recep tayyip erdoğan

13 entry daha

 • Toplumumuzun çoğunluğunu çok iyi yansıttığına inandığım, bir insandan nefret etmeyi bana öğreten, saygı duymadığım ve günahım kadar sevmediğim insan.
 • 15 yıllık iktidar olan hükümetin kurucusu ve cumhurbaşkanı.

  15 yılda;

  Ülke yasama-yargı-yurutme cooook başarılı düzeye gelmiştir. Cooook bağımsız coook mükemmel.

  Gazeteciler, akademisyenler hep icerideler çünkü onlar büyük resme engel olanlar.

  Döneminde hiiic tanımadığı tanışmadığı kişiler tarafından darbe girişimi olmuştur. Gerçekten arkasindan hiiic tanımadığı kişilerce kuyusu kazilmistir.

  Döviz kuru kendisinin ve partisinin hiic suçu yokken tamamen muhalefetin yüzünden 4 lirayi görmüştür. Hala kiliştaroglu yüzünden bu seviyelerdedir.

  Komşu ülkeler ile sorunumuz vardır ammma bu sorun tamamen onlardan kaynaklıdır. Zira bunca yıldır hiic sorunumuz yokken sayın cumhurbaskanimizi cekemeedikleri için bi takım oyunlar yaparak sorun yaratmışlardır. 81 düzce 82 musul 83 neresiydi bilmiyorum.

  Üniversite diplomasi bi takım insanlar tarafından bizden gizlenmek icin yakılmış yıkılmıştır. Saçmalamayın diplomasız cumhurbaşkanı mı olurmuş? Hep kiliştaroglu yüzünden.

  15 yıldır tek alanda yönettiği ülkeyi ? daha daa mükemmel?muhteşem? muazzaaam? yönetilmesi için başkanlık istemektedir? Bunu bende anlamadım ama suç yine kiliştaroglunundur.

  Velhasıl-kelam bi dönem sonra hatırlanmayacaktır. Bu hakkındaki herşeyi özetler.
 • İleri demokrasiyi ülkemize getirdiği için hakkında düşündüklerimi yazmamın bana cezai yaptırım olarak dönebileceği karakterdir kendileri...
  (bkz: kahrolsun bağzı şeyler) diyorum. Diploma?
 • üniversite diploması fetö tarafından yokedilmişmiş olan türkiye cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanıdır. Acaba hiç varoldu mu o diploma?*
 • savaş görmeden başkomutan olan türkiye cumhuriyeti'nin halihazırda görevde bulunan ama tarafsız kimliğe bir türlü bürünemeyen cumhurbaşkanı koltuğunda oturan isimdir.
 • Doktoradan doçentliğe geçişteki yardımcı doçentlik aşamasının kaldırılması için yöke talimat verdiğini açıklamış olan cumhurbaşkanı.

  Peki neden?
  Hangi bilgi? Hangi gerekçe? Neden 5 sene önce değil? Sen alanında uzman bir akademisyen misin? Nasıl vardın bunun doğru karar olduğuna?

  Belki bu yeni karar türk üniversiteleri için inanılmaz faydalı olacak belki de bi boka yaramayacak. Bununla ilgili bir fikrim yok. Ben sadece karar alan arkadaşın gerekçesini merak ediyorum.
 • (bkz: başkomutan)
 • Her şeyden anlayan cumhurbaşkanımız var ne kadar şanslıyız değil mi?
  Öyle alanında yıllarca ihtisas yapmış insanlara gerek yok, şıp diye bir KHK oldu bitti. Böylece düşünmemize gerek kalmıyor. nasıl olsa bir hiçbir şey yapmadık, suçumuz yok değil mi?
  Böyle bir konfor var daha ne istiyoruz?
  Huzurla acun programı izlemek varken neden doçentlik, eğitim, ekonomi, etik, ahlak vb bok püsürü düşüneceğiz ki?
  Gerçekten çok saçma.
 • ana haber kanallarının taciz ve tecavüz haberlerini yayınlamasıyla ilgili şunları söylemiş;

  "Televizyonların yayınları da bu işi zıvanadan çıkardı. Buradan medyaya sesleniyorum. Lütfen bu yayınlarınızı kesintiye uğratın. Yoksa bu milleti çileden çıkaracaksınız"

  bunları engellemek için hukuku kullanacağına, bireyleri küçüklükten itibaren bilim ve medeniyet hedefiyle eğitecek bir eğitim sistemi inşa edeceğine, toplumun ahlak düzenini bozacak hareketlerden kaçınacağına, beyefendi yayınları kesip sansür uygulamakta buluyor çözümü. 21.yy'da diğer ülkelerin hükumetleriyle aramızdaki farkları soracak olurlarsa, işte bu örneği yüzlerine yüzlerine vurursunuz.

  alıştınız tabi her şeyi sansürlemeye, halının altına süpürmeye. kolay çünkü, önemli olan milletin bilmemesi. yoksa küçücük çocukların yaşadığı pislikler, o tecavüzcü aptal ibnelerin sokaklarda rahat rahat dolaşmasından kime ne değil mi?
 • olmasaydın süper olurdu
 • Türkiye cumhuriyeti tarihi boyunca başa gelen en bilgili ve yöneticik sıfatı taşıyan eski başbakan şimdi ki cumhurbaşkanı.
 • Hep daha fazlasını isteyen, siyaset adamı. 94-98 yıllarında İstanbul Büyük şehir belediye başkanlığı görevinde bulunmuştur. o dönemlerde refah partisinin bir üyesi idi.
  Daha sonra Adalet ve Kalkınma Parisinin kurucuları arasında yer alıp, seçimleri kazanınca, türkiye cumhuriyeti başbakanlık görevini üstlenmiştir. Kendisine bu ünvan da yeterli gelmediğinden, anayasa değişikliği referandumunu gerçekleştirerek, halk oyu seçimiyle kendini doğrudan cumhurbaşkanlığı koltuğuna taşımıştır. Şimdiki hayali, türrkiye cumhuriyetine başkanlık sistemini getirerek, başkan olarak siyasi hayatına devam etmektir.
  (bkz: hep daha fazlasını istemek)
 • (bkz: başkomutan başkomutan)
 • Çok büyük çok büyük bir adam.Seviyoruz kendisini
 • adamın dibi o bir halk kahramanı....(bkz: adamın dibi)
 • bugün yapmış olduğu amerika ziyaretinde trump ile konuşurken çevirmen konuştuğunu yanlış çevirdi.

  şimdi değinilmesi gereken 2 nokta var.

  1- çeviri kasıtlı olarak mı yanlış lanse edildi? çünkü atlanan noktalar önemliydi. bu erdoğan'ın kontrolünde mi oldu? takip eden türkler zaten ingilizce anlamaz, ben laflarımı söylemiş olayım, çevirmen amerika'nın istediği şekilde tercüme etsin diye mi düşündü yoksa gerçekten bir hata mı oldu?

  2- hata gerçek bir hataysa yani bilerek yapılmadıysa böyle önemli bir noktada dil bilmeyen birinin işi nedir?

  2.nin olduğunu sanmıyorum. büyük ihtimalle çatır çatır konuştum izlenimi yaratmak için istediklerini dedi, tercümana da söylemesi gerekenleri önceden söyleyip amerika'nın hoşuna gidecek şekilde aktarmasını istediler. yani ikili oynadılar. türkçe kullanırken türkiye'nin hoşuna gidecekler söylendi, ingilizce aktarılırken de amerika'ya yarandılar.

  bu noktada hatalı tercüme edecek bir çaylağa güveneceklerini sanmıyorum.

  şunun gerekirse her dilde aktarılması lazım: türkiye'nin bütünlüğüne karşı olan, türk ulusunun huzurunu bozmak için birçok yol deneyen, gerek silahlı gerekse uluslararası arenadan destek alarak bunu yasal kılmaya çalışan istisnasız her örgüt türkiye'nin düşmanıdır. bu islamcı bir örgüt olabilir, ypg/pyd gibi karma bir örgüt olabilir, ülkenin içinde örgütlenen ve doğuyu mesken bellemiş pkk olabilir. isimlerin önemi yok.
 • Kendisi için öleceğini iddia eden tebaası olan, iktidar partisine üye cumhurbaşkanımızdır. Futbola yeteneği olan fakat babası izin vermediği için kariyerinde yükselememiş kişidir.
 • - - -
  siyasi içerikli entry'ler sözlük için sorun oluşturacağından bu entry yönetim tarafından silinmiştir.
 • hakkında susma hakkımı kullandığım devlet memurudur.

  koşullar değiştiğinde editlerim.
  (bkz: gelecekte birgün gelecek)
  anavatan partisi seçim başarı tablosu
 • hayal kırıklığım..
13 entry daha
/ 2