelik meydana gelemiyor(muş). her ejakülasyon yaklaşık 2-3 ml olduğunu düşünürsek oranın en az 13.000.000 adet/ml olması gerekir. günümüzde çeşitli nedenlerle erkeklerin yaklaşık %20'sinin ml'de sperm adeti bu miktarın altında. geriye kalan erkeklerinde bir kısmı doğanın -çünkü doğaya aykırı- şartlarına göğüs gerebilecek yapıya sahip değil. güçsüz, zayıf, akıllı değil, kısa/uzun boylu, güzel görünmüyor... vb. bu miktar geri kalanların en az yarısıdır. (tamamen sallama oran) dolayısıyla eğer "doğa"yı konuşacaksak şu anda yaşayan ve çiftleşmeye uygun görülen erkeklerin yarıya yakını doğada çiftleşmeye imkan bulamayacaktır.

  bunlarla birlikte insan yaşamının evrimini göz önüne alırsak; medeni kanunlar, haklar, yaşam standartları, ekonomik şartlar, barınma imkanları, gıda kaynaklarının verimli kullanımı gibi durumlar nedeniyle çok eşlilik konusunda insanoğlu insanoğlunu bir çembere almış durumda.

  gelelim ** (çift yıldızımız)a. doğada canlıları izlersek; çiçekli bitkiler, büyükbaş hayvanlar, bazı maymunlar, köpekler, kediler... içlerinde yine bir çok insan için tabu olan eşcinselliğin görüldüğünü gözlemlemiştir. kendini yeni keşfeden danaların hemcinslerine -köylü ağzıyla- kerkindiğini görmüştür. ya da belgesellerde maymunların cinsel davranışlarını.

  bunlarla birlikte doğada erkeklerin çiftleşme haricinde aile içinde çok fazla yeri olmadığını ve hatta bir çoğunun öldürüldüğünü de bilmesi gerekiyor "erkeklerin tek eşliliğe uygun olmadığını" düşünenler.

  uzun lafın kısası; günümüz şartlarında herhangi bir cinsiyet için böyle bir ifade kullanmak yanlış. böyle bir tezde dağ fare doğurmaz, fare dağ doğurur. zaten eşit olmadığını ve kadınlara göre aşağı olduğunu düşündüğüm erkeklerin toplumdaki konumunu yerle bir etmeye gerek yok.
 • Dünyadaki en doğru şeylerden biridir.Erkekler üremek zorundadır,sürekli bir üretim içindedirler.Bu sebeplede kadından hem düşünce hem de zihniyet açısından ayrılırlar.Bir kadın asla erkek kadar kolay aldatmaz.
 • Üst edit: katılmadığım gereksiz önermedir.
  Yok üreme ihtiyacıymış, yok evrimin gereğiymiş, yok doğal seleksiyonmuş falanmış filanmış. Aile denilen bir kavram var. Çok eşlilikle bu kavramı nasıl yürütecek, sürekliliğini nasıl sağlayacaksın. Üreme sevdasıysa, kaç kadından çocuk yapacak, nasıl bakacaksın? Ortaya mı bırakacaksın. Evrimin gereğiyse niye 40 yaşına kadar en iyi yumurtayı arıyorsun. Geçiniz efendiler geçiniz. İnsanoğlu hayvan değildir ki, birçok hayvan bile ömürleri boyu tek eşli yaşıyorlar.
  Üremek mi istiyorsunuz doğru bir eş bulun, zamanında çocuk yapın. Ne kadar erken o kadar iyi. en mükemmel yumurta sperm uyuşması challenge değil hayat! Oyun oynamıyoruz. Nesil yetiştiriyoruz nesil. Asıl görevimiz bu.
 • kadın doğasına da aykırı belki. duygusal bakmazsanız olaya ki bakmıyorsunuz galiba kadın için çok eşlilik daha kolay.

  bir erkek bir gecede 2-3 kez cinsel ilişkiye girebilirken (şova gerek yok 9-10 demeyin şimdi)
  kadınlar çoook daha fazla kez girebilir. düz mantık o zaman kadınlar çok eşliliğe daha uygun. hani erkekler skor peşinde ya. skorsa skor kadınlarda.
 • Bu konuyla ilgili satırlarca yazabilirim ama ben yazmaya üşeniyorum, yazsam da sen okumaya üşenirsin. Neyseki evrim ağacı ikimizinde imdadına koşuyor tıkla
 • Mühim olan tek eşli veya çok eşli olmak değil. Mühim olan mümkün olduğunca partner ile döl alışverişine girerek gelecek neslin biyolojik olarak daha sağlam temellere oturmasını sağlamak

  Partner ne kadar çeşitli olursa gen havuzu o kadar mükemmel olur.

  İnanmayanlar için söylüyorum, araştırmak zor ama denemesi bedava.
 • Dişi ve erkek kavramları;
  Biyolojik bakımdan birbirinden farklı öğeler taşıyan hayvani kavramlar iken,
  Psikolojik olarak ise bu hayvanilikten çıkıp, insani boyuta geçilen kavramlar olarak varlığını sürdürür.
 • doğru bir ifade değildir.

  tutturulmuş bir "doğa, doğal" diye. bir de bunun tıbbi yanlaması olan "fizyolojik" var. kardeşim doğal olan senin beline ip bağlaman, mızrakla yaban öküzü avlamak falan. hepimiz için doğal olan bu. doğanın bağrından kopalı, doğayı dize getirmeye çalışalı binlerce yıl oldu. prefrontal korteks diye senin dürtülerini baskılayan armut kadar beyin ön lobun var. bu yüzden tüm bu dışardan gördüğün teknolojiyi, sosyal yaşantıyı ve "medeniyeti" kurabildik. o beyin ön lobun olduğu için pastanenin vitrinindeki tatlıyı sırf canın çektiği için avuçlayarak yemiyorsun ya da sokakta gördüğün kadınla canın çektiği için oracıkta beraber olmuyorsun.
 • Doğanızdaki bütün hayvansal unsurlar kaybolmuş geriye bir bu mu kalmış demek istediğim başlık
8 entry daha