sevilen insanın değişmesi - blog sözlük

sevilen insanın değişmesi


 • imkanlar dahilinde herkes değişir, ama sevilen insanın olayı farklı. ya sizi daha iyi tanıdığından davranışları ona göre şekillenir, ya da siz onu daha iyi tanıdığınızdan size öyle gelir.

  t: mümkün olan durumdur
 • üzen olaydır.
  ya sizin öküzlüğünüzden yada onun başka birini sevmesinden, gitmesindendir.
  eskiden sabahları dünyanın en güzel mesajını atan insan, babane mesajlarıylan bayramınızı kutluyorsa,
  eskiden isminizi söylediğinde yedi cihan-ı alem sarsılırken, şimdi isminizi pazar gece trt3teki afrika 3.lig maçları sunan sipiker tonunda söylüyorsa değişmiştir.
  belkide değişmemiştir, ikinizde üzgün üzgün birbirinize değişmiş geliyonuzdur.
  hadi gidin barışın gari. (bkz: swh)
 • Değişmesi değil de gerçek yüzünü görmektir o. İnsanlar değişmez. Yalanları açığa çıktıkça daha da tanımış olursunuz. Önceden böyle değildi şimdi değişti diyerek de kendinizi avutursunuz. Halbuki insan hep aynı insandır da maske takıyordur. Saklıyordur. Maskesini çıkarttığında gördüğünüz şeyden hoşnut olmayabilirsiniz. Ona da hak verin tabi. Kim kime dürüst oluyor ki o size olsun. Yalancıların dünyasında dürüstler hep kaybeder. Kötülerin dünyasında iyi olmaya kalkan kötü olur. Bu yüzden insanoğlunun en iyi olduğu konuya yoğunlaşmak gerek. Alışmak, adapte olmak. Ayak uydurmak. Yaşıyormuş gibi yapıp uzaktan seyretmek. Bir maske de kendine takmak. Maske sayısını arttırmak. Yüzlerce maske sahibi olmak. Asla gerçekleri göstermemek. Güvenmemek. Güven önemli cidden. Kimseye güvenmemek. Sadece paranoyaklar hayatta kalır. Ne güzel söz. Doğru da. Yaşamın getirilerine karşı bir dik duruş. Bir isyan. Bir başkaldırış. Güvensizlik. Yalnızlık. İdealizm. Mükemmel. Ah bir de bunları konuşacak biri olsa dememek. Bilmek, susmak. Bir virüstür güvenmek. Yavaş yavaş içten içe etkisini gösterir. Uzun süreli yalnızlıklardan sonra ise tüm fonksiyonlarınızı yitirmenize sebep olur. O kadar uzun süre güvensizlikten sonra normal olmayı kimse beklemez zaten. Maskelerden kaçan insanı maske takmaya zorlamak. Mümkün müdür acaba. Biraz düşünmek gerek.
 • Kimse aynı kalmıyor arkadaşlar. Cem karaca’nın dediği gibi “ana, baba, bacı, gardaş dar gününde el olur.” Seversin, değer verirsin ama değişir. Konduramazsın ama onun yaptığını bilirsin. Dün bize “mutlu ol” diyen insan, bugün bizim mutsuzluğumuzu gülerek yüzümüze vuruyor.

  Tanım başlıkta mevcut. Yaşadıklarımız da bizde.
 • sevilmeyen insanın değişmesinden daha çok üzer belki ama insan bu, değişir. doğamızda var.
 • sürekli karşıma çıkan bir olay. ben ilk günkü gibi ilgili iken karşımdakiler yavaş yavaş uzaklaşıyor benden. ilgime alıştıklarını düşündüğümdendir bu, farklı bir şey arama çabasında sürüklenip gidiyorlar. bakalım nereye kadar gidecek bu arayış. yarına kadar mı yoksa sonsuza kadar mı?
 • Yanlis bir yaklasimdir.
  Sozu edilen kisi degismemistir. Ya aslinda kim oldugunu gostermistir ya da siz gozardi ettiginiz seyleri artik gozardi edememeye baslamissinizdir.
  Bu durum, bir aydinlanmadir.