saç dökülmesini engellemenin yolları

 • Bunu engellemenin kalıcı bir yolu yoktur fakat kapsamlı bir araştırma yaparak kendinize en uygun ürünü kullanabilirsiniz.
 • bu başlık altında bolca reklam yapılabilir. ama hiç bir çözüm olduğuna inanmıyorum. kendi kendine bir süre sonra duruyor. ya kel kalırsın ya da seyrek saçlı. belki sonra kendiliğinden gürleşir... ama artık bu sorununu unuttuğunda, ya da artık kafana takmadığında olacak bu. stresi azaltmalıyız. geçmiş olsun.
 • Bunun bir yolu varsa bilgilenmek isterim, sülalede 30 yaş üstü tüm erkeklerin bir şekilde dökülüyor. Fazlasıyla yardıma ihtiyacım olacak.
 • İrsidir. Ancak stresten de dökülebilir. Stresten kurtularak saç dökülmesini kısmen durdurabilirsiniz. İrsi ise üzgünüm
 • benim askerden geldikten sonra epey dökülmüştü. sırma gibi saçlarım cücücük kalmıştı. önerilen tüm ücretli ve ücretsiz yöntemleri denedim fakat bir sonuç alamadım. en sonunda yine insanın kendi kendine yetebileceği düşüncesiyle yola çıkarak başarıya ulaştım. ilk etapta saçlarımın dökülmesini stresi azaltarak durdurmaya başladım. bu kişiden kişiye değişir, kendinizi tanırsınız sonuçta. gün içerisinde en çok tepki verdiğiniz ve sık düşündüğünüz şey neyse ona odaklanıp çözümünü bulun yada geri plana atıp görmezden gelin. sonrasında sigarayı bırakarak yağlanmasını ve içeriden yeni saçların çıkmasını engellemesini devre dışı bıraktım. bu biraz irade meselesi. zaten öyle günde paket veya paketler içen biri değildim ama pasifin de iki tık üstüydüm. günde 10 dal gibi bir ortalamam olsa da bırakırken hiç kolay olmadı. bırakmamı en kolaylaştıran şey ise yine kendi kendime telkinlerle kurtulmuş olmamdır. ben sana mecbur muyum? diye sordum kendim cevapladım 'hayır'. kaldı ki içtiğim kaliteli bir sigaranın paketi olmuş 25 tl. vay anam vay. birde çok döküldüğü zamanlar biotin kullanmıştım 50 kapsüllük bir şişeyi iki ay gibi bir sürede bitirmiştim. onunda gözle görülür bir faydasını gördüğümü söyleyemem ama uzun vadede etki etmiş olabilir bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz. zaten hayatta ne yaparsanız yapın kısa vadede hiç bir şey elde edemezsiniz. evet şimdilik bu kadar.
 • saçma şeydir
  zeytinyağlı sabunlan ovalayın yeterdir
 • sezgin, yeni bir şampuan çıkmış diyorlar.
 • (bkz: #197262)

  (bkz: hahahaasktir)
 • neredeyse kendimi bildim bileli saçım dökülüyor sanki. psikoloji bozan bir durum.

  tavsiye üzerine bir süredir elz kozmetik diye bir markanın ürünlerini kullanıyorum. adamlar zaten saç dökülmesine yönelik peptix diye bir seri yapmışlar. serumlar, şampuanlar vs. var.
  anladığım kadarıyla bunun üstüne yoğunlaşmışlar özellikle. bu sorundan muzdarip olanlara deneyin diyorum. sizde de bendeki gibi işe yararsa duacım olacaksınız dostlar...
 • kel olmak,kesin ve kalıcı çözüm
 • kazıtınca dökülmüyor. kesin çözüm.
 • bilimsel bir açıklaması yada gerçekliği varmı bilmiyorum, duyduğum bir hikayeye göre fi tarihinde yolunu kaybetmiş bir geminin tayfası karayı bulana kadar uzunca bir süre sadece bulgur yiyebilmiş
  uzun süre sadece bulgur ile beslendikleri için kel olan mürettebatın saçları çıkmaya başlamış.

  hadi bakalım ben taşı attım kuyuya, şimdi kırk akıllı uğraşsın
 • ailenizi seçmek
 • Saçların dökülmesi sağlıklı olduğunun göstergesidir müsterih olunuz. Dönemsel olarak strese göre de dökülme artabilir. Üstte olan arkadaşın dediği gibi çok fazla kimyasala maruz kalıyoruz bir şey yapıyorsak bile ne azından doğalını yapmak en faydalısı olacaktır.
 • Islatmadan önce mutlaka taramak, Yatarken saçı toplayıp yatmak ve Bir de saçı öne atıp taramak bir nebze işe yarıyor. Bir de doğal içeriklere yönelin. araştırmalara göre bir insan makyaj, sabun, şampuan, diş macunu, temizleyiciler vs. ile her yıl en az 2 kg kimyasalı vücuduna alıyor. Korkunç.
 • sigara ve alkolden uzak durmak başlıcaları. ve tabii ki stres çok fena yapıyor, sadece saçları değil tüm vücudu. bunun haricinde ne uygularsanız uygulayın, bıraktığınız anda eski haline dönecektir. çok seyreldiğini düşünüyorsanız bir kliniğe görünüp kalıcı bir çözüm arayabilirsiniz. haricinde koca karı şeylerine kulak asmayınız. zaman kaybından başka bir şey değil.

  not: dökülen saçların geri gelmesi mümkün değil. sadece var olan tüyleri canlandırabilirsiniz.
 • Saç derisi ve yapısı kişiden kişiye değişir genelde çok sert meşin kıvamlı tiplerde sert yapıdan dolayı kan dolaşımı engellenir kan dolaşımı zayıflayan ve azalan yerlerde de bu yapının hemen üstünde ve saç derisinin altında kalan saç kökleri zayıflar yenilenemeyen saç kökleri ölür ve oluşumu da durur. Burada yapılması gereken, saç derisini ve altında kalan kısımları yumuşak tutarak kanlanmasını, kan akışını devam ettirmek saç dökülmesini ve kelliği %50 oranında azaltır.
  Peki nasıl yapıyoruz? masaj yaparak, çeşitli yağlar kullanarak. İyi şampuan kullanmak, fön vs. İşlemleri bırakmakta doğrudan fayda sağlıyor. Bir de sanal mağazalarda satılan iğneli, silindir yapıda olan fırça gibi bir şey var mutlaka ondan da edinmeye bakın biraz can yakıyor ama doğrudan amaca hizmet ediyor
 • 1. saç yağı sever, saçı sürekli yıkamayınız. saçı sürekli yıkadığınız zaman, saç yağsızlaşır ve bu saçın dökülmesine veyahut zayıflamasına sebep olur.

  2. sprey veya jole kullanmayın. sprey ve jole uzun vadede saç köklerinizin kırılmasına sebep olur. eğer ki sprey veya jole kullanacaksanız; saçınıza wax sürün ondan sonra sprey veya jole kullanınız.

  3. tarak ya da diğer kişisel eşyaları başkaları ile paylaşmayınız.

  not: eğer bu girdiyi 18 yaş altı suserlar okuyor ise; saçı uzatmanızı önermem dostlar, 3 numara takılın. eğer ki ben üşenmem diyorsanız; saçınızı jilete vurun.

 • demir takviyesi almak (tabii kan değerlerini ölçtürdükten ve doktorun tavsiyesinden sonra)
 • sarımsaklı şampuan kesinlikle işe yarıyor. hatta saç bile çıkarıyor.

  ayırca doğal içerikli şampuanlar tüm saç sorunlarını ortadan kaldırır diye düşünüyorum. tabi doğal içerikten kasıt üzerinde doğal yazması değil, arkasını çevirip içeriğini okumak. özellikle sülfat, paraben, silikon, SLES, SLS içermemesi gerekir. uzunca bir süredir hep içeriğine bakarak şampuan alıyorum. daha nadir bulunuyor ya da bir tık pahalı ama indirimle vs. hallediliyor. öneri isteyenlere söyleyebilirim.
/ 3