oysho'nun mağazaya kedi alması

 • bence marka, mahalle arası fark etmeksizin her işletmeye öncü olması gereken bir hareket. resmen güzellik
 • oysho diye bir marka olduğunu öğrenmemi sağlayan olay.
 • ilk defa duyduğum ve yaptığı hareketle aklımda yer edinecek mağazadır.
  not : kadınlara yönelik ürün yapan tekstil markasıymış.
 • Onu eleştirenleri anlamadığım olaydır. Bana göre bu yılın en iyi pr çalışması oldu firma için. Tabi bunu o amaçla yaptılar demiyorum o ayrı.
 • Kedilere alerjim olmasına rağmen ben olsam bende yaparim dediğim iyilik.

  Elbetteki bunu eleştirenler olacaktır.
 • * anlamaz gerçi ama onların familyasına dahil olmayan sevimli hayvanlara değer vermek güzel şey.
 • hayvansever ve evde hayvan besleme taraftarı olarak tasvip etmediğim durumdur. sonuçta bunlar sokak kedisi. hasta mıdır, bitli midir, pireli midir ne olduğu belli değildir. hatta kediler soğuktan sıcağa girince çiş yapma potansiyeline de sahiptir. belki de çişini bırakıcak oraya. neden ben onca para verip alacağım şeyin üzerine sokak kedisi çamuruna maruz kalayım ki?

  yok şimdi birileri çıkıp hayvan haklarına saygısızlık diyecek.. ne alakası var, bunca yıldır sokakta bu hayvanlar, her türlü yaşam koşullarına uygun olarak üretilmişler, şimdi üç tane kedi mağazadaki ürünlerin üzerinde gezince mi kurtulacak gerçekten kedi ırkı? ayrıca kedi alerjisi olan, kedi tüyü hastalığından ürken, çocukken kedilerle iyi şeyler yaşamayan insanlara eziyet değil mi bu? tamam alsın dükkana, bi kenara kutu koysun, yine sersin altına en yumuşak ürünlerini, içinde sıcakta oturtsun. saçma sapan bir sosyal sorumluluk projesi mi desem, viral mi desem bilemedim. samimi bir hareket olduğuna da inanmıyorum.

  bakırköy'de bi alışveriş merkezi içeri almış, battaniyeleri sermiş, üzerlerine sokak hayvanları oturmuş. al sana mis gibi hareket. hem temiz, hem akarı kokarı yok en azından.
 • işi kıyafetlerin kedi çişi ve pireleriyle süslenmesine kadar getirmek çok ilginç olmuş. birkaç hayvanın, ne kadar böyle bir şeye ihtiyacı olmadığı iddia edilse de, güzel ve sıcak bir ortamda zaman geçirmiş olması çok hoş bence. o yumuşacık kıyafetlerin altında bir kedi olarak uyuduğumu düşündüğümde yapılan hareket hoşuma gidiyor. ama siz o kıyafetleri nasıl giyecek bunca insan diye düşünmeye devam edin.
 • sözlüğün 1 günde fazladan 1000 ziyaret almasına sebep olan olay.
  (bkz: google'a oysho kedi yazan insan)