sunucu barındırma

 • Her geçen gün hem trafik hem de dosya boyutu olarak gelişen internet sitelerinin sunucu bazlı ihtiyaçları artmaktadır. Hâl böyle olunca internet sitesi sahipleri paylaşımlı sunuculardan çok, sadece tek bir kişiye ait olan özel sunucuları satın alarak bu sorunu çözme yolunu tercih ediyor. Her zaman büyümesini hedeflediğiniz ancak bu büyüme devam ederken kesinlikle sunucu bazlı problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız bir adet sunucu alıp bu sunucuyu barındırmak için Verigom ile işbirliği yapabilirsiniz. Birçok işletme, şirket ve kişisel proje sahibinin sunucu barındırma konusunda tercih ettiği firmalardan biri olarak sunmuş olduğu anlık destek ve global alt yapısı üstün kaliteli hizmeti ve üstün güvenlik önlemleriyle kendinize avantaj sağlayabilirsiniz.

  Sunucu Barındırma (Co-location) Nedir?

  Sunucu barındırma hizmeti alarak belirli ücretler karşılığında satın almış olduğunuz sunucunun üstün performans sunması için ihtiyacı olan internet bağlantısı, elektrik ihtiyacı ve güvenlik desteğini alabilirsiniz. Bu hizmeti veren firmalar genel olarak sunucuya en iyi internet altyapısını sağlayarak anlık erişim yetkisi tanımlıyor. Tabii ki fiyatlar konusunda da sizlere farklı avantajlar sunduğunu söyleyebiliriz. Bir firmanın sunucu barındırma (colocation) hizmeti verebilmesi için teslim edilen sunucunun soğutma, güç ve sınırsız internet hattı gibi özelliklere sahip olması gerekiyor.

  Sunucu Barındırma Hizmetini Kimler Almalıdır?

  Herhangi bir girişiminiz var ancak bu girişimin aktifleşmesi için sürekli aktif yayın yapan bir internet sunucusu satın almanız gerekiyor. Bu sunucuyu paylaşımlı olarak tercih ederseniz ne yazık ki projenizde sürekli olarak kesintilerle karşılaşma durumunuzda artış olacaktır. Belirli bir sürenin sonunda projeniz daha fazla büyür ve trafik ihtiyacı artarsa satın aldığınız sunucunun özellikleri ne yazık ki yetmemeye başlayacak ve proje kesintiye uğrayacak. O halde satın aldığınız sunucunun özelliklerinin kesinlikle size uygun olmasına dikkat edin. Sunucu barındırma hizmeti veren firmalarla anlaşmalar yaparak barındırma hizmeti alabilir, alacağınız hizmetteki sunucunun özelliklerini tamamen siz belirleyebilirsiniz.

  Sunucu Barındırma Hizmeti Hangi Projeler İçin Alınır?

  Sunucu barındırma hizmeti özellikle küresel ve ulusal bazda hizmet vermeye devam eden projelerin vazgeçilmezidir. Bunun yanı sıra trafik ihtiyacı yüksek olan, günlük ziyaretçi sayısının artışa geçtiği internet siteleri kesinlikle paylaşımsız sunucularda sunucu barındırma hizmeti alınarak barındırılmalıdır. Bir şirket olduğunuzu düşünün, verilerinizi dijital ortamlarda yedeklemek istiyorsunuz ancak ne yazık ki depolama alanı sorunu sebebiyle verilerinizi yedekleyemiyorsunuz. Bu doğrultuda satın aldığınız paylaşımlı sunucular ne yazık ki ileri ki dönemlerde arttırılabilir olmayacaktır Sunucunuzu kendiniz alıp Verigom ile anlaştığınızda sunucunuzun tüm özelliklerini profesyonel destekle birlikte arttırabilirsiniz.

  Sunucu Barındırma Hizmeti Aldığımda Güvenliğim Nasıl Sağlanıyor?

  Sunucu barındırma hizmeti, hizmeti alan kullanıcının sahip olduğu sunucunun barındırıcı firma tarafından güvenliğini üstlenmesi anlamına da geliyor. Verilerinizi kendi sunucularınızda barındırırken karşılaşacağınız saldırılar ne yazık ki yedeklerinizi tehlikeye atacaktır. Verigom barındırdığı sunucularınıza en iyi güvenlik önlemlerini alarak herhangi bir veri kaybıyla karşılaşmanızı engelliyor.

  Sunucu Barındırma Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

  Sunucu barındırma (colocation) hizmeti talep ettiğinizde seçtiğiniz firmaların herhangi birinden fiyat talep ettiğinizde sizden bazı bilgileri talep edecektir. Bu bilgiler ışığında özel fiyatlandırma ve kampanyaları size sunabilirler. Verigom’un sizlere sunucu barındırma fiyatları konusunda bilgi vermesi için verigom.com/sunucu-barindirma sayfasını ziyaret edebilirsiniz veya kendilerine canlı destek üzerinden aktarmanız gereken bilgiler aşağıdaki gibidir.

  - Barındırılacak sunucu sayısı,
  - Barındırılacak sunucunun kasa modeli ve boyutu,
  - Sunucunuz için ihtiyacınız olacak IP adresi sayısı,
  - Sunucunun ram,işlemci ve disk bilgisi,
  - Bant trafik genişliği tercihi gibi bilgileri aktarmanız gerekiyor.

  Tüm bu bilgileri aktardıktan sonra veri merkezinde özellikle size uygun alanı uygun fiyat avantajıyla sunarak alacağınız colocation hizmeti hem daha avantajlı hem daha fazla performanslı olmasını sağlayacaktır.
 • (bkz: dedicated server) satın alarak çözülebilecek problemdir.