sevdiğini söyleyememek

 • "sevmek mi zor bunu dile getirmek mi gerçekten düşünüyor insan. belki sonun o olacak, ömrünün bir parçası olacak ama sen daha gidip ona, onu sevdiğini bile söyliyemiyorsun. Gözlerine bakarken yüreğin eriyor, ağzından çıkan her söz sana şiir gibi geliyor, onu her gördüğünde kalbinin atışı hızlanıyor ama sen ona "seni seviyorum" bile diyemiyorsun. Gerçi sende haklısın sonuçta ne tepki vereceğini bilmiyorsun. Ya o seni sadece "arkadaş olarak" görüyorsa ya onu görme şansını da elinden kaçırırsan? Peki ya o da seni seviyorsa da o da söyliyemiyorsa ? Belki ileride çok mutlu olacaksanız ve sadece birbirinize aşkınızı itiraf edemediğiniz için hiç istemediğiniz hayatlar yaşamak zorunda kalacaksanız"
  Gibi soruların sürekli akla takıldığı, sevdiğini söyleyememenin her söylemediğinde de kendine kızıp, daha çok sevmeye başladığın durumdur.
 • çokça yaşadığım durum; anneme sevdiğimi söyleyemem, mesajla oluyor lakin ağzımdan zor çıkıyor bu kutsal duygu aktarımı.
  ablama söyleyemem, ancak küçükken çok ağlardım; o hastalıklarla boğuşurken ben hiç hastaneye gitmediğim için, hakkını yer gibi hissederdim kendimi.
  babamla son görüşmemiz gözümden gitmiyor; o gün sanki son olacağını hissetmiştim ki bütün gece eve dönememiş, sokakta sabahlamıştım, çok sordum kendime: neden sarılamamıştım.
  ***
  bunların yanında arkadaşlarım var birkaç tane, canlarımdır benim. onlara sarılmak istiyorum çok kez, rahatça sarılabildiğim b1r tanesi var ki 9 sene olmuş tanışalı, beni en çok anlayanlardan biri o sanırım; çünkü bana sarılıyor :')
  bunların dışında da insanları sevdiğimde içimde birçok şey yapmak, efendime söyleyeyim hediyeler almak, yazılar yazmak, yeni öğrendiğim şeylerden özene-bezene hazırlamak olarak sevgimi dışa vurma hissine sahipken, ağzımdan çıkmıyor sevdiğimin yankısı.
 • Seni seviyorum değil de, seviyorum seni diyerek üstesinden gelinebilecek durum. Sanki böyle seviyorsun ama bu çok da önemli bir şey değil gibi. Mükemmel cümle.
 • ya cesaretini toplar söylersin ya da kaybedersin. hayat bu işte.
 • Kendinize saygınız varsa söyleyin. söylemezseniz bir zaman sonra pişman olursunuz.
 • freud der ki: "itiraf edilmemiş hiçbir his asla ölmez" ve gene haklıdır da...

  itiraf edilmemiş, ifade edilmemiş, bastırılmış tüm duygular bilinçaltına atılır ve hiç umulmadık bir anda ortaya çıkabilir.
  o nedenle, söylemeli bekletmeden her şeyi tam da şu anda.
 • Ya reddederse? Düşüncesinin bir sonucudur. Ama reddedilse dahi, içine atmak yerine söylemesini tavsiye ederim. Neden söyleyemeyeyim ki abi? Dünyanın en güzel, en heyecan verici, yaşı kaç olursa olsun onu çocuklaştıran o mükemmel duyguyu yaşadığını bilmesin mi, karşıdaki insan?
 • açılın ben de gaz vermek istiyorum. * sadece bu konuda değil her ikileme düştüğümüz anda önce soruyoruz kendimize '10 sene sonra keşke der miyim' diye. muhtemelen cevabınız evet olur. ardından insan yaptıklarından değil yapmadıklarından pişman olur deyip mevzunun içine dalıyoruz.
 • (bkz: Acıtan hisler)
 • Artık sevsem de söyleyemem. Çünkü ne çıkacağını bilemiyorum.. Bir daha bambaşka bir şekilde kırılmak istemediğim için, karşılık alamayacağım hissettiğim için içime atıyorum. Teşekkürler, beni bu hâle getiren herkesin Allah selasını versin. Akıllandım galibası.. Bak yine sinir - üzüntü karıştı..
 • Kelimeler büyüyü bozuyor çünkü söylemeyin, gösterin ona.
 • Patavatsızım valla şak diye söylerim.
 • seviyorsanız söyleyin arkadaşlar, birşey kaybetmezsiniz
  ilk taşı ben atıyorum :)

  seni çok seviyorum, gözümün nuru, umut ışığım, huzurum, gecelerimin sahibi, sabahlarımın sebebi, dünyadaki cennetim.

  e.t.a.y.m.m.
 • Kaybetmekten korkarsın bazen nadir de olsa, zaten İnsan nadir sever onun mücadelesidir bu sevdiğini içine gömer.
 • Ve bunu sadece aşka bağlamanız...

  Genelde babalar sevdiklerini söyleyemezler. Özellikle de çocuklarına. Abiler de söyleyemez çoğunlukla.

  Ben de %95 söyleyemem. Söyleyebildiğim kişi sayısı 2. İkisi de kendini biliyor eheheheheheheh
 • söyleyememenin ertesinde ise sadece ve sadece söylenemeyen özneye ulaşılma çabası eşlik edecektir. çünkü artık o kimse -ki arzu edilen kişi hâline bürünecektir, bu -ki nesne veyahut bir özne olarak gözümüzde efsunlaşmış kişi hâlini alacaktır ve saplantılı bir durumu temsil edecektir.
  binaenaleyh, yunus'un bu dizesini kendimize düstur edinerek;
  "Sözüm el gün için değil
  Sevenlere bir söz yeter
  Sevdiğimi söylemezsem
  Sevmek derdi beni boğar."

  (bkz: abi seviyorsan git konuş bence)
  (bkz: seven sevdiğine sevdiğini söylesin)
 • o zaman tüm sevip de söyleyemeyenlere gelsin
  *
 • Zordur. İnsan içinde tutar ama gün gelince geç kaldığını fark eder. Aynı zamanda pişmanlıktır.