recep tayyip erdoğan

27 entry daha

 • Yorum yok diyeceğim işte o kadar !
 • Hep daha fazlasını isteyen, siyaset adamı. 94-98 yıllarında İstanbul Büyük şehir belediye başkanlığı görevinde bulunmuştur. o dönemlerde refah partisinin bir üyesi idi.
  Daha sonra Adalet ve Kalkınma Parisinin kurucuları arasında yer alıp, seçimleri kazanınca, türkiye cumhuriyeti başbakanlık görevini üstlenmiştir. Kendisine bu ünvan da yeterli gelmediğinden, anayasa değişikliği referandumunu gerçekleştirerek, halk oyu seçimiyle kendini doğrudan cumhurbaşkanlığı koltuğuna taşımıştır. Şimdiki hayali, türrkiye cumhuriyetine başkanlık sistemini getirerek, başkan olarak siyasi hayatına devam etmektir.
  (bkz: hep daha fazlasını istemek)
 • hakkında susma hakkımı kullandığım devlet memurudur.

  koşullar değiştiğinde editlerim.
  (bkz: gelecekte birgün gelecek)
  anavatan partisi seçim başarı tablosu
 • hayal kırıklığım..
 • üniversite diploması fetö tarafından yokedilmişmiş olan türkiye cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanıdır. Acaba hiç varoldu mu o diploma?*
 • olmasaydın süper olurdu
 • blogsozluk.com'a tib engeli getirebilme potansiyeli olan başlık.
 • bugün yapmış olduğu amerika ziyaretinde trump ile konuşurken çevirmen konuştuğunu yanlış çevirdi.

  şimdi değinilmesi gereken 2 nokta var.

  1- çeviri kasıtlı olarak mı yanlış lanse edildi? çünkü atlanan noktalar önemliydi. bu erdoğan'ın kontrolünde mi oldu? takip eden türkler zaten ingilizce anlamaz, ben laflarımı söylemiş olayım, çevirmen amerika'nın istediği şekilde tercüme etsin diye mi düşündü yoksa gerçekten bir hata mı oldu?

  2- hata gerçek bir hataysa yani bilerek yapılmadıysa böyle önemli bir noktada dil bilmeyen birinin işi nedir?

  2.nin olduğunu sanmıyorum. büyük ihtimalle çatır çatır konuştum izlenimi yaratmak için istediklerini dedi, tercümana da söylemesi gerekenleri önceden söyleyip amerika'nın hoşuna gidecek şekilde aktarmasını istediler. yani ikili oynadılar. türkçe kullanırken türkiye'nin hoşuna gidecekler söylendi, ingilizce aktarılırken de amerika'ya yarandılar.

  bu noktada hatalı tercüme edecek bir çaylağa güveneceklerini sanmıyorum.

  şunun gerekirse her dilde aktarılması lazım: türkiye'nin bütünlüğüne karşı olan, türk ulusunun huzurunu bozmak için birçok yol deneyen, gerek silahlı gerekse uluslararası arenadan destek alarak bunu yasal kılmaya çalışan istisnasız her örgüt türkiye'nin düşmanıdır. bu islamcı bir örgüt olabilir, ypg/pyd gibi karma bir örgüt olabilir, ülkenin içinde örgütlenen ve doğuyu mesken bellemiş pkk olabilir. isimlerin önemi yok.
 • Cumhurbaşkanıyla ilgili ilginç bir rüya gördüm.Cumhurbaşkanına biri camilerle ilgili bir soru soruyor,Cumhurbaşkanı bizim işimiz yıkmak değil yapmak dedi ,o arada makam koltuğuna ben geçtim,biraz ilerleyince karanlık bir yere girdik,yol banklarla daraltılmışdı,aklımda tek bir soru neden önümüzde araç gitmiyor,karanlık yerden çıkınca yavaşladım ki konvoy bize yetişsin,biraz ilerleyince gri üniformalı biri el feneriyle sağa çek dedi,o an aklıma gelen tek şey suikastti,hemen arabayı çevirdim,iki yüz üç yüz metre sonra konvoy karşımıza çıktı,konvoyun içine girmek için hamle yaptığımda rüya bitti.
 • İleri demokrasiyi ülkemize getirdiği için hakkında düşündüklerimi yazmamın bana cezai yaptırım olarak dönebileceği karakterdir kendileri...
  (bkz: kahrolsun bağzı şeyler) diyorum. Diploma?
 • - - -
  siyasi içerikli entry'ler sözlük için sorun oluşturacağından bu entry yönetim tarafından silinmiştir.
 • 15 yıllık iktidar olan hükümetin kurucusu ve cumhurbaşkanı.

  15 yılda;

  Ülke yasama-yargı-yurutme cooook başarılı düzeye gelmiştir. Cooook bağımsız coook mükemmel.

  Gazeteciler, akademisyenler hep icerideler çünkü onlar büyük resme engel olanlar.

  Döneminde hiiic tanımadığı tanışmadığı kişiler tarafından darbe girişimi olmuştur. Gerçekten arkasindan hiiic tanımadığı kişilerce kuyusu kazilmistir.

  Döviz kuru kendisinin ve partisinin hiic suçu yokken tamamen muhalefetin yüzünden 4 lirayi görmüştür. Hala kiliştaroglu yüzünden bu seviyelerdedir.

  Komşu ülkeler ile sorunumuz vardır ammma bu sorun tamamen onlardan kaynaklıdır. Zira bunca yıldır hiic sorunumuz yokken sayın cumhurbaskanimizi cekemeedikleri için bi takım oyunlar yaparak sorun yaratmışlardır. 81 düzce 82 musul 83 neresiydi bilmiyorum.

  Üniversite diplomasi bi takım insanlar tarafından bizden gizlenmek icin yakılmış yıkılmıştır. Saçmalamayın diplomasız cumhurbaşkanı mı olurmuş? Hep kiliştaroglu yüzünden.

  15 yıldır tek alanda yönettiği ülkeyi ? daha daa mükemmel?muhteşem? muazzaaam? yönetilmesi için başkanlık istemektedir? Bunu bende anlamadım ama suç yine kiliştaroglunundur.

  Velhasıl-kelam bi dönem sonra hatırlanmayacaktır. Bu hakkındaki herşeyi özetler.
 • Toplumumuzun çoğunluğunu çok iyi yansıttığına inandığım, bir insandan nefret etmeyi bana öğreten, saygı duymadığım ve günahım kadar sevmediğim insan.
 • (bkz: başkomutan başkomutan)
 • (bkz: başkomutan)
 • 14 Aralık 2016 itibariyle tüm yurtta (bkz: milli seferberlik) ilan etmiştir. Bence geç bile kalındı. Vatana millete hayırlı olur inş.
 • Dünya lideri olan Türkiye Cumhurbaşkanı
 • Türkiye cumhuriyeti tarihi boyunca başa gelen en bilgili ve yöneticik sıfatı taşıyan eski başbakan şimdi ki cumhurbaşkanı.
 • Çok büyük çok büyük bir adam.Seviyoruz kendisini
 • adamın dibi o bir halk kahramanı....(bkz: adamın dibi)
27 entry daha