stranger things

 • 1980'lerde geçen netflix dizisi. Winona ryder baş rolde olsa da, çocuk oyuncular mükemmel iş çıkartmış. Bilim kurgu sevenlere öneririm. dizide yapılan göndermeler de ayrı güzel.
 • Son birkaç gündür üzerine araştırma yaptığım dizi. İçinde polisiye, gerilim, korku, gizem... Ne ararsanız varmış. Tüm bölümlerini temin ettim. Başlamak için bayram tatilini bekliyorum.

  edit: bayram tatilini beklemeden başladım, ilk iki bölümünü izledim ve çok beğendim. dizinin genelindeki gizem çok iyi işlenmiş. son zamanlarda izlediğim en güzel dizilerden biri diyebilirim. umarım kalan bölümleri de öyle olur.

  edit: diziyi bitirmiş bulunuyorum. önceki editte dediğim gibi izlediğim en güzel dizilerden biri. ikinci sezon da gelecek diye duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum. zaten final ikinci sezonun habercisi gibiydi. bekleyelim ve görelim.
 • bir kerede izleyip bitirdiğime pişman olduğum dizi. siz siz olun, tadını çıkara çıkara izleyin.
  (bkz: boşluğa düşmek)
 • en az dizi kadar mükemmel bir introsu vardır. Kendimi ara sıra açıp dinlemekten alıkoyamıyorum. Bu arada yeni sezon temmuz 2017'de.
 • millie bobby brown oyunculuğu, aboouw, güzel dizi güzel. çocukları görüp aldanmayın, kurgusu-konsepti yerinde, akıcı ve izlenesi bir netflix yapımı. 8.9 imdb puanı var, öneri listesindedir yani. dark'la benzer başlayınca bi' işkillendim ama konusu çok daha farklı. beyin yakması açısından dark çok daha iyi b1r dizi. ama eğlence olarak bakarsak st güzel dizi, eğlendirici.
 • geçtiğimiz günlerde bütün bölümleri bitirerek boşluğa düşmeme sebep olmuş dizi.
 • Arka Pencere Mecmua'ya 3. sezonu ile ilgili yazmıştım. Ben ilk iki sezon arkadaşlıklarını ve dayanışmalarını izledim. Ama 3. sezon ergenliklerini izledim. Sadece çocukların değil; Amerika ile Rusya'nın da ergenliklerini izledim. Rusya tü kaka diye bağırıyor dizi. Ayrıca ilk avm kültürü, kıyamet kopacak o yüzden alışveriş yapalım dönemlerinin çıkışını da görüyoruz. Dizi birçok yönden okumaya çok açık.
 • İlk 2 sezonunu biraz gecikmiş de olsa ardı ardına, 2018 yazı gibi izlediğim harika ötesi dizi.
  3. Sezonu biraz kendini tekrarlasa da kendini izletti, eğlenceliydi.
  4. Sezonu ise 2021'in ilk çeyreği gibi yayınlanacağı söylense de yine yıl sonuna yakın yayınlanır diye düşünüyorum. Bu sezon Rusya'da işin içine tamamen girecek gibi zaten 3. Sezon sinyalini vermişti olayların o şekilde ilerleyeceği.

  Şimdi ilk sezona biraz baktım da keşke büyümeseydi şu çocuklar be.
 • Her netflix dizisi gibi, başlarda inanılmaz iyi başladı sonlara doğru ise saçmalamaya başladı. Keşke yeni bir sezon gelmese zaten final gibi bir sezon finali yapmış dizi.