rap müziği tehlikeli bulan kitle

 • biz de onları tehlikeli buluyoruz zaten, sayın susturulanları
 • janra değil insan tehlikelidir.(bkz: nietzsche ve hitler)
 • "acaba içinde miyim?" diye düşündüğüm kitle.

  tehlikeli bulmuyorum ama bana hiç hitap etmiyor. sevemiyorum, sevenlere saygı duyuyorum...

  edit: entry'lere baktım, rap müziğin gelişimini biraz okumuş oldum. tehlikeli bulmuyorum ancak müzik zevki olarak beğenmediğim bir türdür.
 • (bkz: popüler kültür)
 • eğer günümüzde hâlâ yaşıyorsa, dünyanın en avel kitlelerinden birisi olmaya aday olan kitle.

  rap dediğimiz şeyin tamamen isyan barındırdığı yıllar 80'ler ile tupac'ın öldüğü yıllar arasındadır. bu tarihlerden itibaren yavaş yavaş isyan bırakılıp; hayatın güzellikleri, kadınlar, arabalar, para gibi konulara odaklanıldı. yani eski sert ruhunu kaybetti. arada 1-2 tane yine eski oldschool diye tabir edilen veya popüler olmaya çalışan fakat sadece belli bir kitle tarafından dinlenen mc'ler yine bu isyan kültürünü biraz dürttü.

  buna örnek olarak ice cube'un (kendisi dünyanın en iyi 3 mc'sinden birisi) son çıkardığı şarkı good cop bad cop. (ki gerçekten buram buram kalite)

  türkçe rap denilen saçma oluşumdan bahsetmiyorum bile. 1-2 tane adam dışında bildiğim, kaliteli bulduğum kimse yok.

  yani demem o ki, günümüzdeki kalitesiz veya popüler kültürün isteklerine göre ürün ortaya koyan mc'ler dolayısıyla rap o eski öfke patlaması barındırma özelliğini kaybetti. ben de o yüzden hâlâ 90'larda piyasa sürülen şarkıları dinliyorum.
 • rap müziğini tehlikeli bulan kitle amerika'da 90'lar ve 2000'lerin başında yaşıyordu. birkaç seneyle diğer ülkelere de sıçramıştır. fakat rap veya hiphop kültürü kısa dönemli popüler kültür hegemonyasında geçirdiği vakitte zararla çıkınca, ne rap kaldı ne de nefret eden kitle.

  yani yıl olmuş 2017. rap'ten nefret eden kitle mi kaldı Allah aşkına?
 • Sisteme,adaletsiz düzene baş kaldırdığı için ve bunu sert bir dille yaptığı için rap müzik kültürü bazı insanlar tarafından tehlikeli bulunmaktadır.Aslında bakarsanız pop rap den daha tehlikeli bir müzik türü insanlara sadece zengin,sürekli birileriyle ilişkiye girmenin vs gibi şeylerin size daha güzel bir hayat sunduğunu aşılıyor sizi özentiliğe yönlendiriyor ama rap müzik size hayatın gerçeklerini, ezilen insanların neler çektiğini dünyanın diğer yerlerinde zulüm gören insanların, sömürgeciliğin, nasıl bir şey olduğunu neler hissettiğini anlatıyor bunlara baş kaldırmanız gerektiğini tepki göstermeniz gerektiğini aşılamaya çalışıyor.
  Contranın da dediği gibi;
  rapten daha tehlikeli halk müziği
  niye mi?
  çünkü "yatırdım yatırdım çam dibine batırdım batırdım tam dibine"