smart tv

 • gereksiz teknolojik aletler listesinde ilk 5'e rahat girebilecek cihaz.
  Smart tv olarak adlandırılan, kamerası, wifi'si, 3d'si olan bir televizyonumuz var ama hicbir özelliğini kullanmıyoruz.
  Cidden ne kadar gereksiz bir cihaz bu. Televizyon alırken dikkat edilmesi gereken tek şey aslında ekran boyutu ve çözünürlüğü. Gerisi boş iş.
 • 4k tv kadar gereksizdir.
 • digiturk play'den maçları izlerken kullandığım, onun dışında smartmış başka bir şeymiş çok da önemli olmayan televizyon türü. ara sıra youtube'a da girmişliğim var.
 • normal ortalama bir televizyonun "smart" denilerek tonla para verilip hiçbir özelliğini kullanmadığımız televizyon çeşididir. birde ülkemizde smart denilen televizyonların birçoğunun gerçekten smart olmadığı internete girmenin işkence olduğu televizyonlardır.
 • sadece youtube özelliğini kullandığım tivi. sırf youtube özelliğini kullanabilmek için de tonla para dökmenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum.
 • Digiturk uydu alıcısı ile tüplü tvlerde bile youtube'a girilebilirken tamamen çöp bir teknolojidir.
 • geleneksel televizyonların aksine, internet erişimine izin veren yeni model televizyonlardır. sanırım bunların da iyisi-kötüsü oluyor. ya da internetin iyisi-kötüsü de oluyor olabilir. zira smart olmayan televizyonu televizyondan saymıyoruz, o derece bağlıyız.

  smart televizyon ile netflix'e bağlanıp istediğiniz filmi hd özelliği ile izleyebilir ( netflix de hd olması için biraz daha kesinin ağzını açmanız gerekiyor)
  spotify'dan müzik dinleyebilir
  youtube a kolayca girebilirsiniz.

  netflix e üye olmadan önce web sayfasından herhangi bir filmi açıp izlemişliğim de çok vardır.
  teknolojinin en büyük nimetlerinden biridir. geleneksel televizyon izleyicisi yerine, istediğini seçen tv izleyicisine geçişin en büyük adımıdır. kendi prime time'ınızı yaratır, istediğinizi istediğiniz zaman, pc başında değil de tv başında izlersiniz. belli kısıtlamalar getirerek, çocuğunuzu da istenmeyen programlardan uzak tutabilirsiniz.