olasılıksız

  • Sonunu olay olarak çok şaşırtıcı olacağını zannederek okuduğum ama bitimine geldiğimde pek de şaşırtmayan kitap. kitap güzel ona bir lafım yok ama sonuyla ilgili çok beklentiye girmişim. Filmi çıksa güzel olur diyebildiğim kitap. Ama konusu sanki çok sıradan olur gibime geliyor. Öyle olasılıklı filmler vardı sanki. O yüzden diyorum.
  • Yedi yada sekizinci sınıfta Adam Fever'in okuduğum ilk kitabıdır. Kitap bittikten sonra verdiğim tepki 'Vay anasını yaa.' olmuştu hiç unutmam. Şimdi OZ'u indirdim e-book olarak (öğrenciyiz kitaba para yetiştiremiyorum yoksa) en yakın zamanda onu okumayı düşünüyorum.
  • Çok güzel aksiyon kitabı filmi yoktu en son ama bence olmalı
  • adam fawer tarafından kaleme alınmıştır ve yazarın ilk kitabının adıdır.
    "İmkansız diye bir şey yoktur, sadece bazı olayların olma olasılığı daha düşüktür."
    "Eğiticiler, filler zincirlerini kıramayacaklarını öğrenene kadar ip kullanmazlar. Aslında o filleri orada tutan ipler değil, kendi akıllarındaki koşullama. İşte bu yüzden bilgi önemlidir. "
  • kitapçılarda bir zamanlar sıklıkla gördüğüm ama hiçbir zaman dikkatimi çekmeyen kitaptır
  • Filminin yapılmasını en çok beklediğim kitaplardandır. Başroldede Wentworth Miller-namıdiyar Michael Scofield- oynamasını isterdim. Zaten kitap öyleki çoğu sayfasını okurken sinemada izliyormuş gibi hissediyorsunuz. Hele o baştaki poker sahnesini halen daha unutabilmiş değilim. Macera, felsefe, bilim ve kurguyu harika harmanlamış yazar. Hayatımızın tamamı olasıklardan oluşmuyor mu? “tommy kazandın! sayıları tutturdun. duyuyor musun? senin o boktan sayıların çıktı.” “satranç hayat gibidir david.” şuraya bir yere küçük bir kaynak çizelim