pipo

  • artık iphone kullanmalıyım isyanıma neden olan uygulamadır. insanlara sosyalliği gerçek dünyada yaşamaya davet eden hobi uygulamasıdır. yani, sen kitap konuşmak istediğini söylüyorsun ve seninle aynı arzuyu paylaşanlarla aynı gün içinde bir araya gelebiliyorsun. tabi bunun olabilmesi için uygulamanın çok büyük bir çevreye ulaşması (bazılarına kesinlikle ulaşmaması) gerekiyor.
  • 80'lerde babamın ağzından düşmezdi. çok karizmatik gelirdi bana o vakitler. özenip de yakmaya çalışmıştım bir kez, yakalanıp dayak yeyince de eskisi kadar karizmatik gelmemeye başladı, hatta pipo fobisi oluştu bende o günden sonra...
  • günümüzde eski popülerliğini yetirmiş olandır.
  • uzun süredir merak ettiğim sonunda dün satın aldığım tütün içme aparatı. mısır koçanından yapılma olanlarını dün deneme imkanım oldu, ve kesinlikle şunu söyleyebilirim ki, yeni başlamayı düşünenler için harika pipolar. öncelikle fiyatları gülkökü ya da lületaşı pipolara göre çok daha ucuz ve bu ucuzluğa rağmen içimlerinde hiç bir sorun (kötü tat, çabuk nemlenme) yok. bunun dışında, corn cob pipolarda gülkökü bir pipoyu ilk aldığınızda uğraşmanız gereken pipoyu alıştırma evresine de ihtiyaç yok, doldurup fosur fosur içmeye başlayabilirsiniz. ayrıca bol bol içinize çekin. zira deneyimlerime dayanarak söylüyorum , pipo filmlerdeki janti ingiliz lordlarının içtiği gibi 10 dakka arayla bir nefes çekilince sönmüş oluyor. "yok hafız ben elimde çakmak beklerim. söndükçe yakarım" derseniz keyfiniz bilir. lakin o şekildede filmlerdeki kitap okuyup pipo içen adam ambiyansını yakalayamıyorsunuz ama daha önce bong tercih eden biri olara pipo daha bi keyf verici geldi.
  • Sherlock Holmes'ün ağzındaki tütün ürünü
  • aklıma temel reisi getirir.