sözlüğe kan oturması

  • Şu an yaşanan durumdur. kafa dağıtmak için sözlüğe geldim. Sol framede yer alan başlıkların hepsi kan ile ilgili.
  • sevgili okur yazar arkadaşlar, sözlüğe el emeğim göz nurum ders notlarımda bilgi entryleri atıyorum. okumanız faydanıza olabilir. acil yardım şemalarıyla birlikte paylaşıyorum ki acil durumlarda bilgi sahibi olmanız. rahatsız olmanız durumunda mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz. anlayışla karşılarım.

    ayrıca gidiyorum sizin için kendi bilgi haznemden kısa kısa bilgi entryleri giriyorum, "internetten arattığımızda bulaileceğimiz şeyleri yazma" diyorsunuz, bilgilendirme için uzun uzun yazıyorum, konu konu ilerleyince bu tarz başlıklar açıyorsunuz. yakın zamanda sadece okur olarak aranızda kalacağım sanırım. bu tarz yakıştırmalar sadece sözlükte soğutur. ilginize.
  • bence sözlüğün damarları tıkanmış.bir ara entry yarışındaydık. köşede en çok entry girilen sayısı 60 larda ki bazen 100 ü geçtiğini bilirdim. şu an 1 entry girdim. orada adım. gerçekten birden ne olmuş ki sözlüğe. ya kan oturmuş ya da tıkanmış.
  • sözlüklerden, hatta paylaşımın her türlüsünden; çeşitliği, muhalefeti, trajediyi, hikayeyi, kaldırırsanız kan oturur. suya sabuna dokunacaksın arkadaş! hepimiz bu geminin parçasıyız. ama yok tek düzelik olsun de. muhalif masum bir serzenişe dahi hazımsız yorumlar yap. milliyetçi söylemlerin dışında her türlü cümleye taş at. ergenler gelen gidene sataşsın. tehdit mesajı bile gördüm yahu. böyle bir ortamda bereket olmaz. akıllı olacaksın sadece hoşgörü değil. ekstra olarak, çeşitliliği davet edeceksin. insanlara saygı duyacaksın. övgü kelimesinden fazla yergi var yahu. linç var bir defa. haklı haksız gidenin bile arkasından sövgü var. manyak bir seri kötüleyen kitle var ki, sözlüğü en çok bunlar bitirdi. bu dalgayı tersine çevirmeliyiz. sevgi, saygı, hoşgörü ve daha önemlisi çok renklilik ile çoğalmalıyız.
  • sözlük basit bir prizmadır. sana bir hologram sunar. eğer sevgi saygı yoksa görüntü de yoktur.
  • Parmağını hiç işi olmadan kötülemeye alıştırmış şahış bugün seni çok andım :) ama saygıyla değil tabii.