saçma siyaset tartışmalarından bıkmak

 • bıktım, yemin ediyorum usandım, kahvede siyaset, facebook da siyaset, cami avlusun da siyaset, ulan cenazene gelecek insanları kırıyorsun. kısacası değerli sözlükçüler, herkesin, herkese haklı gelme çabasından bıktım.
 • politika mezunuyum. siyaseti ağzıma almam. gönlümde de yeri yok. okuyunca gitti puf oldu.

  siyaset tartışmalarından bıkan insan istediklerini alamadığı için bıkmıştır. gizli çekememezlik vardır.

  siyasetten bıkan insan ise apolitize olmuş insandır. ama bunun gene siyasiliğini tartışmayacağım.

  bıkmayalım arkadaşlar. güç hayatın her alanında mevzu bahisken. siyasetten bıkmak biraz şey olmuyor mu. yani şey.
 • İkisine de bir şey anlatamazsınız. Biri dini savunur diğeri laikliği. İkisiyle de bir arpa boyu yol kat edilmez. Biri sağa laf atar, diğeri sola. En iyisi ikisiyle de münakaşaya girmemek. Boşverin konuşsun onlar siz muhatap olmayın. İnsanı çileden çıkarırlar çünkü. Hiç gerek yok..
 • bunu hisseden insan en güzel duyguların insanıdır.
 • bu arada laiklik denilen kavram din karşıtı bir kavram değildir, bilakis dinin manipüle edilmesinin önüne geçerek olması gerektiği gibi yani sadece inanç olarak kalması gerektiğini savunur.
 • sizden istenen de tam olarak bu işte sayın yazarlar. sazan gibi oltaya geliyorsunuz hemen.

  ülkenin bir kesimini zaten din ile uyutuyorlar. onlar siyasete hiç girmiyor.

  geri kalan genç kesim, siyaseti bilmesi gereken kesim, siyasetten anlaması lazım olan kesim!!! yani sen sayın sazan yazar! siz de siyasetle ilgilenmezseniz kim kalacak geriye? ben söyleyeyim siyaset adı altında devleti soyanlar!

  20 yıldır siz gençliği bekledi bu ülke farkında mısınız? siyasetten anlayan, doğru siyaseti bilen ve siyaset yapıyoruz ayağına haksızlık yapanlara dur diyebilecek sizler yani!

  şimdi istiyorlar ki siz de elinizi çekin. bırakın onlar ne istiyorsa yapsınlar!!! ne de olsa apolitik gençlik her zaman yönetimlerin en sevdiği koyun sürüleri olmuşlardır.

  burası önemli size siyasetten bıktığını söyleyenlerin, size siyaset yapmamanız gerekliliğini söyleyenlerin, siyasetin boş olduğunu dile getirenlerin hepsinin gençlik kolları var. seçimlerde kapı kapı gezip siyaset yaptırıyorlar o gençlere ama bizim gibi eğitimli insanlardan nedense siyaset yapmamamızı istiyorlar...

  sizden korkuyorlar! bunu bilin. siyaset yapın ama bilinçli olarak yapın. maşa olmadan yapın. ülkenin geleceği bizleriz, sizlersiniz.

  not: yazar arkadaşın biri demiş ki “biri laikliği diğeri dini savunuyor” bu söz tam cahil işi kusura bakmasın. ikisi aynı platformda tartışılacak şeyler değildir. elma ile armut toplayıp tek bir sonuç elde edilemez! laiklik yönetimsel bir kavramken din maneviyat ile alakalıdır! siyasi islamcıların dini siyasete karıştırmasına ne bakıyorsun sen? yanlışa yanlış demek ne siyasettir ne de hata!!!
 • Büyük oranda başardıkları, bu platformda da olmasından, yaşanmasından hiç de umudumun olmadığı durum ...
 • biz pamuk prensesimle çok gülüyoruz gördükçe. yahu o ona, öbürü başkasına laf atmaktan başka hiçbir şey yapmıyor. siz işinize bakın, bırakın sizi konuşsunlar niye cevap veriyorsunuz sayın siyasetçiler? valla çok komik görünüyorsunuz halk tarafından.
 • yapılan tartışmalar, uzun vadede kendi mevkisini düşünmekten öteye geçmediği ve kamera önünde yapılanların bir şovdan ibaret olduğunu bildiğim için izlemiyorum bile.