qarab turaman

5 entry daha

 • ülkücü dursun önkuzu'yu ağzından düşürmeyen ama ülkücüler tarafından öldürülen ali balseven hakkında bilgisi olmayan yazar.

  çocukmuş daha, ilerde bir şeylerin farkına varacak ama şu anki haline üzülüyorum. neye bağlı olduğuna daha karar verememiş buna rağmen hastalıklı şekilde bağlı.

  burdakiler 5 - 6 yaşında çocuk değil, herkesin hayat görüşü, fikirleri vs var. kimse, sen buraya türkçülüğe methiyeler düzdün diye türkçü olmaz. ama bunu devamlı yapmaya devam edersen insanları soğutursun. bir tavsiye olarak; bu şekilde yazı yazmaya devam ederek yarar değil, zarar sağlıyorsun inandığını söylediğin şeye. hayatın yok mu, biraz da başka şeylerden konuş. insanlar seni tanısın, ona göre övüp övmeyeceklerine karar versin. sen sürekli millete sataşıp, ona buna laf çarpıp karşındakilerden övgü bekliyorsun. (bkz: #180647) insanların düşüncelerine saygı duymayıp, kendin saygı bekliyorsun. umuyorum, kendi hayatında böyle değilsindir. velhasıl kelam; biraz sakinleş arkadaşım. birkaç seneye kadar fikirlerinin çoğu değişecek zaten.
 • sözlük elm sokağı, kendisi de sözlüğün freddy'si. tahmini ne zaman kurtuluruz bu kötü kabustan?kesin olarak ama?

  e: tanım yapmayı unutmuşum; beyni olmadığı halde fikri olan yazarımsının geri geldiğinde aldığı nick.


  nihal atsız bunu görse sopayla kovalardı, haberi yok.
 • Allah'ım bana yardım et canı sıkılan bana sarıyor. arada espirisine entry girdiğim doğrudur ama beni karı kız muhebetin den başka bir şey yapmayan biri eleştiremez. Ve ayrıca bir sıkıntı varsa özelden yazın.

  Eklem: artık harbi canım sıkıldı ipini koparan başlık altıma entry atıyor bundan sonra başlık altımı gizliyorum haberiniz olsun kendi kendinize konuşabilirsiniz. Ve Türkçülüğü bırakan tüm abazaları tebrik ederim aramızda yeriniz yok.
  (bkz: #178301) tüm entryleri böyle olan cinselik olmasa yaşama amacı olmayacak birine ben ne diyebilirim ki ?
 • toy bir liseliyken ben de kendisi gibi türkçülük, ülkü, turan, muran diye gezerdim. sonra bunların ne kadar boş muhabbetler olduğunu fark ettim. o yüzden kendisini anlıyorum. liseliler için bu standart bir dönem. yks'den yüksek bir puan alırsa kendisini doğu türkistan üniversitesi'nde burslu okutabilirim.
 • Dna analizi yapılsa en fazla %5 türk çıkacağına bahse varım. Arap, bulgar, ermeni, rum, farsi, kürt ve romen atalarına yeterli saygıyı göstermeyen hayırsız evlat.
 • Sözlüğe girdiğim türkçü Turancı entrylerimin sıktığı, rahatsızlık verdiğine dair mesajlar tavsiyeler aldım. bana nazikçe tavsiye veren bu kişileri kırmamak, rahatsızlık vermemek için siyasi entrylerimi azaltma kararı almış bulunuyorum.

 • sözlüğe haftada bir kere falan giriyorum, onda da illa yeni bir troll görüyorum.
  bu haftanın trollü bu arkadaş sanırım. türkçülük falan işin ambalajı. bu arkadaşın derdi trollük yapmak. yakında uçar. bu sözlükte uçmak isteyip de uçmayanı görmedim.
 • Bakın bu arkadaşın ciddi manada ruhsal problemleri var yada ergenlikten daha çıkmamış. Büyük ihtimalle bu arkadaş arkadaş çevresi tarafından dışlanıyor. Özgüven eksikliği var. Gelip burada dikkat çekmeye çalışıyor. Lallik yanii lalikk.
  Bir entry de ' neden herkes benimle uğraşıyor ' felan yazmış. ( Tam tersi bu arada şimdiye kadar hep o bana mesaj attı bir şeyler şaçmaladı) Baaak. Milletin derdi yok gelecek seninle uğraşacak . Gerizekalı. Bu eskiden de böyleydi. (bkz: bakıpçıkcam) dedim biraz adam olur. Yok akıllanmamış. Bide başlık altını felan okumayacakmışta çok sinirleniyomuş. Puahahahaha .
  Bak 5 dakikamı çaldın bile avel. Velhasıl bu arkadaşı ciddiye almayın zırlayıp kudursun .
 • kendi isteği ile sözlükten ayrılan yazardır.
 • Kendiyle barışık yazardır. İdeolojisini Allah'ına kadar savunur. Savunduğu düşüncenin kötü yanlarını da bilerek savunur.
  Yeni nicki hayırlı olsun, tekrardan hoş gelmiş :)
 • kırgınlığınız geçmiş maden hoşgeldiniz
 • özbekçe'de bakıp çıkcam anlamına geliyormuş :))
 • iki entrysini okuduktan sonra kendisini tanıdım. hoş geldin dostum tekrardan, seni görmek güzel.
 • Bakıpçıkcam'ın yeni nick'idir. Kendisinin az önce koyu türk milliyetçisi olduğunu öğrendim. Yakışır (bkz: swh)
 • NOT: BU ENTRY BENİM HAKIMDA OLUŞAN SORU İŞARETLERİNİ GİDERMEK ve bazı açıklamalar yapmak için yazılmıştır. BU ENTRYİ OKUDUKTAN SONRA NİCK ALTIMA ENTRY GİRMENİZİ TAVSİYE EDERİM.


  NOT2: Bu entrydeki alıntılar VİKİPEDİ'DEN ALINMIŞTIR.


  EVET İLK OLARAK ŞUNU AÇIKLAYAYIM BEN ülkücü değil, turancıyım.


  Ülkücülük nedir:
  "Ülkücülük ya da Türkeşçilik, İslamcılık ve Türk milliyetçiliğinin birleşmesine dayanan bir siyasi ideolojidir. Ülkücülük, Türk dünyasında çok daha geniş milliyetçi düşünce geleneğinden farklıdır. Ülkücülük terimi, Türk-İslam sentezi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin başlıca kurucusu Alparslan Türkeş tarafından milliyetçi ideolojinin kendi modelini uluslararası milliyetçi hareketten ayırmak için kullanıldı."


  Deist olduğum için istesemde ülkücü olamam. Benim ülkücülügü eleştirdiğim entryler var okuyabilirsiniz, (bkz: #174500) ben ülkücülüge değil vatansever ülkücülere sempati besliyorum. Benim ülkücümü turancımı olduğumu çözemeye bilirsiniz bunu özelden "Turancı mısın ülkücümüsün" yazmak yerine bana dönek, daha ne olduğunu bilmiyor gibi ithamlar etmek mantıksızlık ve ben bilirimcilikten başka bir şey değildir.


  Deizim nedir:


  "Deizm veya yaradancılık, doğal dünyaya dair gözlemler ve mantığın kaynağını oluşturduğu; dinsel bilgiye dolaysız biçimde sadece akıl yoluyla ulaşılabileceği ilkesini esas alan, bu sebeple vahiy ve esine dayalı tüm dinleri reddeden bir Tanrı inancıdır. Deist felsefeye göre Tanrı vardır ve nihai olarak evrenin yaratılmasından sorumludur, ancak yaratılan dünyaya doğrudan müdahale etmez. Eşdeğer olarak deizm, Tanrı'nın varoluşunu her şeyin sebebi olarak ortaya koyan ve onun kusursuzluğunu (ve genellikle doğal hukuk ile takdir-i ilahinin varlığını da) kabul eden, ancak Tanrı'nın evrende mucizeler aracılığıyla ilahi vahyi veya doğrudan müdahalesini reddeden görüş olarak da tanımlanabilir."

  Ama bu demek değildir ki dinlere inananlara gerici, cahil muamelesi yapayım.

  Turancılık nedir:
  "Turancılık, tüm Ural-Altay kavimlerinin birliğini savunan siyasi görüş."
  Gayesi Turanı kurmak isteyen herkez benim yoldaşımdır, bu kadar. Bana ırkçı diyebilirsiniz, bu sizin kafa yapınızı tanımamda yardımcı bir etken olacaktır.


  Entrylerimde bulduğunuz her yazım yanlışı bana bildirdiğiniz takdirde düzeltilecektir. Entrylerinizde bana saydırmanızın manası yoktur.


  Engel attığım tüm yazarların engelini açtım bir problem olduğunda nickaltıma değil özelden yazmanızı rica ederim. buraya yazmanız durumunda artık cevap alamayacağınızı bildireyim. Eğer amacınız cevap almak değil kavga çıkarmaksa tanrı yardım etsin başka bir şey diyemem.


  Ben kimse burada Turancı olsun diye uğraşmıyorum kendi düşüncelerimi yazıyorum. Birkaç entryle ideoloji seçecek varsa aklından şüphe ederim.

  Entrylerimde özel hayatımla ilgili sıfır bilgi olmasına rağmen hayatımla ilgili çıkarım yapan açık öğretimli psikologlara teşekkür ederim.

  Ekleme: düzenleme, kelime değişikliği.
 • Normalde asla nick altına yazacağımı düşünmezdim ama buradayım işte. Kendisini ya da iletişim şeklini sevenler olabilir ancak daha önce iletişim kurmamış kişiler için bir daha düşünmesini tavsiye ederim çünkü konuşma istediği neticede gitmeyince laubali bir üslup takınan, sabit fikirli, ırkçı bir insan. Bu yüzden insanın tahammül sınırlarını zorluyor. bir tek o milletini seviyor, onun dışında herkes vatan haini gibi bir zihniyet var yazar arkadaşta.

  Kendi ırkını sever insan anlarım, benim için de önemlidir fakat bu bir ırkı diğerinden üstün ya da aşağıda yapmaz. Irk fanatikliğinin zararlarını tarihte görmek mümkün ama yazar arkadaş gözleri kapamış.

  Sayesinde herhangi bir şeyin fanatikliğine ve laubalipe tahammülüm olmadığını gördüm.
 • tanım belirtmeyen entry oranının oldukça yüksek olmasıyla dikkatimi çeken yazar. bir de sözlükte inci sözlük minvali başlıklar açıyor biraz. umarım azalır bunlar. bunlar haricinde entry girme hevesini tebrik ederim. azimli biri bu konuda.
 • yaşıyor mu bu çakma turancı.
 • (bkz: bakıpçıkcam)
 • En iyi yazar. Nazar değmesin boyuna posuna gurban.

  Edit: bu girdiyi ben yazmadım. (bkz: #179623)
5 entry daha
/ 2