soru başlığa cevap entry girmek

 • soru olarak açılan bir başlığa başka herhangi bir şekilde entry girmenin uygun olmadığını düşünüyorum; çünkü soru başlık, bu başlığı okuyan kişi için, "içinde cevap barındırması gereken entryler okuyacağım" izlenimini oluşturmaktadır. formata uygun olsun diye altında kasan yazarlar da kastığıyla kalıyor. burada asıl hata başlığın soru olarak açılmış olmasından kaynaklanmaktadır. (bkz: hata hata doğurur) bu yüzden soru başlığa cevap entry giren yazarların beraatine karar verilmesini istiyorum sayın yargıç!

  (bkz: soru başlık açılmasının aslında daha büyük bir kabahat olduğu gerçeği)

  asıl problemimizin sözlük formatında "başlık" tanımının anlaşılmasının olduğunu düşünüyorum. girilen entryler başlığa göre giriliyor, haliyle okunan başlık ne kadar anlatılmak istenen mesajı veriyorsa altına girilecek entryler de bu işlevi o kadar üstlenecek. bu demek değildir ki asla soru başlık açılmasın! eğer toplumu ilgilendiren bir kişinin ağzından çıkan bir söz ise o zaman açılmasında bir beis yoktur. ama merak edilen konu için soru başlık açmak pek de hoş olmuyor açıkçası. girilen entrylerin her biri ayrı minvalde çalmakta çünkü.

  umarım maruzatimi anlatabilmisimdir hakim bey!

  edit: şimdi başlık falan dedik hüküm kestik ama bu başlık da yetkili abinin verdiği bakınız doldurularak açıldı. bu yüzden böyle. yoksa "soru başlık altına cevap entry girmek" daha çok yakışır başlık olarak. sadece "yahu soru başlık cevap entry ne demek diye bu bakınıza gelenler için bilgi vermek amacıyla açıldı. karar yetkili abinin!
 • galat-ı meşhur fasih-i mehcurdan evladır.
 • sözlükten uçurulma gerekçesi olsa sözlükte adam bırakmayacak eylem.

  (bkz: kendinizle evlenir miydiniz)
  (20/20)