qarab turaman

12 entry daha

 • sözlük elm sokağı, kendisi de sözlüğün freddy'si. tahmini ne zaman kurtuluruz bu kötü kabustan?kesin olarak ama?

  e: tanım yapmayı unutmuşum; beyni olmadığı halde fikri olan yazarımsının geri geldiğinde aldığı nick.


  nihal atsız bunu görse sopayla kovalardı, haberi yok.
 • Kendiyle barışık yazardır. İdeolojisini Allah'ına kadar savunur. Savunduğu düşüncenin kötü yanlarını da bilerek savunur.
  Yeni nicki hayırlı olsun, tekrardan hoş gelmiş :)
 • En iyi yazar. Nazar değmesin boyuna posuna gurban.

  Edit: bu girdiyi ben yazmadım. (bkz: #179623)
 • yiğit bir arakdaş olduğu arkdaş

  benimle özbek mantısı yemeğe var mısın?
 • Bakın bu arkadaşın ciddi manada ruhsal problemleri var yada ergenlikten daha çıkmamış. Büyük ihtimalle bu arkadaş arkadaş çevresi tarafından dışlanıyor. Özgüven eksikliği var. Gelip burada dikkat çekmeye çalışıyor. Lallik yanii lalikk.
  Bir entry de ' neden herkes benimle uğraşıyor ' felan yazmış. ( Tam tersi bu arada şimdiye kadar hep o bana mesaj attı bir şeyler şaçmaladı) Baaak. Milletin derdi yok gelecek seninle uğraşacak . Gerizekalı. Bu eskiden de böyleydi. (bkz: bakıpçıkcam) dedim biraz adam olur. Yok akıllanmamış. Bide başlık altını felan okumayacakmışta çok sinirleniyomuş. Puahahahaha .
  Bak 5 dakikamı çaldın bile avel. Velhasıl bu arkadaşı ciddiye almayın zırlayıp kudursun .
 • ülkücü dursun önkuzu'yu ağzından düşürmeyen ama ülkücüler tarafından öldürülen ali balseven hakkında bilgisi olmayan yazar.

  çocukmuş daha, ilerde bir şeylerin farkına varacak ama şu anki haline üzülüyorum. neye bağlı olduğuna daha karar verememiş buna rağmen hastalıklı şekilde bağlı.

  burdakiler 5 - 6 yaşında çocuk değil, herkesin hayat görüşü, fikirleri vs var. kimse, sen buraya türkçülüğe methiyeler düzdün diye türkçü olmaz. ama bunu devamlı yapmaya devam edersen insanları soğutursun. bir tavsiye olarak; bu şekilde yazı yazmaya devam ederek yarar değil, zarar sağlıyorsun inandığını söylediğin şeye. hayatın yok mu, biraz da başka şeylerden konuş. insanlar seni tanısın, ona göre övüp övmeyeceklerine karar versin. sen sürekli millete sataşıp, ona buna laf çarpıp karşındakilerden övgü bekliyorsun. (bkz: #180647) insanların düşüncelerine saygı duymayıp, kendin saygı bekliyorsun. umuyorum, kendi hayatında böyle değilsindir. velhasıl kelam; biraz sakinleş arkadaşım. birkaç seneye kadar fikirlerinin çoğu değişecek zaten.
 • NOT: BU ENTRY BENİM HAKIMDA OLUŞAN SORU İŞARETLERİNİ GİDERMEK ve bazı açıklamalar yapmak için yazılmıştır. BU ENTRYİ OKUDUKTAN SONRA NİCK ALTIMA ENTRY GİRMENİZİ TAVSİYE EDERİM.


  NOT2: Bu entrydeki alıntılar VİKİPEDİ'DEN ALINMIŞTIR.


  EVET İLK OLARAK ŞUNU AÇIKLAYAYIM BEN ülkücü değil, turancıyım.


  Ülkücülük nedir:
  "Ülkücülük ya da Türkeşçilik, İslamcılık ve Türk milliyetçiliğinin birleşmesine dayanan bir siyasi ideolojidir. Ülkücülük, Türk dünyasında çok daha geniş milliyetçi düşünce geleneğinden farklıdır. Ülkücülük terimi, Türk-İslam sentezi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin başlıca kurucusu Alparslan Türkeş tarafından milliyetçi ideolojinin kendi modelini uluslararası milliyetçi hareketten ayırmak için kullanıldı."


  Deist olduğum için istesemde ülkücü olamam. Benim ülkücülügü eleştirdiğim entryler var okuyabilirsiniz, (bkz: #174500) ben ülkücülüge değil vatansever ülkücülere sempati besliyorum. Benim ülkücümü turancımı olduğumu çözemeye bilirsiniz bunu özelden "Turancı mısın ülkücümüsün" yazmak yerine bana dönek, daha ne olduğunu bilmiyor gibi ithamlar etmek mantıksızlık ve ben bilirimcilikten başka bir şey değildir.


  Deizim nedir:


  "Deizm veya yaradancılık, doğal dünyaya dair gözlemler ve mantığın kaynağını oluşturduğu; dinsel bilgiye dolaysız biçimde sadece akıl yoluyla ulaşılabileceği ilkesini esas alan, bu sebeple vahiy ve esine dayalı tüm dinleri reddeden bir Tanrı inancıdır. Deist felsefeye göre Tanrı vardır ve nihai olarak evrenin yaratılmasından sorumludur, ancak yaratılan dünyaya doğrudan müdahale etmez. Eşdeğer olarak deizm, Tanrı'nın varoluşunu her şeyin sebebi olarak ortaya koyan ve onun kusursuzluğunu (ve genellikle doğal hukuk ile takdir-i ilahinin varlığını da) kabul eden, ancak Tanrı'nın evrende mucizeler aracılığıyla ilahi vahyi veya doğrudan müdahalesini reddeden görüş olarak da tanımlanabilir."

  Ama bu demek değildir ki dinlere inananlara gerici, cahil muamelesi yapayım.

  Turancılık nedir:
  "Turancılık, tüm Ural-Altay kavimlerinin birliğini savunan siyasi görüş."
  Gayesi Turanı kurmak isteyen herkez benim yoldaşımdır, bu kadar. Bana ırkçı diyebilirsiniz, bu sizin kafa yapınızı tanımamda yardımcı bir etken olacaktır.


  Entrylerimde bulduğunuz her yazım yanlışı bana bildirdiğiniz takdirde düzeltilecektir. Entrylerinizde bana saydırmanızın manası yoktur.


  Engel attığım tüm yazarların engelini açtım bir problem olduğunda nickaltıma değil özelden yazmanızı rica ederim. buraya yazmanız durumunda artık cevap alamayacağınızı bildireyim. Eğer amacınız cevap almak değil kavga çıkarmaksa tanrı yardım etsin başka bir şey diyemem.


  Ben kimse burada Turancı olsun diye uğraşmıyorum kendi düşüncelerimi yazıyorum. Birkaç entryle ideoloji seçecek varsa aklından şüphe ederim.

  Entrylerimde özel hayatımla ilgili sıfır bilgi olmasına rağmen hayatımla ilgili çıkarım yapan açık öğretimli psikologlara teşekkür ederim.

  Ekleme: düzenleme, kelime değişikliği.
 • bu arkadaş erdemli bir insan
 • Ccc
 • Bazen kızıyoruz ama, o da olmasa sol frame toz tutacak.
 • Provakatör yine bir başka kullanıcı ismiyle kısa zaman sonra sözlükte zuhur edecektir.
 • nick altıma da helal yazıp gitmiş, @(k)alfa 'ya söyledim silin diye ama sallamadı
 • bir ara @baatyrdyn soozi olarak geri gelmişti.
 • (bkz: bakıpçıkcam)
 • Tanıdık badi kokusu alıyorum :)
 • Dna analizi yapılsa en fazla %5 türk çıkacağına bahse varım. Arap, bulgar, ermeni, rum, farsi, kürt ve romen atalarına yeterli saygıyı göstermeyen hayırsız evlat.
 • Soyu belli olmayan, devşirmeler benim ırkımı sorguluyor hahahahah
 • Bu çocuk niye gitti bileniniz var mı? İyi çocuktu vesselam.

  (bkz: blog sözlük airlines)
 • Tek bir zalim kalmayana kadar kurtulamazsınız.


  ekleme: hayal gücün beğendim. Umarım bu yeteneği insanlara laf atmak için değil de daha yararlı işler yapmak için kullanırsın.
 • sözlüğe haftada bir kere falan giriyorum, onda da illa yeni bir troll görüyorum.
  bu haftanın trollü bu arkadaş sanırım. türkçülük falan işin ambalajı. bu arkadaşın derdi trollük yapmak. yakında uçar. bu sözlükte uçmak isteyip de uçmayanı görmedim.
12 entry daha
/ 2