şahsiyet

 • Bu yılın gerek konusu ve kadrosu gerekse fragmanın yarattığı izlenim ile yılın en merakla beklediğim projesi. Onur Saylak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Hakan Günday’ın kitabından uyarlama Daha’yı yakın zamanda izlemiştim. Filmin ertesinde bu ikilinin imza attığı dizi projesini merakla beklemem kadar doğal bir şey olamaz. Hele ki kadroyu görüp heyecanlanmamak hiç olmaz: Haluk Bilginer'in yanı sıra Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Memili başta olmak üzere birçok önemli oyuncu ve uzun zaman sonra kamera karşısına geçen Müjde Ar… Şahsiyet’in görüntü yönetmenliğini ise yine Onur Saylak’la Daha filminde birlikte çalışmış olan Feza Çaldıran yapıyor. İlk bölüm fragman ve bölüm özeti için blogdaki yazı (bkz: #111863)
 • Haluk Bilginer + Hakan Günday sebebiyle izleyeceğim dizidir. Umarım beklentileri karşılayan bir dizi olur.
 • ilk 3 bölümüyle mükemmel bir başlangıç yapan proje. inşallah daha da iyi yerlere gelir de, 2 buçuk saatlik dizilerden kurtulup yeni bir sisteme geçiş yaparız. en azından tvde izlenecek dizilerimiz olur.
 • Agâh’ın yerinde sen olsan adalet için her şeyi göze alır mıydın? sorusuna yanıt veremediğim dizidir. İlk üç bölüm izlenimleri için (bkz: #111942)
 • Oyuncu kadrosu hariç pek beğenmediğim internet dizisi.
 • 7. bölüm itibariyle bölüm başlarına özet yerleştiren dizi. 7 8 9 değerlendirmesi için (bkz: #115828)
 • haluk bilginer varsa kötü iş değildir diyerek başladığım ve sonunda da beni yanıltmayan dizi. tavsiye edilir.
 • Keyifle izlediğim ve aylardır final bölümünü izleyemediğim dizi.
 • gayet akıcı ve diğer türk filmlerine kıyasla daha tekniği iyi olan dizidir.
 • sürekli yabancı dizilerde görüp de "ulan ne kadar güzel intro" diye iç geçirdiğimiz bir introya sahip olan internet dizisi. ilk dört bölümü seyrettim, çok iyiydi. televizyonda yayınlanan dizileri bir kenara bırakırsak internet dizileri belli bir çıtayı çoktan aşmış. gerek senaryosu gerek kurgusu üst düzey. fakat yer yer, hatta çoğu zaman amerikan dizi ve sinemasından özentilikler görmeniz mümkün. açıkçası çok da problem olarak gördüğüm bir durum değil bu. fakat dizinin bazı sahnelerindeki müzik seçimi gerçekten kötüydü bana göre.
 • Özellikte TV dizilerine nazaran muazzam yapılmış dizi. Bazı kısımlar fazla amerikanvariydi. Tek eleştirim bu olabilir
 • hakan günday'ın yazdığı, onur saylak'ın yönettiği mükemmel dizi. (bkz: hakan günday) (bkz: onur saylak)
  dizi afişini gördüğünüz an türkiye standartlarının üzerinde bir şeyler olduğunu fark edersiniz zaten. intro başladığında en azından o bölümü sonuna kadar izleyeceğinize karar verirsiniz. ilk sahne ile birlikte sizi çoktan bağımlı yapmıştır artık.

  amerikan özentisi olduğu yönündeki eleştrilere katılmıyorum. çünkü amerikanvari olması ya da amerikan filmlerine özenilmesi diye bir şey olamaz. abd film ve dizi sektörü bir ekoldür. bu ekolde film çekmek ona özenmek değil belli bir teknik uygulanarak film/dizi çekmek olarak yorumlanabilir. aynı durumu "la casa de papel" de gördüğümüzde hiç yadırgamıyoruz ama yerli yapımlara gelince de yabancı yapımlar kadar benimseyemiyoruz.
 • haluk bilginer'in, muhteşem performansıyla söke söke emmy ödülünü almasına vesile olmuş dizidir. ve bu performanstan bağımsız dizinin de ayrıca kaliteli olması ise ortaya bambaşka bir şey çıkarmış ki, oniki bölümde doyulmuyor malesef.

  --- spoiler ---
  dexter sevenlerin ve de benim gibi özleyenlerin daha da bir ilgisini çekebilecek dizidir aynı zamanda.
  --- spoiler ---