psikoloğa gitmek

 • gerektiği zaman gitmekte fayda var. ben askerden geldikten sonra yaklaşık 1,5 yıl kadar belirlenen aralıklarla gittim ve çok faydasını gördüm. yanı sıra kullanmam için bir ilaçta verildi. hayatımda kendim için yaptığım en iyi şey bu olsa gerek. şimdi, eskiden yaptığım çoğu davranışımı itici buluyorum. kendimi törpülemeye başladım. bunları da arkadaşlara bir örnek ve destek olmak için yazıyorum. eğer ihtiyacınız olduğunu hissediyorsanız, sakın vakit kaybetmeyin.

  edit: ilk etapta illa ücretli bir yere gitmek zorunda değilsiniz. devlet hastahanelerinde çok deneyimli uzman doktorlar var. benim gittiğim doktora muayene olmak için, il dışından gelen insanlar vardı düşünün artık. merak edenler olursa mesaj kutusundan yazarım. sevgiler
 • falcılıktan bile bahsedenler olmuş. gerçekten çok yazık. bu mesleğin ne gibi etik gereklilikleri var maalesef hiçbir fikrinizin olmadığı halde savunduğunuz yargıları görmek üzücü. yararlı olmak zarar vermemek aynı doktorların edindiği temel prensip gibi bizim de temel prensibimizdir. eğer kişinin fayda görmeyeceğini düşünüyorsak gerekli yönlendirmeleri yapmakla yükümlüyüz. lütfen ihtiyaç duyduğunuzda başvurmaktan çekinmeyin. işin aslını anladığınızda karalamaların hiç de gerçekçi olmadığının farkına varacaksınız. Psikolog yol gösteremez gösterirse bilin ki gerçek psikolog olamaz. Kişi doğru yönlendirmelerle kendi doğrusunu ve gitmek istediği yolu bulur. Terapilerin amacı budur, bir reçetesi yoktur. Her birey biriciktir bu nedenle kişiye göre planlama çizilmektedir formülasyonu oluşturulmaktadır. Bireylerin psikolojileri basamakları sonsuz birer merdiven gibidir bu merdivenleri tırmanırken danışanın özverisi en önemli faktördür. Bir mucize beklemek yanlıştır, ha ama ben mucize bekliyorum diyorsanız bir falcıya danışabilirsiniz.
 • Ciddi bir şekilde düşündüğüm eylemdi. Çünkü bazı şeyleri kafamda çözemeyerek kendi çıkmazıma girdiğimi hissediyorum. Bu çıkmazda bana yol açabileceğini düşünmüştüm. Entry giren ve özellikle de tecrübelerini aktaran arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu gece bu eylemden de vazgeçirdiler.
 • Bana kalırsa bu devirde herkesin gitmesi gerekir. Çünkü çoğumuz mutlu gibi gözükmeye çalışan gösteriş meraklısıyız. Sosyal medyanın bunda payı oldukça fazla. tatmin olmuyoruz hep daha fazlasını ve hep daha iyisini istiyoruz. Bu da bizi az insan yapıyor. Diğer çoğunluğun ise gerçek dertleri olduğu için böyle dertleri yok. Sonuç olarak herkesin gitmek için kendince sebepleri var. Bir kere gittim çok da bir fayda sağladığı söylenemez. Tekrar gider miyim belki çok önerilen birisi olursa. Çünkü bazen yargılanmadan dinlenilmeye ihtiyaç olabiliyor.
 • psikologdan aydınlanma beklemek... aynı şekilde diyetisyenden de mucize bekleyip bir haftada yıllarca aldığı kiloyu vermeyi bekleyen kesim. kendi hastalarımdan biliyorum.
  fizyoterapistten de bir haftada kısmı felçli dedemin koşarak oradan ayrılmasını bekliyorduk biz. ama evde asla yapmıyordu egzersizlerini dedem. ama bekliyoruz. nitekim olmadı.

  doğuda çalışırken hastanemiz büyük olmasına rağmen psikologla aynı odada hasta baktım. onun hastası gelince ben çıkıyordum benim hastam gelince o.

  bir yerden sonra beni de psikolog sandı hastalar, kışın soğuğunda odadan çıkmakta pek işimize gelmeyince kalıp dinlemeye başladım bazı hastalarda bende sessiz sessiz.

  öncelikle çok ilginç vakalar var. senelerce ben de antidepresan kullandım bir dönem. ama bazı vakalar ilaçla geçecek şeyler değil. benim ki anksiyete kaygı bozukluğu ki bazen de doğrusu sağlıkta çalışanlar kafamı rahat olsun gibisinden çok rahat antidepresana yönelebiliyoruz.

  ama hasta durmadan el yıkıyor. obsesif kompulsif bozukluk. ilaç tedavisi bazen gerek duyuluyor ama psikologluk iş. ona ödevler veriyordu arkadaşım. geldiğinde 30 dakikalık terapide bile başta 2 dakikada bir el yıkayan ve benim of darlandım dediğim hasta 30 dakika da 2 kez el yıkayınca nasıl mutlu oluyordu arkadaşım.

  sonra altını ıslatan bir çocuk. psikolog desteği ile bundan kurtulmuştu.

  benim de çocukluk travmalarım için terapi yapalım mı diye konuştuk açıkçası arkadaşım ilk seyansta bıraktı. tanıdık olunca duygusal bağ da etkili olunca faydalı olamam diye.

  yani psikoloğa herkes, hayatın anlamını arıyorum. sence sevgilimden ayrılayım mı ki bu soruyu da çok duydum arkadaşıma sorulurken. psikolog size fikrini söylemez. sizin için en doğru hangisi olacaksa şartlar doğrultusunda ona yönelmenizi sağlar.

  misal kocasını aldatan sevmeyen bir kadına batıda olsak rahatça boşanmasına yönelik bir yol gösterirken türkçesi sevmiyorsan boşan kardeşim iken , boşanırsa doğuda o kadın başkasını seviyorum diye öldürülür ne yazık ki. yani bir kadının ölmesine engel olmuş veya ötelemişti o psikolog arkadaşım. bir nevi yuvası kurtulmuştu.

  yani bu başlıkta diyetisyen zayıflatır yeme der bir kağıt verir diyenlerin de psikologa sadece arkadaşına anlattıklarını anlatıp onun da aman bee takma kanka diyeceğini sananları görmüş oldum.

  milletin ne dertleri var görseniz, bizim hayat gayemiz, aşk acımız tırı vırıymış dersiniz. (doğuda tırı vırı denilen bir olta çeşidi ile balık tuttuğumuz günler de aklıma geldi bakın şimdi.)
 • sanırım yakın zamanda gerçekleşecek olan eylemdir hayatımda.
 • türkiye'nin tamamının yapması gereken eylem.
  farkında olduğunuz ve olmadığınız büyük, küçük herkesin problemleri var. evet senin de var.
  kayda değer konularda bilmediğinizi bilmemek nasıl korkutuyorsa sizi; haberinin dahi olmadığı zihinsel sorunlarından da o derece korkmalısın.
  tabi ki psikolog seçimi çok önemli. imkanı olan parasına kıymalı. sonuna kadar değer.
  yaşam koçlarından da uzak durun. *
 • ehlisine gitmek önemlidir. Donanım sahibi ve çok yönlü bir uzman olmalıdır.
  Tecrübesiz birine denk gelirseniz kendiniz anlatır Güler, ağlar, çıkar gidersiniz. Sonra psikiyatriye transfer olur ilaçla çözüm bulursunuz. Geçici olsa da.
 • Bizim ülkemizde, tıbbi açıdan da , hedef kitlesi olan halk açısından da bir türlü oturmamış, klasik bir kaç ilaç ile yürütülmeye çalışılan sektör.
 • gerçekten sorunlarını çözemeyen biriyseniz, hastalığınız varsa gitmeniz gereklidir elbette, ama daha kendisini dinlemeyen bir insansanız eğer ilk baş kendi ruhunuzu dinleyin ve sorunların ne olduğunu bulun. kendinizi sizden başka daha iyi dinleyecek birini bulmak çok zor. öyle ki bazı şeyleri psikoloğa bile anlatmak zor gelir insana, etrafınızda sizi gerçekten dinleyen ve derdinizi paylaşan birileri bulundurun.
 • Bazıları tarafından kötü ve ön yargı ile yaklaşılsada gayet normal bir durum bence. Giden insanlara da kötü bakılmamalı.
 • psikiyatrist e gidin tedavi olun psikoloğa gidecene mahalledeki falcı daha iyi
 • umutsuz kaldığım anlarda koşup psikoloğa bir şeyler geveleme isteği uyanırdı içimde ve de giderdim. çeşitli sıkıntılar sebebi ile gittiğim ve gördüğüm şu oldu ki: anlatan ve anlayan da bendim. sözde anlamak eylemi belki de psikologluk işi ile görev yapan insanların tek dahiyane ortak noktasıdır. dahiyane sanrısı ile de birçok kimsenin gittiği bir yer oluyor sanırsam. bir saatlik seans sonucunda sürekli olarak konuşma isteği ile anlattığım psikolog kişisinin en son söz olarak, "evet, süremiz doldu." demesi uzaklaşmama sebep olmuştur. psikiyatristler bu yazdıklarımın dışındandır. (bkz: bilimsel tıp)
 • pek faydasını görmediğimdir. belki de yanlış kişiden yardım istemişimdir.
 • internet sayesinde çok da saygı duyamadığım kişilerdir.
  her meslek gibi bunda da bakkal tarzı insanlar türemiştir. denize düşen yılana sarılır misali.. çıkış yolu olmayanların kesinlikle son şans olarak değil de daha çok tedavi - şifa arama şeklinde olmalıdır. şımarık depresyona akil insanlardan alınacak akıl ile de ulaşılabilir.

  saatine 600 lira verince gelmeyecek olan aydınlanma benden uzak olsun.
 • Normal bir eylemdir. Bulunduğumuz çağda gitmemek elde değil.
 • Psikopat insanların normal insanlarda oluşturduğu etki nedeniyle gidilen yer....psikolojisi bozuklar gitmez yani :)Ürünleri gider Saçma olsada gerçek bu
 • Millet tarafından direk deli damgası vurulur
 • eğitimli bir insanla karşılıklı olarak sorunları çözmek için uğraşmak yararlı olur.
 • elbette doğal ve yararlı bir aktivitedir. bunun bir de psikoloğun size gelmesi versiyonu vardır.

  psikolog evinize gelsin...