siyaset uyarısı butonu

 • Biraz önce aklıma gelendir. Şöyle ki bu harika sözlükte mis gibi kitap ve samimiyet kokarken, siyaset girdisini yapan kişilere bu buton sayesinde yönetime uyarı gönderilmesi gerekmektedir diye şey ettim kendimce.
 • Güzel olur dediğim ama ölçüsünü koymakta zorlanacağımız bir düğme
 • Destekliyorum
 • Mantık olarak güzel bir düşünce. Fakat bu buton gelirse diğer konulara da gelmesi gerekebilir . Ör: din butonu, ırkçılık butonu, savaş butonu, siyaset butonu... aklıma şimdilik gelenler bunlar. O yüzden buton gelse bile ölçüsünün neye göre olacağı tartışılır
 • (bkz: ispiyon butonu)
  az kaldı, biraz daha bekleyelim.
 • İspiyonculuğun bir başka örneği. Peki ama neden? Siyaset dozunda konuşulması gereken bir konu. Konuşulmaya konuşulmaya bu günlere geldik.
 • her girdinin sağ alt kısmında "şikayet" butonu bulunduğu için eklenmesine gerek olmayan butondur.
  (belki masaüstü sürümünde gözükmüyordur. o yüzden fotoğrafını çektim.)
 • deve kuşu musunuz? biz burda siyaset konuşmayalım tamam, okulda konuşmayalım, sokakta konuşmayalım, gazetede konuşmayalım... nerde konuşulacak bu siyaset? nesinden kaçıyorsunuz? "siyaset yapacaksan siyasetçi ol" zırvasına da karşıyım, beni yönetenleri ve benim oy verdiklerimi gerdeğimde bile konuşurum.

  tanım: saçma buton
 • Ben konuşmayın demiyorum sadece burası yeri olmasın diyorum. Ayrıca bunun yerine nefret söylemi butonuda olabilir sıkıntı yok
 • Abraham Lincoln bir konuşmasında '2 şey halkın önünde yapılmaz çünkü yapıldığında mide bulandırır:birincisi sosis ikincisi politikadır'' demiştir. Sosisi de çok severdim, siyaseti de. Taa ki sosisin nasıl yapıldığını görene kadar. kamu yönetimi okurken x partisine katılıp siyaseti tanıyana kadar. kesinlikle hak verdim. siyaset para gibi, girdiği yeri kirletiyor arkadaş. ha konuşmayalım mı? konuşalım tabi. konuşmazsak, hiç bir şey değişmez çünkü (!). konuşursak ne olur? sen ötekileştirilirsin, ben berileştirilirim, o itilir, bu kakılır, öbürü düşünceleri yüzünden aptal yerine konur, beri ki koyun, şurdaki zeka abidesi..

  diyeceğim o ki, iki ucu değişik bir değnekte cambazlık yapmaya çalışıyorum sözlerimle. siyasetin bulaştığı yerleri sevmiyorum, siyaseti sevmiyorum. fakat yasaklara da karşıyım. yani adam konuşmak istiyorsa konuşur, ben konuşmamaya çalışırım dicem ama mutlaka konuşup safımı belli edicem. sonra dışlancam, sonra dışlıcam. sanırım bu butonun istenme sebebi en çok da bu. o yüzden saygı göstermek boynumuzun borcu.

  fajat gel gör ki herkes çizgisini, saygısını koruduktan sonra siyasetin konuşmasında sıkıntı yok. çünkü ne kadar kaçarsak kaçalım Ali abinin sosislisinin sosissiz olmayacağı gibi siyasette hep içimizde.
 • Ve beyin koşarak uzaklaşır. Siyaset konuşmak kadar dinlemekte lazım olay eleştiri değilde a b c partisi sidik yarışına döndüğünde basılıp konunun imha edilmesi gerektiği anlamını taşıması gereken kırmızı kocaman buton
 • İlk başta okuduğumda "sansürlü sözlük mü olur" diyerek itiraz etmek istedim. Sonra düşündüm. Günümüzde siyaset deyince akıllara "benim partim senin partini döver, sen kimsin bre gafil..." cümlesi gibi yaklaşımlar geldiği için, ve herkes bir diğerine düşüncesini kabul ettirmeye uğraştığı için, bir de "kendi gibi düşünmeyeni yerin dibine batırmaya çalışmak" yükselen değer olduğu için, empati kurmanın "out" olduğu bir dönemde yaşadığımız için, ...vs vs. öneriye karşı çıkmamaya karar verdim... Karşı çıkmamak onaylamak anlamına gelmiyor elbette. Ama şöyle de bir gerçek var. Burası her ne kadar özgürce yazılacak bir yermiş gibi görünse de son tahlilde moderatörlerin dediği olacağı aşikar... Yani demem o ki biz ne dersek diyelim son sözü yöneticiler söylüyor. Sonuçta buton fiziksel olarak olsa ne olur, olmasa ne olur. Buton beyinlerde var zaten! Sonuçta demokrasi bir ilüzyondur, ifade özgürlüğü ise bir masal kahramanıdır...
  (bkz: mış gibi yapmak)