popüler kültür

  • Günümüz samimiyetsiz toplumunun bir numaralı hayat felsefesidir. Bu akıma kapılanlar öyle bir topluluk ki, çok değerli kültürlerin ve dimağların ürünlerini dahi kendi aralarında bilgisiz ve fütursuzca paylaşarak gerçekten değerli olan unsurlardan yeni popüler kültür ikonları yaratabiliyorlar ve en sinirlendiğim nokta da bu. Örnek vermek gerekirse frida kahlo gibi bir sanatçıyı dahi yakın bir zaman da kendilerine pöpüler bir unsur olarak seçtiler ve ismini samimiyetsizce ağızdan ağıza gezdirdiler. Üzerinde düşünlümemiş fikirlerin hedefi yaptılar. Buna ek olarak bir zamanlar herkesin mutlaka duyduğu ice bucket challenge adı altında güyya ALS hastalığına dikkat çekildi ve sonuçlar gerçekten utanç vericiydi. Demek istediğim bu modern dünyanın koyun ruhlu sorgulamayan insanını içine çeken iğrenç bir samimiyetsizliğin ürünüdür ve durdurulmalıdır. Kültürel değer yargılarını yıkmada, ahlakı ortadan silmede toplumların sürü psikolojisini kullanan acımasız ve edepsiz bir oyundur. Farkındalık yaratırlmalıdır.
  • Popüler kültür o kadar iğrenç bir şeydir ki zamanla Popüler kültürden nefret etmek de popüler kültür haline gelmiştir.
  • aslında hepimiz popüler kültürün kölesi populist zavallıların tekiyiz. Allah yardımcımız olsun.
  • (bkz: kültür mantarı )*
  • Temeli anlamak için okumalar yapmak gerekse de, kısaca günümüzün normlarında yaşamın sadeliğine, geçiciliğin eklenerek insanların kısa süreli hazlarla geçici mutluluklar tatması diyebiliriz. temeli belirleyen kürselleşme, yayılımı getiren internettir.