sevgili bulamama sebepleri

4 entry daha

 • İnsan eksik ve kendinde neyin eksik olduğunu bilmeyen bir varlık.
  Sevgiliyi bir çeşit boşluk doldurucu olarak arıyorsa eğer, muhtemelen bulamayacak. Tamamlanma/ tam olma ideali, gerçek insanlarla gerçek ilişkiler yaşamaktan uzaklaştırıyor kişiyi. Çünkü kiminle birlikte olsa Bu değil bu hiç değil bunlar sıradan durumu. Mecburen olmasa da kaçınılmaz olarak böyle hissedecek.
  Kişi ile ilgili değil, özdeki eksikliği kabul ederek sevmek gerek. O zaman oluyor. Şahitlerim var.
 • Çok havalı olmanız. Evet ! Valla bak. Olm çok cool olunca böyle zirvede yalnız kalıyorsunuz işte... az halka karışın... *
 • (bkz: sevgili aramamış olmak)

  Var böyle insanlar. Kendimden biliyorum. Daha önceki ilişkilerinden nasibini alan ya da gözlemledikleri kadarıyla "sevgili ilişkilerinin" yapısı itibariyle birey bu durumdan soğumuş olabilir.

  Günümüzde kafa dengi insan bulmakta zor. Hadi buldun diyelim, iyi de anlaşıyorsun. Devreye bu sefer "sevgilisi var mı?" Sorunsalı çıkıyor. Hal böyle olunca birey kendi halinden uzaklaşıp saçmalamaya başlıyor. Kendinden uzaklaştığın için İlişkiler sarpa sarıyor. Kısacası derin mevzular bunlar. Benim gibi kafası düz mantıkla çalışan insanlar için sevgili olayları sadece hayal gücünden ibaret.

  (bkz: streteji kaygısı gütmeyen insan)
 • aramak. bence.
  arayan bulamaz arkadaşlar. aradığının sonucu olarak bulamaz yani. bulursa ne kadar gönlüne göre olur orası tartışılır.
 • (bkz: aramak) sevgili bulacağım diye garip garip tiplere girenler tabii bulamazlar. bence de bulamasınlar. bir iken iki mi olsunlar. allah muhafaza.
  (bkz: mükemmelliyetçi olmak) kimseyi beğenmemekten kaynaklı olabilir. çünkü heeeerkes mükemmel ya.
  (bkz: dürüst insan istemek) birilerini etkilemek amaçlı kendilerini farklı tanıtanlar yüzünden bu işler geri plana atılmış olabilir.
  ha benim sebebimi az yazan abimiz söylemiş. aşşşırı havalıyım. hahayt.
 • istemiyor olmak.
  yılmış olmak.
  yorgun olmak.
  bekarlığın sultanlık olması.
 • Sebebini biliyor olsam yalnız olmazdım diye düşündüğüm başlık
 • kalp ağrısıdır. karşınıza hep kalbinizi kıran insanlar çıktıysa artık güvenemezsiniz. karşınızdakine güvenemeden yaklaşan ilişkiden koşar adım kaçarsınız. sonuç olarak 'bekarlık sultanlıktır' sözü mottonuz olur. sevmek bazen insanı bin pişman eder.
  düzelti
4 entry daha