şahsiyet

7 entry daha

 • ilk 3 bölümüyle mükemmel bir başlangıç yapan proje. inşallah daha da iyi yerlere gelir de, 2 buçuk saatlik dizilerden kurtulup yeni bir sisteme geçiş yaparız. en azından tvde izlenecek dizilerimiz olur.
 • Haluk Bilginer + Hakan Günday sebebiyle izleyeceğim dizidir. Umarım beklentileri karşılayan bir dizi olur.
 • Özellikte TV dizilerine nazaran muazzam yapılmış dizi. Bazı kısımlar fazla amerikanvariydi. Tek eleştirim bu olabilir
 • hakan günday'ın yazdığı, onur saylak'ın yönettiği mükemmel dizi. (bkz: hakan günday) (bkz: onur saylak)
  dizi afişini gördüğünüz an türkiye standartlarının üzerinde bir şeyler olduğunu fark edersiniz zaten. intro başladığında en azından o bölümü sonuna kadar izleyeceğinize karar verirsiniz. ilk sahne ile birlikte sizi çoktan bağımlı yapmıştır artık.

  amerikan özentisi olduğu yönündeki eleştrilere katılmıyorum. çünkü amerikanvari olması ya da amerikan filmlerine özenilmesi diye bir şey olamaz. abd film ve dizi sektörü bir ekoldür. bu ekolde film çekmek ona özenmek değil belli bir teknik uygulanarak film/dizi çekmek olarak yorumlanabilir. aynı durumu "la casa de papel" de gördüğümüzde hiç yadırgamıyoruz ama yerli yapımlara gelince de yabancı yapımlar kadar benimseyemiyoruz.
 • sürekli yabancı dizilerde görüp de "ulan ne kadar güzel intro" diye iç geçirdiğimiz bir introya sahip olan internet dizisi. ilk dört bölümü seyrettim, çok iyiydi. televizyonda yayınlanan dizileri bir kenara bırakırsak internet dizileri belli bir çıtayı çoktan aşmış. gerek senaryosu gerek kurgusu üst düzey. fakat yer yer, hatta çoğu zaman amerikan dizi ve sinemasından özentilikler görmeniz mümkün. açıkçası çok da problem olarak gördüğüm bir durum değil bu. fakat dizinin bazı sahnelerindeki müzik seçimi gerçekten kötüydü bana göre.
 • haluk bilginer'in, muhteşem performansıyla söke söke emmy ödülünü almasına vesile olmuş dizidir. ve bu performanstan bağımsız dizinin de ayrıca kaliteli olması ise ortaya bambaşka bir şey çıkarmış ki, oniki bölümde doyulmuyor malesef.

  --- spoiler ---
  dexter sevenlerin ve de benim gibi özleyenlerin daha da bir ilgisini çekebilecek dizidir aynı zamanda.
  --- spoiler ---
7 entry daha